JessieEx JessieEx komentáře u knih

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Moje první kniha od autora a jsem poměrně spokojená. Anotace mě dokonale zmátla, čekala jsem teda něco mnohem horšího :) - Co se týče hlavního hrdiny, který věří na různé druhy mízy, která koluje tělem - je to jen myšlenka, teorie, na kterou narazí v jedné knize a která ho zaujme. Není na tom vystavěn celý příběh a on rozhodně není žádný magor :)

Vypráví příběh paní A., chůvy a hospodyně, kterou jim vzala nesmlouvavá nemoc a která na jejich životech zanechala nesmazatelné stopy. Kniha není ale jen o osmi letech prožitých s paní A. a následně bez ní. Vypravěč v novelce dokumentuje i svůj rodinný život, manželství s Norou a vztah se synem.

Autorův jazykový projev je velmi formální, používá ale složité větné vazby a proto si vyžádá čtenářovu plnou pozornost. Na pouhých 100 stranách vypráví milý ale i dojemný příběh o relativně krátkém období života jedné rodiny a i když to nebylo žádné wow, mně se kniha líbila :)

P.S. Mám pocit, že autor anotace skutečně popustil uzdu své fantazii nebo viděl v tom příběhu něco, co já jsem tam neviděla. Co tam možná ani není. Milostné téma v knize nenajdete.

30.09.2021 4 z 5

Černé léto Černé léto M.W. Craven

4,5*
Černé léto je lepší, než Loutkové divadlo. Byla jsem hrozně ráda, že se na scénu vrátila Tilly! Jsem z ní nadšená a miluju ji! Je to snad moje nejoblíbenější knižní postava ever!! Takže mohla určitě dostat mnoohem víc prostoru! Vždyť by si zasloužila celou knihu, která by byla jen o ní :D Taky ji stále shipuju s Poem - myslím si, že by byli skvělý pár a troška romantiky by sérii přece neuškodila... :)

Co se týče zápletky, zpočátku jsem byla naprosto nadšená... no musím říct, že jsem doufala, že se to vyvine trochu jiným směrem, že to dopadne jinak. Zvraty se moc povedly, ale samotný konec byl na můj vkus až moc vykonstruovaný a překombinovaný. Takhle jsem si to teda nepředstavovala, myslím, že to mělo potenciál vytřít čtenáři zrak... A kvůli tomu i strhávám půl hvězdičky. Víc strhnout nedokážu, protože Tilly a protože skvělý humor - jak často se vám stane, že se u detektivky každých pár stran smějete?

Jen škoda té poslední třetiny (která se mi i hůře četla) a škoda některých obsahových chyb (jedna se týkala třeba toho, kde Elizabeth bydlela - otec měl strach, že půjde sama večer po tmě domů a čekal až mu zavolá... v jiné kapitole se ukázalo, že bydlela ve stejné budově, kde pracovala... Bylo tam takových víc).

Na příště si od autora prosím stejně dobrou zápletku, lepší vyústění případu, stejně dobrý humor a mnooohem více Tilly a budu spokojená!

26.07.2021 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

4,5*
Ach... to bylo... mnohem lepší, než jsem čekala.
Tušila jsem něco podobného, jako předešlé mnou čtené eroticko-romantické románky, ale tohle bylo teda naprosto skvělé!
A rozhodně mnohem méně pikantní a více romantické, než jsem čekala!

První půlka knihy mi sice připomínala takovou oduševnělejší a inteligentnější verzi Jeho banánu, ale druhá polovina se neuvěřitelně rozjela a já ji dala na jeden zátah! Byly tu skvělé hlavní poatavy, skvělý hmor, úžasná romantika!

Jediné, co moc nechápu je název knihy, který vůbec nekoresponduje a obsahem.
Moc doporučuji!

14.06.2021 5 z 5

Ohníčky všude kolem Ohníčky všude kolem Celeste Ng

4,25*
Moc pěkný příběh o vztazích matek a dcer. Tematikou mi připomněl knihu Nelituju ničeho od Colleen Hoover. I zde vystupovali jak dospívající tak dospělí hrdinové.

Moc se mi líbila hlavní zapletka s Mirabellou. Líbilo se mi, že i když se to dvou hlavních hrdinek Eleny a Mii netýkalo, my jsme sledovali, jak se jich celá ta situace dotkla a změnila jim životy.

