Jido Jido komentáře u knih

1984 1984 George Orwell (p)

S ohledem na to, kdy kniha byla napsána, smekám. Geniální, nadčasové, hrozivě pravdivé.

27.01.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Nějak mě minul rozruch kolem prvního vydání knihy i kolem seriálu a říkala jsem si, co na tom všichni vidí... Teď jsem ale celou sérii koupila doslova za hubičku a dala se do čtení a musím říct, že ačkoli tenhle druh četby účelově nevyhledávám, celé mě to pohltilo a strhlo. Úžasná kniha, ani nevím, jak rychle těch 700 stránek uběhlo. Jdu hned na další díl:-)

14.08.2019 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byla jízda! Skvělá kniha plná "krásných" zvráceností, krátké kapitoly, které nutí číst dál a dál. Moc doporučuji.

13.05.2019 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Ani nevím proč, ale dlouho jsem se této knize vyhýbala. Byla to chyba! Kniha je čtivá, milá i vtipná. Stylem mi trochu připomíná knihu Mileny Kozderové "Mám ráda hajného".

11.09.2018 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Stejně jako první díl série přečteno jedním dechem. Asi jsem propadla závislosti, musím jít hned na další díl:-)

01.09.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Zase super čtení. Hodnotím na 200 % a nutně potřebuji pokračování!

26.05.2019 5 z 5

Šelma Šelma Andrew Mayne

Krásný dárek s krásnou obálkou. Knihu jsem zhltla za dva dny, jinak to zkrátka nešlo. Děj je napínavý, nenechá vás vydechnout. Sice nevím, nakolik jsou vyšetřovací a vědecké postupy hlavního hrdiny reálné, ale mě to moc bavilo.

30.12.2018 5 z 5

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

Krásná kniha, barvitě a poeticky vypráví příběh z doby starověkého Říma a tak hezky se čte... Další z knih, ke které se moc ráda vrátím.

09.02.2019 5 z 5

Marťanská kronika Marťanská kronika Ray Bradbury (p)

Moje oblíbená sci-fi, přečtená již několikrát a pořád stejně dobrá.

29.01.2018 5 z 5

Ptáci v trní Ptáci v trní Colleen McCullough

Protože jsem nejprve viděla seriál, myslela jsem si, že kniha mě ničím překvapit nemůže. Omyl! Kniha je daleko lepší.

02.05.2017 5 z 5

Zpráva od nebožtíka Zpráva od nebožtíka Joanna Chmielewska (p)

Poprvé jsme tuhle knihu četla snad ve 13 letech. Už tenkrát se mi nejvíce líbily pasáže o útěku na jachtě a prokopávání se z vězení pomocí háčku. Je to zábavné a oddychové čtení, hlavní hrdinka je opravdu "sladká debilka".

04.03.2016 5 z 5

Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Jak se točí Cizinka: oficiální průvodce sériemi 1 a 2 Tara Bennett

Je to taková Bible pro fanoušky seriálu. Spousta zajímavých informací z natáčení, komentáře herců a tvůrců seriálu a hlavně krásné fotky.

14.05.2020 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Další skvělé pokračování Cizinky - děj plný zvratů a překvapení, dobrodružství, romantika... Diana Gabaldon je výborná vypravěčka, hltala jsem každou stránku.

19.09.2019 5 z 5

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Snad poprvé, kdy jsem u čtení uronila slzu. Krásný příběh.

07.05.2019 5 z 5

Bůh pouště Bůh pouště Wilbur Smith

Zklamání - nejhorší díl z celé série.

09.02.2017 3 z 5

Dítě zvané „To“ Dítě zvané „To“ Dave Pelzer

Kniha, u které člověk nechápe, jak se matka může chovat ke svému dítěti. A obdiv autorovi, že se dokázal vypsat z tak hrůzných zážitků.

03.03.2016 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Mně se to moc líbilo, zatím nejlepší kniha autorky.

18.12.2020 5 z 5

Vepsáno krví vlastního srdce Vepsáno krví vlastního srdce Diana Gabaldon

Smekám klobouk před Dianou Gabaldon, její série je stále čtivá i po tolika stránkách, pořád mám ten pocit, jako bych tam byla se všemi postavami, stejně jako na začátku. Jen škoda, že čekání na další díl bude hoooodně dlouhé. Bude se mi stýskat...

19.07.2020 5 z 5

Bez kůže Bez kůže Mads Peder Nordbo

Detektivka z drsného prostředí Grónska, které je zde pěkně vykreslené. Krátké kapitoly a dvě časové roviny příběhu. Jména osob mi dělala problémy a místy jsem se ztrácela v tom, kdo je kdo. Jak už je zde napsáno, chybí bližší charakteristika postav. Děj celou dobu pěkně odsýpá a je napínavý, ale ke konci jakoby autorovi došel dech. Určitě si ale přečtu pokračování.

19.02.2019 4 z 5

Kříďák Kříďák C. J. Tudor

Bavilo mě to. Prolínání časových rovin a postupné odhalování zápletky do sebe zapadalo.

13.01.2019 5 z 5