Jiho226 Jiho226 komentáře u knih

Muž z labyrintu Muž z labyrintu Donato Carrisi

Všeho moc škodí.. Moc záhad, moc tajemna, moc nejasností, moc problémů - opět!! lítost vyvolávající úděl hlavního vyšetřujícího (jak nyní bývá v knihách tohoto žánru téměř pravidlem) - a tím pádem ve výsledku nic..jen zklamání a to hlavně ze závěru.

30.03.2024 2 z 5

Až najdu klíč Až najdu klíč Alex Ahndoril (p)

Klasický detektivní příběh, vyšetřovací metody poněkud zvláštní, téměř zde nejsou, Julie postupuje spíš intuitivně, její,, asistent" je vlastně pro celé vyšetřování naprosto zbytečná osoba a figuruje zde jen kvůli osobním vazbám k Julii. Závěrečné rozluštění případu proběhne přesně jako u Agathy Ch. před všemi zúčastněnými v prostředí knihovny, což jen potvrzuje avizovaný styl ,, staré dobré " klasiky. A jen malá výtka k obalu - je moc konkrétní, návodný.

07.02.2024 4 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Zdlouhavé, zmatené, atmosféra zimního období celkem pěkně vystižena, ale celkově slabé. Jenny je velmi podivná, až snad podivínská žena, reaguje rozporuplně - často se hroutí, slyší hlasy, působí jako labilní a slabá, ale na kávičce s náhodným novinářským známým je najednou úplně v pohodě, v závěru je z ní téměř supermanka. Celá kniha je nepřesvědčivá, děj i postavy těžko uvěřitelné.

14.01.2024 2 z 5

Černé světlo Černé světlo Peter May

Kniha se mi líbila, bavila mě, děj byl napínavý, ale kvůli velmi nejasnému otevřenému závěru ubírám jednu hvězdičku.

09.01.2024 4 z 5

Poslední na řadě Poslední na řadě Helen Fields

Kniha mě začala bavit až přibližně v polovině. Místy mi příběh připadal hodně překombinovaný a těžko uvěřitelný, závěr byl poměrně čtivý. Ale celkově spíš průměr, rozhodně jsem čekala kvalitnější zážitek.

06.01.2024 3 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Vondruškovy knihy jsou mé oblíbené čtení, jako historik dokáže skvěle vtáhnout do atmosféry doby a věrohodně popsat tehdejší život.

23.12.2023 4 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nedočteno.. Po slibném začátku - za ten jsou ty 2 hvězdičky - přišla velká nuda.

22.12.2023 2 z 5

Vlak z Paddingtonu Vlak z Paddingtonu Agatha Christie

Skvělá detektivka.

21.11.2023 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Pana Březinu už ne... Bohužel, po Polednici další pokus, a opět zklamání. A jeden velký otazník - PROČ bylo tohle dílko označeno jako "detektivka"?

21.11.2023 2 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Pokud čtenáře neodradí úvodní třetina knihy a vytrvá ve čtení, dočká se vydařenější části a bude na konci vlastně celkem spokojený.

21.11.2023 4 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Nestárnoucí kvalita!

21.11.2023 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Skvělá klasika, výborně zpracované téma boje s živlem, napínavé a poutavé čtení.

01.11.2023 5 z 5

Vražedné alibi Vražedné alibi John Katzenbach

Výborná kniha, čtivá, poutavě napsaná, s velmi dobře vystavěným závěrem.

01.11.2023 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Tak tahle autorka mě velmi zklamala, další její knihu rozhodně zkoušet nebudu.

21.10.2023 1 z 5

Kate musí zemřít Kate musí zemřít Alex Lake

Možná by bylo co zpochybnit a zkritizovat , ale kniha měla spád a četla se dobře,takže se mi líbila.

02.09.2023 4 z 5

Hra na lháře Hra na lháře Ruth Ware (p)

Přijde sms a svět se obrátí... Už tento úvod předznamenává,co bude dál. Nereálný, přehnaný, nepravděpodobný příběh. Navíc mně nepříjemné chování hrdinek knihy s negativním bonusem neustálých "kojících pasáží".

02.09.2023 1 z 5

Zlo pod sluncem Zlo pod sluncem Agatha Christie

Další velmi čtivá Agatha Christie, baví mě moc, i když se občas musím pousmát náhodám jako je třeba moment nasazení či nenasazení koupací čepice a nebo předpokládanému chování zúčastněných postav, které opravdu dělají vše přesně tak, jak si pachatel při přípravě vraždy naplánuje. Přesto super čtení.

02.09.2023 5 z 5

Zpětný ráz Zpětný ráz Peter May

Opět skvělý popis prostředí a mnoho zajímavostí z gastro světa. Navíc velmi pěkný detektivní příběh.

27.08.2023 4 z 5

Kritik Kritik Peter May

Líbilo se mi popsání vinařské práce, atmosféra vinic a zajímavé informace z tohoto oboru. Ale od Petera Maye jsem čekala víc, stále u mě nic nepřekonalo Skálu.

27.08.2023 3 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

U této knihy bych pozitivně ohodnotila začátek a závěr - tyto dvě části odpovídají žánru, kam je zařazena, tedy thrilleru. Ale jinak je převážná část knihy spíše psychologický román. Na základě anotace jsem čekala víc.

27.08.2023 3 z 5