Kniha o různých podobách mateřství mě místy trochu potrápila, když nakousla některé etické problémy, kterým se já snažím vyhýbat. Nedokázala jsem si na všechny udělat vlastní názor a ani jsem se o to nesnažila.

Místy mi v knize chybělo více psychologického vykreslení postav. Například jsem chtěla, aby nám autorka osvětlila, proč se Mia rozhodla udělat to, co udělala a co jí změnilo život od základu.

Co se týče čtivosti, kniha se četla moc dobře, ale nedokázala udržet mou pozornost příliš dlouho, četla jsem ji skoro týden...

Moc doporučuji!!!

15.02.2021 4 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Miluju tuhle sérii, i když nečtu postupně a k tomuto prvnímu dílu jsem se dostala až teď :)
Z hlediska cestování mě tentokrát autorka k návštěvě Kodaně nenalákala (tak jako třeba na Island), ale hodně mě zaujalo "hygge".
Navíc se tady fakt povedla romantická linka v duchu "hate-to-love". Zkrátit knížku o třetinu a byla by to ještě větší pecka :) Doporučuji!

30.11.2020 5 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

3,5*
Já vám nevím...
Začátek knížky mi přišel úplně nesmyslný. Autorka se snažila být od první stránky tak strašně vtipná, až jsem si říkala, jestli si vůbec uvědomuje, že je naprosto mimo!?

Za všechny jedna věta na ukázku: "Nastoupila jsem do několika špatných spojů, třicet minut jsem hledala klíčky od auta, co mi nepatřilo, a jednou jsem dokonce prošvihla večeři se svou nejlepší kamarádkou, protože se můj pes nervově zhroutil." Aneb hlavní hrdinka popisuje svou povahu a to, jak je nedochvilná a nešikovná. Snaží se tím pobavit a vyjmenovává jednu absurditu za druhou. Začátek úplně přepálila a v průběhu děje to není o moc lepší.
Je sexuálně prakticky nezkušená, ale s božským Brucem flirtuje na úrovni profesionálky, zároveň je drzá jak opice.
Bruce...ach Bruce...ten chlap má vážný problém, normálně jej podezřívám z autismu, tohle nejsou "lehké sklony k OCD" jak se sám popisuje.
Na druhou stranu se knize podařilo to, co jsem od ní potřebovala - úplně jsem při čtení vypla. Přečetla jsem na dva zátahy, odreagovala se a malinko i pobavila. Takže nemůžu být úplně negativní...

Teď si dovolím jít trochu do hloubky a upozornit na některé KONKRÉTNÍ nesmysly. Nehodlám spoilerovat, ovšem pro někoho, kdo knihu nečetl a opravdu nechce vědět nic předem to SPOILER může být:
- Bruce najal Natašu jako "svoji" stážistku a přitom to byl William, kdo výběrové řízení uspořádal
- Chtěli stážistku, která pro ně bude pracovat bez nároku na honorář a pak je (firmu) ještě vychválí v médiích
- Natašu najal jen proto, že mu snědla banán, nechal ji, aby mu prakticky sloužila, nedělala žádnou práci co se týče firmy a rozhodně by ho nemohla vychválit za to, že mu dělala osobního šoféra
- Co to bylo s těmi banány, sakra? To byla naprostá úchylka. Jakože: proč si koupit kilo banánů, když se jimi cpu jak opice? Koupím si každý den jeden kus zvlášť. Proč si schovat banán ke svačině do tašky, když ho mužů vystavit v odpočinkové místnosti a podepsaný?
- Proč Nataša nechávala svého psa srát v bytě a skoro vůbec s ním nechodila ven?
- A co ta strašná hrubka na str. 59?!

