Jiho226 Jiho226 komentáře u knih

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Moc se mi povídky líbily - nejvíce titulní ,,Holčička,..“ a ,,Oběť“. Ukázkově zdařilé.

17.08.2021 5 z 5

Místo tebe Místo tebe Sofie Sarenbrant

Styl autorky se mi líbí, umí příběh vygradovat do překvapivého závěru. Proto tentokrát pro mne mírné zklamání,čekala jsem o něco víc...

17.08.2021 3 z 5

Spi sladce Spi sladce Rachel Abbott

Knížka mě upoutala hned od začátku,velice mě bavila, líbilo se mi i její psychologické ladění. Napětí sice v druhé polovině trochu rozbíjely pasáže ze života policistů,ale přesto velmi kvalitní počtení.

17.08.2021 4 z 5

Mlžná tvrz Mlžná tvrz Dana Rusková

Oddechové,dobře ubíhající čtení...nic šokujícího,nic překvapivého,trochu romantiky,ale nečte se špatně.

17.08.2021 3 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Znovu jsem se po pár letech ke knize vrátila - Agatha a její knihy jsou téměř dovolenkové pravidlo - a opět mě velmi bavila. Skvěle promyšleno,skvěle poskládáno, pětihvězdičková detektivní klasika.

06.08.2021 5 z 5

Letní děti Letní děti Dot Hutchison

Moc jsem se na tuto knihu těšila,ale má očekávání bohužel nesplnila. Anotace byla velmi poutavá, předpokládala jsem, že přijde četba,od níž se ,,nepůjde odtrhnout“, a místo toho jsem se ke čtení musela přemlouvat. Pro mě ne úplně chytlavě zpracováno - škoda,protože téma je rozhodně super.

24.07.2021 3 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Výborná detektivka,napínavá, poutavě napsaná, s hodně překvapivým závěrem. Potěšilo mě i zasazení příběhu do českého prostředí a inteligentní humor,kterým je tato napínavá kniha proložena.

24.07.2021 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Kniha mě moc bavila.Podrobné popisy vyšetřování,záznamy výslechů - vše velmi poutavé. A velmi nečekané rozuzlení případu.Ubírám hvězdičku za - pro mě přece jen trochu překombinovaný a skožitě proveditelný - postup pachatele...Ale doporučuji,knížka je velmi dobrá.

22.07.2021 4 z 5

Odkaz mrtvého kostelníka Odkaz mrtvého kostelníka Milan Růžička

Mnoho postav,mnoho vražd,spousta nelogičnosti,náhod a nepravděpodobností.Dočetla jsem s velkým sebezapřením.

27.05.2021 2 z 5

Žena z kajuty č. 10 Žena z kajuty č. 10 Ruth Ware (p)

Knížka mě bavila,přečetla jsem ji rychle, ale od ,,světového bestselleru č.1“ - jak je uvedeno na obáce - jsem očekávala přece jen víc.

02.05.2021 3 z 5

Pavoučí případ Pavoučí případ Jan Frána

Bohužel nemohu sdílet nadšené komentáře níže. Příběh na mě působil jako pokračování Foglarových příběhů - ale pokračování dost překombinované, a díky desítkám jmen a přezdívek méně přehledné. Pro milovníky trampských osad, cancáků, žracáků apod. bude ale asi tato kniha dobrou volbou.

18.04.2021 3 z 5

Dáma v modrém Dáma v modrém Naďa Horáková

Čtivě napsané, objevuje se zde ne zcela originální motiv přemalovávání obrazů, nechybí milostné trojúhelníky, čeká vás i šťastně končící love story krásného a movitého šlechtice, ale pokud čekáte detektivku - tak se bohužel koná jen okrajově..

06.04.2021 3 z 5

Vražda na svatbě Vražda na svatbě Petr Bým

Četla jsem dlouho a víceméně s přemáháním,abych se nakonec pročetla k nezdařilému, takřka nudnému závěru. Velmi nepravděpodobný příběh, sepsaný navíc málo dynamickým a nečtivým stylem. K téhle detektivce se už nikdy nevrátím. Tři hvězdičky autorovi za snahu.

21.03.2021 3 z 5

Smrt zpívající ryby Smrt zpívající ryby Jaroslav Kuťák

Nerada jsem takhle radikální,ale tohle se opravdu hodně nepodařilo. Celé velmi nečtivé,přesto jsem věřila v nějaký zajímavý závěr,který ale nepřišel. Náhody,chaos,nesmyslnost...celá kniha velká zbytečnost...Nejzajímavější pasáž se týkala církevních restitucí - bohužel málo při očekávání detektivního příběhu..

08.03.2021 1 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Silné,působivé,se stále aktuálním poselstvím.

23.02.2021 5 z 5

Dáma v autě s brýlemi a puškou Dáma v autě s brýlemi a puškou Sébastien Japrisot (p)

Skvělé napínavé čtení! Vrátila jaem se k této knize po delší době a opět musím slożit autorovi poklonu. Dokonale vygradované,napínavé,překvapivé...Doporučuji!

21.01.2021 5 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Velmi poutavá kniha plná zajímavých poznatků.

05.01.2021 4 z 5

Talentovaný pan Ripley Talentovaný pan Ripley Patricia Highsmith

Výborná kniha,napsaná čtivým,strhujícím způsobem...talentovaný,inteligentní,vypočítavý a sobecký Ripley je vám vlastně zvláštním způsobem téměř sympatický...černá a bílá se tady obdivuhodně propojuje..Velmi působivé dílo.

22.12.2020 5 z 5

Skočný příliv Skočný příliv Rolf Börjlind

Výborná detektivka,moc mě bavila...napínavá s dobře promyšleným závěrem.Doporučuji!

21.12.2020 5 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Skvělá kniha,velice mě zaujala!Výborné
a silně působivé retrospektivní kapitoly a zcela nečekané a překvapivé rozuzlení.Doporučuji - a vydržte i pokud vás začátek možná nepřesvědčí.

18.12.2020 5 z 5