Jiho226 Jiho226 komentáře u knih

Kritik Kritik Peter May

Líbilo se mi popsání vinařské práce, atmosféra vinic a zajímavé informace z tohoto oboru. Ale od Petera Maye jsem čekala víc, stále u mě nic nepřekonalo Skálu.

27.08.2023 3 z 5

Zabiják Zabiják Jonathan Kellerman

U této knihy bych pozitivně ohodnotila začátek a závěr - tyto dvě části odpovídají žánru, kam je zařazena, tedy thrilleru. Ale jinak je převážná část knihy spíše psychologický román. Na základě anotace jsem čekala víc.

27.08.2023 3 z 5

Prach prachu Prach prachu Tami Hoag

Výborná, skvěle napsaná kniha. Zajímavá zápletka, super závěr, moc mě bavila.

21.08.2023 5 z 5

Stará tajemství Stará tajemství Patricia Gibney

Knihu jsem přečetla poměrně rychle, ale Lottie je mi tak nesympatická, že se do další knihy s touto policejní inspektorkou nepustím. Navíc celá její "problémy prolezlá" rodina - všechny děti s nějakou zátěžovou minulostí, v níž nechybí dnes tak velmi "populární" sebepoškozování - je podle mě pro děj zbytečná. K tomu se mi hodně nelíbil Lottiin alkohol a prášky a také příliš velký počet postav a vražd. Všeho moc prostě škodí a v téhle knize toho opravdu je až moc.

15.08.2023 3 z 5

Misionář Misionář Iveta Svobodová

Příliš postav a jmen, příliš mrtvých, nikoho nenapadlo propojení předchozích vražd - ač měli společných znaků až dost - dokud se do všeho nevloží kriminalista ,,ve výslužbě" a mezinárodní akce se rozjede. Opravdu velmi málo uvěřitelné. A to nemluvím o popisu vazeb mezi jednotlivými postavami - to už je skoro obtěžující.

09.08.2023 2 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Skvělá, nezapomenutelná kniha.

09.08.2023 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Silné téma, ale velmi slabá literární úroveň.

09.08.2023 3 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Super kniha.

09.08.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Napínavé čtení se vším, co severské thrillery nabízí.

09.08.2023 4 z 5

Panenka Panenka Ed McBain

Stále dobrá klasika, která nezklame.

09.08.2023 4 z 5

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Super detektivka, napínavá, velmi pěkně vygradovaná a navíc opět obohacena vtipnými replikami detektivů Horna a Bachové, stejně jako v předchozí knize autora. Oceňuji i zasazení do prostředí Železnorudska, které je pro tento kriminální příběh skvělou kulisou a pro milovníky této části Šumavy významným bonusem.

08.08.2023 5 z 5

Podzimní případ Podzimní případ Anders de la Motte

Velmi čtivá a poutavá kniha, samotný závěr oproti celému předchozímu příběhu možná trochu méně uvěřitelný - pozor spoiler - rvačka se psy a pasti na zvěř - přesto ale dávám pět hvězdiček, protože jsem četla s velkou chutí a bavila mě.

06.08.2023 5 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

(SPOILER) Detektivka roku? Bohužel jedno velké zklamání. Celý příběh je postaven na náhodě, vymyslí se laciný trik s parukou a hned na první pokus se,,rybička" chytí... O jazykové úrovni ani nemluvím, ta dosahuje výšky maturitní slohovky. A výskyt slova ,,pot" ve všech různých pádech byl skoro k nesnesení. Jedna hvězdička za snahu a investovaný čas autora.

27.06.2023 1 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Kniha mě bavila. Atraktivní velehorské prostředí, náhled ,,pod pokličku horolezeckého života a popis atmosféry uvnitř skupiny,která zdolává výstup. K tomu navíc vraždy,tvářící se jako nehody, a pátrání po vrahovi,které se vzhledem k prostředí musí obejít bez detektivů.

20.04.2023 4 z 5

Stříbrná křídla Stříbrná křídla Camilla Läckberg

Čtivá kniha to je,zvládla jsem ji poměrně rychle a musím přiznat,že jsem se vždy těšila,až budu se čtením pokračovat, ale celý příběh mi připomínal ,,béčkový thriller na televizi Prima love. Ženská pomsta s happy endem,včetně potrestání proradného Davida, který mi byl pro svou ,,dokonalost podezřelý od chvíle,kdy vstoupil do děje.

26.03.2023 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Kniha mě bavila,zajímavý námět s tajemstvím z minulosti a hrozbou blížícího se posledního dne..Hvězdička dolů za ne zcela uvěřitelný děj a sladký závěr jako z románu úplně jiného žánru.

18.03.2023 4 z 5

Děs Děs David Hidden

Na tolik drsných scén a děsivých popisů mučení hodně málo napětí. Nevím proč,ale pro mě nešlo ruku v ruce množství drsných popisů, s patřičným množstvím očekávaného a avizovaného ,,všudypřítomného strachu“. Občas mi vadila i zbytečně vyumělkovaná a často příliš šroubovaná přirovnání - ,,...bělma zářila jako dva měsíce vzdálené a tajemné planety“, ,,mrakodrapy jako špinavé hadry plesknuté na modrou podlahu“,aj.

12.02.2023 2 z 5

Jako přízrak Jako přízrak Iveta Svobodová

Kniha se zprvu čte velmi dobře,děj je dobře rozjetý,ale pak uż je všeho moc - moc postav,moc akcí,moc situací - vše zapleteno do sebe a přes sebe -a příběh najednou působí dost chaoticky. Případy vražd,krádeže psů,pašování zbraní,drog a vrcholem byla otrava poloniem.Škoda,protože autorka má schopnost psát čtivě,ale na mě bylo v knize vše překombinované. A méně je opravdu někdy více.

28.01.2023 3 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Obchod se ženami, které ,,překvapivě“ naletí vidině o lepší budoucnosti, propojený s obchodem s lidskými orgány, to celé opepřeno nezbytným prvkem vážné nemoci a pro slzy dojetí u čtenáře namontován motiv pohádky o dvou ztracených sourozencích s dobrým koncem...no,asi další ,,dokonalá“ díla této autorky do přečtenÿch knih nepřidám.

01.01.2023 3 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Kniha mě bavila,přečetla jsem velmi rychle.Zajímavá a překvapivá je opravdu do poslední stránky,osobní i profesní život detektiva Ratha je zde výborně propojen.

18.12.2022 4 z 5