Omlouvám se, že jsem se tak rozohnila, ale na poště mě čekají Její třešničky a já mám pádné obavy :)

03.11.2020 3 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Zaujala mě krásnou obálkou, nadchla výborným obsahem. Opět jsem si tady dokázala, že mám raději americké detektivky, nežli ty britské... Lisa Regan touto knihou strčila do kapsy Marsons s Bryndzou dohromady a to mám oba autory velice ráda!
Ale tohle bylo tak čtivé, oprostěné od běžných klišé, napínavé a nepředvídatelné. Tajemství se tady rozplétá postupně, po celou dobu čtení, takže to není velká bomba a nečekaný šok na konec, tady do sebe všechno tak nějak postupně zapadá. A přesto nejsme ochuzeni o mnohá překvapení. Já zase nic neodhadla.
Hlavní hrdinka Josie mi byla sympatická moc a myslím, že máme mnoho společného :) Její bezmoc mi způsobovala úzkost a bylo mi při čtení až špatně od žaludku z některých domněle bezvýchodných situací.
Na detektivkách mě vždycky víc zajímá práce detektivů a odhalování tajemství, nežli popis "práce" vraha - já se bez těch nechutností moc ráda obejdu. A proto jsem ráda, že to autorka vynechala a přesto nám dala nahlédnout do příběhu i z pohledu obětí. Pro mě naprosto ideální.
Postava Josie jednou nebo dvakrát sklouzla k superhrdinství ve stylu třeba Thea Craye (Naturalista), ale to už je takový řekla bych rys amerických detektivek a thrillerů.
Hodně mě mrzí obrovské množství gramatických chyb a překlepů, skóre bych tím knížce ale kazit nechtěla. Tohle je jasných 5*. Doporučuji!

08.10.2020 5 z 5

Až vysvitne slunce Až vysvitne slunce Debbie Macomber

4,5*
Srdcovky mám moc ráda, protože se u nich perfektně odreaguju. Navíc mají luxusní obálky ❤ Ne všechny jsou však výborné co se obsahu týče, takže jsem ani od této neměla velká očekávání.
No a musím říct, že jsem fakt příjemně překvapená!!
Je to příběh, u kterého budete víc asi brečet než se smát, zkrátka není to nejveselejší čtení. Annie, sympatická hlavní hrdinka, přišla během jednoho okamžiku o celou rodinu. Keaton zase vyrůstal bez matky a s otcem, který ho nenáviděl a psychicky deptal. Od okamžiku kdy se tihle dva potkají už však následuje prakticky jen pohádka. Jasně, je to klišé, ale to se od tohodle druhu literatury tak nějak očekává, ne?
Velmi špatné věci se jako mávnutím kouzelného proutku pohádkově změní. A proč ne, i čtenářky potřebují věřit ve šťastné konce...
Celkově snad všechny srdcovky postupují podle totožného schématu: něco se přihodí hlavní hrdince - ta se odstěhuje/změní život - potká krásného a sexy chlapa - zamilují se - nad šťastným vztahem se objeví černé mraky - mraky jsou rozehnány - konec. Proč ne... Když neočekáváte nic víc, budete s touhle knížkou příjemně spokojeny. Mě vzala za srdce. Zatím asi nejlepší Srdcovka.
Jediné co mi vadilo, že autorka místy líčila Keatona jako úplného retarda a pak se zase choval naprosto normálně... A přitom to měl být jen takový uzavřený, citlivý, velký chlap :)
Knížku doporučuji!

23.05.2020 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Robert Bryndza

Výtky, které jsem vůči Bryndzovi měla u předešlých dílů stále přetrvávají (nesympatická Erika, politická korektnost, každá druhá postava homosexuál, nechutné scény...) I přesto mě Chladnokrevně moc bavilo. Erika projevila trochu lidskosti a jsem ráda, že se vrátil i Paul Marsh, ačkoliv to s ním nedopadlo tak, jak jsem od začátku série (!) doufala. Niny mi nebylo líto ani trochu. Prozrazení pachatele v první půlce knížky mi nevadilo. Napětí to neubralo. Těch pár kapitol psaných jako deník Niny mi připadalo zbytečných. Autor se měl držet stejného formátu od začátku.
Po minulém díle jsem říkala, že Chladnokrevně bude moje poslední Erika Fosterová. Zatím určitě ano, jelikož autor začal s novou sérií (Kanibala z Nine Elms si chci samozřejmě taky přečíst a obě série porovnat, stále doufám, že Bryndza přijde s něčím inovativním), sám ale slíbil i pokračování Eriky, já ale ještě nevím, jestli budu chtít být u toho...

