Mlžná tvrz

Mlžná tvrz https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/127856/mlzna-tvrz-127856.jpg 3 19 9

Mladá ošetřovatelka Petra pečuje v rodinném sídle Mlžná tvrz o starou dámu, která se sem vrátila po padesátiletém exilu. Avšak ani hra na prvorepublikové časy nebo vyjížďky na koních nenechávají Petru zapomenout na podivné změny nálad staré paní. Atmosféra houstne i mezi zaměstnanci, zhoršují se vztahy s lidmi z okolí. Jedné noci je majitelka domu nalezena zavražděná ve vstupní hale. První podezření padá na Petru. Jen Mlžná tvrz ví, kdo je skutečný vrah a komu ještě hrozí smrtelné nebezpečí. Proto Petra nenechává vyšetřování jen na policii a sama pátrá v současnosti i dávné minulosti. Ale vrah zabíjí dál a také Petře jde o život.... celý text

jprst
10.10.2023 3 z 5

Nic mimořádného, co by mě dokázalo u knihy udržet a přečíst ji v jednom tahu. Prostě průměr, který je celkem čtivý a neotráví, výborně se hodí, když není po ruce ke čtení něco poutavějšího,

Jiho226
17.08.2021 3 z 5

Oddechové,dobře ubíhající čtení...nic šokujícího,nic překvapivého,trochu romantiky,ale nečte se špatně.

čef
28.06.2020 4 z 5

Kniha k odpočinku, i když se zde vesele vraždí. Vyprávění je však vtipné v 1. sobě a to vždy více táhne. Pachatele příšerných činů autorka nezamaskovala nijak přehnaně, a tak si mohou mnozí, včetně mne, již záhy užívat této literatury bez přílišného napětí a přemýšlení. Doufám, že to celé nezní jak pohana mírnou chválou, rozhodně se to dá číst.

13werka
26.10.2019 3 z 5

Motiv byl odhadnutelný tak ve dvou třetinách knížky, takže to není nic, co by se četlo jedním dechem, ale jako lehké nenáročné čtení tak na dovolenou, proč ne.

knihomolka1197
17.08.2018 4 z 5

Zpočátku jsem měla mírné rozpaky, ale pak jsem se začetla a bylo to pěkné pohodové čtení. Na letní dovolenou ideální.

alnahu
23.07.2017 3 z 5

Příběh ze sídla Mlžná tvrz ,kde byla nalezena její majitelka mrtvá se četl docela dobře,je to taková lehká detektivka na jedno odpoledne.

IlonaIlona
21.04.2015 3 z 5

Já se těšila, protože mám ráda Agathu Christie a tohle vypadalo jako Agatha. Jenomže to byla nakonec opsaná Agatha :-( Nečetlo se to špatně, bylo to i lehce napínavé, ale ta pointa to zabila. Já si od začátku říkala, že mi to připomíná tu a tu knížku a nakonec to tak bylo. Takže motiv a vraha jsem vyřešila bez problémů.

kika 13
25.06.2014 2 z 5

Pro mě slabý děj a konec se dal čekat.

Neri
20.02.2013 2 z 5

Chvílemi, zejména v první třetině knihy - před vraždou, mě stálo přemáhání knihu vůbec dočíst. Neoriginální příběh, který veškeré nápady čerpá z detektivek Agathy Christie, místy je to takřka kopie. Plusové bodíky dávám za občasná světlá místa a neotřelé prostředí, ve kterém se příběh odehrává.

české krimi české detektivky pátrající amatér

2012  67%Běsné město
2015  70%První velký případ