Jiho226 Jiho226 komentáře u knih

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Hodně náhod,hodně dějů,hodně postav, hodně nepravděpodobností - ale celkem zajímavé čtení.

03.12.2022 3 z 5

Temná hra Temná hra Andy Maslen

Kniha se mi líbila, děj je velmi napínavý a pátrání po vrahovi a motivu jeho činů je poutavé a zajímavé. Určitě se poohlédnu po autorově další knížce.

19.11.2022 4 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Začátek se mi moc líbil, s přibývajícími stránkami to ale celé ztrácelo napětí a původní náboj. Čte se ale dobře,takže celkově pro mě lepší průměr.

06.11.2022 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Moc se mi kniha líbila. Napínavé čtení se zajímavou spojitostí jednotlivých udâlostí,které v závěru zapadnou do sebe.

29.10.2022 5 z 5

Předčasný pohřeb Předčasný pohřeb Linda Fairstein

Moc dobrá detektivka, výborně začleněna tvorba i život E. A. Poea.

05.08.2022 4 z 5

V temnu V temnu Lina Bengtsdotter

Kniha se mi líbila, minulost se zajímavě protíná se současností, psychologicky laděno, bavila mě.

11.07.2022 4 z 5

Baba jedová Baba jedová Věra Fojtová

Achjo....Proč? Opravdu hodně,ale hodně nepovedené. Tohle je tedy velmi zastaralý styl psaní detektivky a navíc obrovsky naivní zápletka i závěr.

30.06.2022 1 z 5

Slzy mrtvé jeptišky Slzy mrtvé jeptišky Roxann Hill

Taková detektivka na nedělní dopoledne,trochu jako jeden díl seriálu Otec Braun a Otec Brown. Kněz jako jedna polovina dvojice vyšetřovatelů,druhou zastupuje velmi zdatná žena s problémem v rodině (tenhle prvek je dnes velmi módní). Kniha mě neoslovila.

20.06.2022 2 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Moc mě bavila atmosféra knihy - sice trochu šablonovité prostředí pro thriller - hotel odříznutý díky mrazu od světa,uzavřený okruh lidí a každý z nich má svého kostlivce ve skříni - ale přesto,nebo právě proto, napínavá a čtivá kniha.

20.05.2022 5 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

Začátkam knihy jsem byla nadšená,děj byl poutavě rozehrán,atmosféra temného tajemného prostředí skvěle popsána, příběh s návraty do minulosti mě zaujal.Ale postupně mé nadšení klesalo a úplně vymizelo se závěrem knihy. Nemám ráda u knih tohoto žánru nejasné a otevřené konce,proto hodnotím poměrně nízko.

14.05.2022 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Kniha mě od začátku moc bavila,bohużel čím víc se blížil závěr,tím víc se mé nadšení vytrácelo. Možná i díky přílišné rozvláčnosti děje. Také mi trochu vadily popisy psychických potíží ,,velmi zvláštní“ vyšetřovatelky - těžko říct,zda by u policie mohla opravdu pracovat. Ale nejsme v realitě a umělecká nadsázka dovolí mnohé. Samotný závěr přinesl pro mě až moc rychlé vyřešení a rychlé vysvětlení. Tak rozsáhlý příběh by si zasloužil širší rekapitulaci. Ale celkově hodnotím kladně, kniha se mi líbila.

10.04.2022 4 z 5

Panenka Panenka Mo Hayder

Čtivá,napínavá kniha.Prostředí psychiatrické kliniky je pro tento žánr jako stvořené,umocňuje tajuplnost a temnotu děje.

30.03.2022 4 z 5

Jedináček Jedináček Mie So (p)

Zajímavá, poměrně dobře čtivá kniha, které nechybí napětí a výrazné psychologické zaměření.

19.03.2022 4 z 5

Úniková hra Úniková hra Megan Goldin

Téma únikových her nabízí široký prostor pro krimi náměty. Čekala jsem tedy mnohem více napětí, které se ale bohužel téměř nekonalo.

19.03.2022 3 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Velmi čtivý a zajímavý příběh,ve skutečnosti asi těžko realizovatelný,ale líbil se mi.

12.02.2022 4 z 5

Katharinina šifra Katharinina šifra Jørn Lier Horst

Kniha se výborně čte,má spád a napětí i bez krve a brutality. Líbila se mi.

30.01.2022 5 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Drak spí...a bohužel i po dočtení. Zájem o další autorčinu tvorbu u mě rozhodně neprobudil. Četla jsem tuto knihu s velkým očekáváním,které u mě vyvolala značná popularita spisovatelky a její vysoce ceněná tvorba v žánru současné české detektivky. Bohužel jsem byla zklamaná. V knize je poněkud zdlouhavě, i když poměrně čtivým jazykem, rozehrán děj, který ovšem v závěru vůbec negraduje. Nedojde k žádnému překvapivému vyřešení, kdy by všechny události z příběhu do sebe zapadly a pospojovaly se do zajímavého vysvětlení. Všechno tajuplné a tajemné,co se v ději naznačuje, je vysvětleno naprosto fádně a k působivému zakončení nedojde. Navíc zajímavě nastíněný prvek motivu ,,spícího draka“ s vraždami nijak nesouvisí a působí na mě, jako by byl ,,napasovaný“ do příběhu násilně a zcela zbytečně.Čekala jsem mnohem více, o moderním krimipříběhu mám jinou představu.

23.11.2021 3 z 5

Dítě hvězd Dítě hvězd Katrine Engberg

Knížka se mi celkem líbila,začátek mě hodně zaujal,pak mi ale připadalo,že trochu ztrácí spád a čtení mi vázlo.Je dobře,že byla poslední kapitola věnována shrnutí případu a dovysvětlení celého děje.

14.10.2021 3 z 5

Hodná dcera Hodná dcera Karin Slaughter

Kniha se mi líbila,jazyk je spíše románový,proto některé pasáže působí rozvlekle a nemají ten pravý detektivní spád. Policejní práce a popis vyšetřování zde zcela chybí, vše je popsáno z pohledu právníků. Zajímavá kniha,kdyby ale měla o 200 stran méně, byla by rozhodně čtivější.

12.09.2021 4 z 5

Manuál zralé ženy Manuál zralé ženy Halina Pawlowská

To, co od autorky očekáváte,toho se vám dostane.Chvílemi pobaví hodně,chvílemi přijde slabší místo. Takže celkově dobré - tedy za tři (hvězdičky).

01.09.2021 3 z 5