30.12.2019 4 z 5

Matčina hra Matčina hra Sandie Jones

Ach Emily, Emily... Ty jsi byla tak blbá!!!
Knížka se mi fakt těžko hodnotí, protože jsem někde v půlce měla sto chutí ji roztrhat! Jako fakt! A nebo vyliskat Emily, kdybych ji měla po ruce. Někoho tak hloupého a naivního už jsem dlouho nepotkala, na druhou stranu, jestli je takových žen mezi námi hodně, není se čemu divit, že tolik manželství končí rozvodem, nebo pokračují pod tyranií manžela a taktovkou tchýně. Emily od začátku věděla, že pro Adama je matka na prvním místě. A to není jen varovný signál, to je pro mě výzva k opuštění lodi! Ale ona si nejen myslela, že tohle zvládne, poradí si s tím, ona přehlížela i všechny další varovné signály, kterých bylo požehnaně. Kniha celkové byla velice předvídatelná, autorka dělala blbce buď z nás, a nebo předpokládala, že my to tam vidíme, ale tím dělala ještě většího blbce z Emily.
V půlce knihy, po incidentu na letišti, který Emily nechala prakticky vyšumět, jsem nad ní zlomila hůl. Naštěstí ale, to byla pro ni poslední kapka. Ale ani přesto neutekla! Tvrdila že miluje Adama, ale ten mi byl nesympatický od začátku, bohužel.
Proč teda hodnotím knížku tak vysoko? Protože byla skvělá, naprosto čtivá, nešla odložit a hlavně: kdyby nebyla Emily tak pitomá a opustila Adama hned na začátku, neměli bychom co číst. No a ten konec, stál za to! Samozřejmě jsem předpokládala podobný zvrat, ale toto ještě předčilo mé očekávání!
Thriller to není ani náhodou! Je to psychologický román, hlavně v první půlce tak trochu i taková intrikářská komedie. K přečtení doporučuji.

Lukana82: naprosto souhlasím, mě to taky připomínalo ten film :)

20.12.2019 4 z 5

Irská kráska Irská kráska Ann Moore

K této knížce jsem od začátku přistupovala jinak, protože Irsko je moje srdeční záležitost, takže teď nebudu vůbec objektivní. Stejně mám ale pocit, že jsem četla jinou knihu, než spousta dalších komentujících - několikrát tady padlo slovo červená knihovna a to tedy vůbec nechápu. Červená knihovna je označení pro romantické a milostné příběhy většinou se odehrávající v atraktivním prostředí... V Irské krásce je brakem maximálně tak ten název. Jediná milostná zápletka zabírá asi tak dvě strany ze zbylých 460 a co se týče prostředí... Irsko, ač krásná země, je i nesmírně kruté. V 19.století to nebylo jen o nehostinných přírodních podmínkách ale i o ničivé britské nadvládě. Divím se, že když jsem dočetla do konce, v Irsku ještě vůbec zůstali nějací přeživší... Bylo to moc smutné, už od první stránky, a knížku jsem fakt celou probrečela.
Jediné drobné vytknutí je docela špatná psychologii postav i citové vykreslení. Jako bychom se k příběhu dostali z druhé ruky, autorka děj a chování postav spíš jen konstatuje. Graciny pocity nám zůstaly víceméně zastřeny a proto jsem měla trochu problém se do hlavní postavy vžít. 4,5*

13.08.2019 5 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Theo Cray je zpátky a já jsem moc nadšená! Nejsympatičtější (samozvaný) vyšetřovatel, co znám. Je mi jasné, že příběh asi není nijak originální, ale já jsem To ani Kříďáka ani nic jiného podobného nečetla, takže se mi Hračkář četl skvěle. Oceňuji fascinující vědecká fakta, naopak jsem se trochu nudila, když Theo/Andrew zabředl do těch svých IT povídaček, tam jsem se totiž ztrácela - stejně jako tomu bylo u Šelmy. A stejně jako u Šelmy byla tahle knížka moc napínavá, tajemná ale i vtipná a ke konci opět akční.
Na postavu Profesora Craye jsem se víc zaměřila v článku na svém blogu, budu ráda, když si jej přečtete ;) https://bookaholicjessie.blogspot.com/2019/06/profesor-theo-cray-aka-naturalista.html

