JessyPitt JessyPitt komentáře u knih

Saeculum Saeculum Ursula Poznanski

No očekávala jsem od knihy úplně něco jiného než kniha byla. Je určen pro mladistvé čtenáře, kteří si knihu asi spíš užijí. Námět knihy dobrý, ale nejpoutavejsi bylo ue všech téměř 500 stran tak 200. Zbytek omáčka a moc rozvlekle.. Rozuzlení příběhu zbytečně moc realistický.. Asi bych tam přidala víc m mystiky. Za zbytečné stránky bez přílišného významu dávám jen 3 hvězdy. Další knihy od autorky možná někdy..

12.04.2017 3 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Za me tedy rozporuplná kniha. Moc jsem vlastně nepochopila o co mělo jít díky závěru knihy. Jelikož se to jmenuje strach předpokládala jsem se, ze se budu bát. Ano občas to bylo hruzyplne, ale nesplnilo to moje očekávání. Konec knihy me naprosto zklamal..Bohuzel

28.03.2017 2 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Když jsem začala knihu číst, prvních 50 stran bylo poměrně utrpení...Nemohla jsem se zacist a odskakovani k jednotlivým dejum me rusilo. Za to tedy od poloviny knihy jsem byla naprosto bez dechu a ten závěr...Behal mi mráz po zádech...Skvělé zatáhlo do děje a pořád nad tím musím přemýšlet. Smutný ale zároveň krásný..

14.03.2017 5 z 5

Strážce brány Strážce brány Stanislav Motl

Moc dobře napsána knížka. Jak o jihlavskem podzemí tak vyprávění z cest ve me vyvolávalo napětí. Doporučuji pro vyznavače tajemna!!

03.07.2016 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Od knihy jsem očekávala úplně něco jiného. Příběh je vymyšlený dobré, nejzajímavější je část kdy minka vypráví. Jinak je to zbytečná omáčka okolo, příběh upírá je úplně mimo.. Četla jsem uz mnoho knih o tématu holocaust a tato je zatím nejslabší. Ctive to je, ale zlatou hvězdu si to podle né nezaslouží.

01.07.2016 3 z 5

Tylda Tylda Richard Pachman

Styl jakým byla kniha napsána mi vyhovoval. Délka knihy přiměřená, příběh silný ostatně jaký příběh s tímto tématem není silný? Je to kniha která ma smysl..

25.06.2016 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Slusne;)..

09.04.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Musím uznat, ze co se týče překvapení tak s nim autorka rozhodne nešetří. Cely dej je nejdřív zaměřen na hlavni postavu, která je na můj vkus az příliš zoufalá.. Kniha je tak nečekaně jiná, ze ji musíte prostě dočíst jinak vám to nedá spát. Všechny postavy jsou da se říct záporné což je tedy velmi malo kdy.. Dala bych tomu jiný konec..

01.02.2016 4 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Pod názvem knihy a jejím obalem si člověk představí příjemný příběh o malém princi. Opak je ale pravdou...Je to příběh plný deprese z lidí, světa a všeho kolem. Člověk, který tuto knihu psal chtěl poukázat na složitost světa dospělých. Nebo spíše jak svět dospělých je ve většině případů nepravdivý, lživý a předstíraný. Do jisté míry má pravdu. Ale proč tak podivný konec? Neměl tomu přátelství mezi princem a člověkem dát přece jen větší šanci? A nebo ta šance byla právě ta odlišnost a vzdálenost obou postav??...Kdo ví....

16.11.2015 3 z 5

Metoda 15/33 Metoda 15/33 Shannon Kirk

Knihu jsem si přečetla kvůli zajímavému námětu. Chytla me však tak 1/3 knihy. Posledních 40 stran o ničem. Ale ten střed byl vcelku dobrý. Psané skoro jako deník dívky kterou unesli a správa pomstu na svého únosce.

13.12.2017 3 z 5

Případ Ewy Morenové Případ Ewy Morenové Håkan Nesser

Kniha byla vcelku docela dobrá. Řekla bych ze lepší než případ divil která nikomu nechyběla. Jen me trošku vadilo, ze tam zbytečně moc popisků pocity komisarky morenove ohledně jejího osobního života. S případem to moc nesouviselo a zbytečně se kniha tak nějak tím nafukovala..

25.11.2017 1 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha se velmi dobře četla, řekla bych takové oddychove čtení. Na me tedy všechny příběhy v knize popsané byly az zbytečně depresivní a smutné. Ke konci knihy těch postav a jmen bylo tolik, ze se to pletlo. Kniha byla chvilkama napinava, ale i chvilkkama nudná. Škoda, ze si neudržela stejně tempo po celou dobu..

11.09.2017 3 z 5

Každé dítě může dobře spát Každé dítě může dobře spát Annette Kast-Zahn

Kniha je stručná a je v ni obsazeno skutečně to jak naučit dítě dobře spát. Mám pomohla, takže doporučuji.

13.05.2017 4 z 5

Lexikon strašidel: průvodce světem nadpřirozených bytostí a démonů v našich zemích Lexikon strašidel: průvodce světem nadpřirozených bytostí a démonů v našich zemích Alois Pavlůsek

Knihu jsem jen tak proletla, pujcena z knihovny - myslím, ze v knihovnicce chybět nebude. Zdroje knihy jsou knížky, které jsem uz četla, takže pro né nebyla priliz přínosem..

10.07.2016 3 z 5

Tajemství katakomb Tajemství katakomb Tom Egeland

Knížka je autorova prvotina, a je určen a pro mladší čtenáře. Za me příjemné pocteni, taková lehká nenáročná literatura. Nedá se srovnávat se složitou zápletku jako používá daň brown. Ale kniha se stylu dana b. Podoba svým zanrem.

10.07.2016 3 z 5

Největší záhady dávných Čech Největší záhady dávných Čech Vladimír Liška

Za me nectiva kniha, jen jsem prolistovala a odložila.. Jjevy a tajemná místa jsou popsána tak nějak nepřehledné..

03.07.2016 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tato kniha byla moje druhá ze série.. Musím říct, ze pisecny muž se mi líbil víc. Tento díl špatný nebyl, ale na me ří působilo trochu rozvláčně a utahane. Určitě by to chtělo knížku zkrátit a vytvořit více dynamiky.. Proto 3 body..

27.05.2016 3 z 5

Schůzka se smrtí Schůzka se smrtí Agatha Christie

Tato kniha byla moje první od A.CH. a tak úplně velké nadšení nebylo. Už tady myslím někdo psal, že tato kniha má opravdu velmi dlouhý začátek a vražda a celé rozuzlení je až skoro na konci samotné knihy...Čekala jsem asi více akčnosti. Jinak co se týká vraha, to jsem tedy nevěděla do samotného konce...

28.04.2016 3 z 5

Dívka, která nikomu nechyběla Dívka, která nikomu nechyběla Håkan Nesser

Za me prvni severska krimi, kterou jsem cetla, takzr nemuzu porovnat.Ale kniha samotna neni spTna, jen mi prijde malo akcni, vysetrovani je vlekle a spis se tam popisuje denni rezim vysetrovatele jeho popijeni nez samotny dej vysetrovani...

28.03.2016 4 z 5

Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Pražská strašidla a všemožná jiná zjevení Magdalena Wagnerová

Příjemné čtení s kouskem historie a legend. Dost se podobá Pražským židovským legendám..

17.03.2016 4 z 5