Každé dítě může dobře spát

Kniha je určena rodičům, jejichž děti mají problém s usínáním, odmítají jít večer do postýlky, utíkají z ní pod různými záminkami, často se v noci budí a podobně. Autorka je zkušená dětská psycholožka, která přesnými návody radí rodičům jak tuto situaci zvládat, jak děti pohodovým způsobem naučit klidně spát. Své rady dělí do kapitol dle věku dítěte. Kniha patří do bestsellerové čtyřdílné série této autorky. Budí se vaše dítě mnohokrát za noc nebo vstává a viditelně ožívá již v pět hodin ráno? Nemůže večer usnout, případně vymýšlí všemožné důvody pro to, aby nemuselo zůstat v posteli? Nebojte se, není to jev, se kterým se musíte po dobu několika let smířit! Tato kniha vás naučí jednoduchým a účinným metodám, jak naučit dítě dobře spát a případně jak ho naučit spát v době, kdy to vyhovuje i vám. V knize naleznete: Co můžete udělat v prvních šesti měsících, aby dítě dobře spalo a jak vytvořit harmonický večerní rituál na dobrou noc. Jak zajistit dítěti bezpečný spánek bez rizika syndromu náhlého úmrtí kojenců a zda je vhodné spaní v posteli s rodiči. Co dělat, když se dítě večer bojí zůstat samo v pokoji, nebo když ho trápí noční děsy a špatné sny. Jak pomoci dítěti, když v noci často pláče a jak překonat zlozvyky při usínání a během noci. Jak upravit časy spánku dítěte, aby vyhovovaly jak jemu, tak ostatním členům rodiny. Co pomáhá, pokud se dítě v noci dožaduje nepřiměřeně často kojení či pití. Terapeutická pohádka na dobrou noc a desítky příběhů ze života. O autorce: Anette Kast-Zahn je zkušená dětská psycholožka, která napsala několik bestsellerových titulů o výchově, tato kniha patří mezi její nejprodávanější. Hartmut Morgenroth je dětský lékař....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/52239/kazde-dite-muze-dobre-spat-52239.jpg 3.357
Literatura naučná, Rodina

Vydáno: , Computer Press (CP Books)

Jedes Kind kann schlafen lernen, 2009

Kniha Každé dítě může dobře spát

jasminecka

V zoufalstvi jsem knihu cetla a metodu vyzkousela. Byl to jeden z nejhorsich tydnu. Metoda naprosto nefunguje. A kdyz uz jsme vyspali a zase mi to mysli, vidim, v kolika bodech se to odchyluje od zpusobu, kterym chci pristupovat ke svym detem.

reniboro
04.11.2021

Určitě bych knihu hned neodsuzovala, i když jde o vyplakávací metodu v bledě modrým. Nechci své dítě nechávat vyplakat, ale i tak jsem si vzala z knihy spoustu jiných doporučení.

Je rozdíl, jestli knihu čtete jen pro inspiraci a nebo jako zoufalý rodič hledající pomoc. Ja jsem knihu kupovala pomalu uz zoufalá, ale naštěstí než přišla jsme na usinani sami vyzráli. Takze jsem uz při čtení neměla tak těžkou hlavu :)

seiwaa
20.10.2021odpad!

Já vím, že knihy se nemají vyhazovat, ale tato bez lítosti skončila v kontejneru na papír. Jakožto zkušená dětská psycholožka by autorka mohla vědět, jak moc její rady dětičkám můžou ublížit. Lež, že žádné vyplakávání není v knize použito, je hnedka na prvních pár stránkách vyvrácena, jelikož tzv. kontrovaný pláč není nic jiného. Je mi líto všech těch miminek, jejichž rodiče se těmito radami řídí. Člověk s vlastní intuicí musí vědět, že na těchto metodách není nic v pořádku a děťátko trpí, nehledě na to, že biologicky normální spánek vůbec nerespektují. Smutné!

veronika9761
07.03.2021odpad!

Naprosto pokrivena publikace, ktera jde proti zdravemu rozumu. Doporucuju necist, rady neaplikovat.

martinakovarova
11.02.2021odpad!

To psal psychicky nemocny clovek, nebo sektář. Nezkousejte to, nečtěte to!

Shoperkaa
10.01.2021

Za me je kniha perfektni, vse co jsme z knihy vyzkouseli funguje a to jsme meli doma opravdu rvouciho paviana (15. mes.) zavisleho na kojeni a pritomnosti rodicu pri usinani, ktery byl nauceny usinat vyhradne jen v naruci u kojeni a pote byl polozeny do postylky. Knihu mi doporucila kamaradka at vyzkousim, ze to u nich krasne zafungovalo. Takze doporucuji i ja. Po 14 dnech kojim uz jen 1x denne a to v noci (v noci jsme vstavali 4-5x) a po obede prcek usina SAM V POSTYLCE BEZ KOJENI!!! se zavrenymi dvermi do cca 5 min. bez place a vecer zatim jeste s placem, ale do 10 min. a taky je v pokoji sam! Mame doma po tak kratke chvili uplne jine ditko. Urcite knihu doporucuji vsem rodicum, kteri resi podobny problem. Kniha je velmi srozumitelne napsana a dobre se cte. Chce to, ale opravdove odhodlani zmenit navyky diteti, protoze prvni dny jsou docela narocne... ale urcite se vyplati ;)

lenka4434
26.11.2020

Přijde mi, že v knize se dítě bere jako stroj, jako hodinky, které je nutné s německou presností seštelovat. Ale pár poznatků z knihy jsem si vzala a vypadá to, že dcera díky tomu spí lépe. Vyplakání jsme nezkoušeli.

Pauvka
12.06.2020odpad!

Veta opakujici se na kazde treti strane "I VASE DITE SE MUZE NAUCIT SPAT" me pekne vytacela. Radi, ze se nema nechat deti vyplakat, ale kontrolovany plac (ci jak to nazyvaji) je v poradku. Takze se dite stejnak musi nechat vyplakat..
Jediny plus je, ze se mi hodi do vyzvy.