10.06.2019 5 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

4,5*
Zatím nejlepší ze série! Bryndza je s každou knihou lepší a lepší, nic na tom ani nemění fakt, že se stále drží některých mně nesympatických prvků (politická korektnost, homosexuál na každém rohu , některé popisy a výrazy fakt nechutné - a nemyslím tím nic, co se týká mrtvol). Bohužel, to jsou důvody, kvůli kterým si jeho knihy nikdy nekoupím do vlastní knihovničky. Byly by pro mě mnohem přívětivější, kdyby autor vynechal sexuální stránku příběhů - která sice činí příběh hroznějším, ale mně se z toho zvedá kufr. Nechápejte mě špatně, sexualitu v knihách mám ráda, ale musí to být tak nějak vhodné. Tady mi ty popisy vč. některých výrazů nesedí - ale to je jen detail, ve srovnání se zbytkem knihy.
Je totiž napsaná bravurně - důkazem může být, že jsem ji přečetla za jednu noc a při čtení mi běhal mráz po zádech. Pachatele jsem měla sice vytipované skoro od začátku, ale ten důvod by mě nenapadl. Super! Těším se na další díl!!!

07.11.2018 4 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Pekárna byla poslední z Romantických útěků, co mi zbývala přečíst. A já se na ni neskutečně těšila a zároveň se obávala zklamání, takže jsem ji dlooouho odkládala.
Když už vyšel i Domek v Irsku, řekla jsem si: Jdu do toho a do Pekárny se s velkými očekáváními pustila.

Bohužel prvních sto stran mě hrozně zklamalo. Pět večerů po sobě jsem u knihy usnula. Začalo mi tam vadit vše pro Julii Caplin tak typické. Škrobené dialogy, klišé jedno vedle druhého, náznak milostného trojuhelníku nebo to, jak rychle tu vznikají přátelství a vše je hrozně sluníčkové. Zkrátka to zklamání bylo obrovské. Sophie ani Todd mi nesedli.

Nevím, co se stalo, že se to někde za 100. stranou úplně otočilo. Zamilovala jsem si to! New York, Hamptons, Sophii a Todda a neuvěřitelnou chemii mezi nimi...prostě vše bylo najednou skvělé! Ne klišé nezmizelo, ale přestalo mi vadit :) Miluju a nebýt toho k uzoufání nudného začátku, dala bych 5*

02.05.2022 4 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

4,5*
Jsem moc ráda, že jsem se k druhému dílu konečně dostala a taky jsem mile překvapená!
Kniha se skvěle četla a moc mě bavila.

V tomto díle jsem si oblíbila Doriana, což jsem nečekala, protože ve Skleněném trůnu pro mě byl jen nevýrazné zhýčkané princátko a přála jsem si, aby byl co nejdříve mimo hru, ale to jsem se teda pěkně sekla. Vývoj jeho postavy je neuvěřitelný a parádní! Chaola miluju stále, je to jeden z mých nejoblíbenějších knižních hrdinů vůbec, prostě láska!
Zato Celaena mě pěkně naštvala a malinko se bojím, jestli mě v dalším díle bude ještě bavit, přesto se na něj moc těším a chystám se na něj co nejdřív!

22.03.2022 5 z 5

Poslední velký den Poslední velký den Tammy Robinson

4,5*
Nebylo to dokonalé, ale páni! Jsem z knihy nadšená a nemuset ráno vstávat do práce, přečetla bych ji na jeden zátah. Je obrovská škoda, že kniha tak zapadla, stejně jako její sestřička Normálně jiní... Tammy Robinson píše skvěle!

Byla jsem připravená, že nepůjde o zrovna veselé čtení a snažila se to tak neprožívat, přesto mě to sebralo. Zároveň tady byl ale i skvělý humor, takže se mi třeba stalo, že v jeden okamžik jsem vyprskla smíchy a zároveň propukla v pláč (ano, jde to a jsem moc ráda, že mě u toho nikdo neviděl :)) Čtivost snad ani nemusím zmiňovat, četlo se to samo.

Na druhou stranu, příběh byl veeelmi předvídatelný, od začátku bylo jasné, jak to vše bude probíhat. Bála jsem se, že nebudu Jamesovi jeho lásku věřit a ona se ta nedůvěra opravdu dostavila. Podezírala jsem ho, že se jen rozhodl udělat dobrý skutek :)
Nebudu prozrazovat, jak to mé podezření dopadlo, ale celkově jsem z knihy paf a doporučuji! Pokud se vám líbila třeba kniha Než jsem tě poznala, tohle je to pravé ořechové pro vás :)

22.03.2022 5 z 5

V jabloňovém sadu V jabloňovém sadu Susan Wiggs

4,75*
Tohle byla tedy úplně jiná Susan Wiggs, než jakou jsem poznala v Knihkupectví ztrát a nálezů! A jsem hrozně moc ráda, že jsem to s ní nevzdala po první knize, která mě nenadchla!

V jabloňovém sadu byla totiž láska na první pohled. Kniha mi neskutečně sedla hned od druhé kapitoly a já chtěla číst dál a dál.
Zaujalo mě prostředí, neskutečně mě bavila práce Tess se starožitnostma, líbilo se mi městečko i sad v Archangelu, fascinoval mě dánský odboj za druhé světové války, zamilovala jsem si Dominica, kterého jsem si představovala jako mladší a více sexy verzi Marka Ruffala :)

Ano, tohle všechno kniha nabízí! Současnost prolíná s minulostí a je to přesně tak dojemné a dechberoucí, jak to zní! Romantická linka se neskutečně povedla, byla tu chemie a mělo to přesně tu správnou intenzitu.

Byl příběh plný klišé a předvídatelný? Ano, byl. Bavilo mě to i přesto? Ano! Doporučuji ho ostatním? Samozřejmě!

28.12.2021 5 z 5

Mexická gotika Mexická gotika Silvia Moreno-Garcia

Tahle kniha staví především na výborné atmoféře - skvěle vykresluje dům, okolí, počasí, podivné chování obyvatel domu. Ve čtenáři mrazí už jen z toho. Dlouho se tam sice nic nedělo, ale to mi vůbec nevadilo, já si opravdu moc užívala tu atmosféru.

Vysvětlení, které se dostavilo asi v poslední třetine rozhodně nebylo nečekané, zato ale pořádně bizarní. Přesto musím říct, že se to k příběhu tak nějak hodilo. Bylo to nechutné, ujeté a přitom skvělé.

Co mi na knize vadilo? Pár chyb, za některé mohl překlad - zastřelit je něco jiného, než postřelit, paní překladatelka měla raději použít jen pojem "střelit". Co mě moc nebavilo byly scény z "příšeří", naštěstí, těch tam bylo jen pár.

Celkově mě knížka moc bavila a na to, jaký jsem strašpytel, jsem se bála jen asi jednou :)

P. S. Jsem jediná, komu to čímsi připomnělo Sto roků samoty??

08.11.2021 4 z 5

Záměna Záměna Sandra Brown

Sandra Brown je moje "guilty pleasure" a myslela jsem si, že přesně vím, co od ní očekávat, že nepřekvapí, ale panečku, Záměna mě pěkně vyvedla z omylu!
Příběh sester, jednovaječných dvojčat, které si na jeden večer vymění role a stane se jim to osudným, byl velmi netradiční.

Autorka se stále drží toho "svého", toho, v čem je dobrá - kombinace thrilleru a romantiky. V tomto žánru je ale bezkonkurenčně nejlepší!
A právě v Záměně ukázala, že to opravdu umí. Umí udržet pozornost čtenáře na 400 stranách, umí čtenáře napnout i překvapit a zároveň zahrát na romantickou i pěkně žhavou notu :)

Předchozí autorčiny knihy mi splývají v jednu, ale tato byla jiná. Hlavně prostředím, tématem. V knize hraje velmi důležitou roli sekta, tohle téma na mě působí až tísnivým dojmem - podobně jako v Rodině z podkroví. Podivnou atmosférou mi ale kniha připomínala i knihy od Anny Ekberg.

Jistě i k této knize mám pár výhrad, ale všechny je téměř smetl nečekaný zvrat. Tohle se autorce moc povedlo.
Pokud chcete zkusit od Sandry Brown něco "jiného" a zajímavého, pak Záměnu moc doporučuji!

27.09.2021 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham neznámý - neuveden

Jsem ráda, že jsem si tuhle krátkou knížku přečetla. Rozhodně jsem nečekala, že bude takhle přímočará a odvážná, ale spíš mě to příjemně překvapilo.
Místy bavila, místy nudila, ale čtení nelituju :)

27.09.2021 3 z 5