Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Záhadná mozaika Záhadná mozaika Jayne Ann Krentz

Pěkná kniha s dobrým příběhem. Hrdinové se mi líbili.

Vykoupená láska Vykoupená láska Francine Rivers

Tahle kniha je moc hezká. Michaelova víra a jeho oddanost jsou až dojemné.

08.05.2021 2 z 5

Oko Horovo Oko Horovo Carol Thurston

Krásná kniha. Moc se mi líbila.

08.05.2021 4 z 5

Půvabná Jade Půvabná Jade Sue Rich

Jedna z mých oblíbených slaďáren.

Úder hromu Úder hromu Virginia Cleo Andrews

Síla. Plné zvratů, ale parádní.

Zásah blesku Zásah blesku Virginia Cleo Andrews

Super čtení. Rain je sympatická a odvážná.

08.05.2021 5 z 5

Kapky deště Kapky deště Virginia Cleo Andrews

Skvělá kniha. Moc se mi líbila.

08.05.2021 4 z 5

Český brevíř lásky Český brevíř lásky Jan Skácel

Brevíř je zajímavá kniha. Jsou v něm krásné básně, ale také básně, o kterých si říkám, proč je tam sestavovatelé antologie dali.
Doporučuji číst pomalu a po dávkách. Kniha za to stojí.

29.04.2021 3 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

(SPOILER) Četla jsem bez dechu, opět. Knihu jsem musela několikrát odložit, jelikož jsem to stupňované napětí vydýchávala, ale nikdy jsem to nezvládla na víc než půl hodiny. Je to fakt dobré čtivo.
Ilan se sžívá s Pětadvacítkou. Jde to až překvapivě dobře. Je dítě, takže trochu mazlíček a možná i svědomí, ale pořád je to uvěřitelný vývoj. Zažili spolu hrozné věci a společné zážitky stmelují.
Jen jsem hodně zvědavá na další vývoj vztahu Ilan a kapitána. V tom, jak reagují na tajemství druhých, jsou si možná podobní. I když by mne nepřekvapilo, kdyby kapitán už dávno věděl. Člověk jako on nemůže být hloupý.

Záhady sklenařského světa začínají nabírat na obrátkách tak, že se z nich až točí hlava. Po prvním díle si čtenář ještě mohl myslet, že za ztracené znalosti mohou pouze lidé z nížin. Jenže za něco mohou sami sklenaři! Byly věci, kterých se báli...
Některé skutečnosti se spojily, v něčem hrdinové stále tápou. Každopádně to ještě bude stát za to. Už abych měla přečtený třetí díl.

20.04.2021 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Fascinující kniha, která by\ si zasloužila publicitu srovnatelnou s Harrym Potterem. Má silnou a zajímavou hlavní hrdinku, která se vlivem okolností vyvíjí v někoho, kým ani nedoufala být, silné a statečné vojáky s obtížným osudem, výtečně propracovaný svět, dobře dávkované záhady, pevná přátelství...

Nejsem cílová skupina, ale přesto mne kniha naprosto pohltila. Je jedinečná. Vřele doporučuji všem.

Na závěr poznámka k tolik probíraným (v komentářích zde) specifickým slovům světa sklenařů. Já s nimi neměla nejmenší problém. Až na jedno jediné se jejich význam dal pochopit z textu. To poslední jsem si našla ve slovníčku na konci knihy.

20.04.2021 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Pěkná kniha. Trochu náročnější díky střídání různých vypravěčů a linií, ale dobře vystavěná. Krásně spěje až ke svému konci.
Jen se díky ní člověk diví, kolik je na světě neštěstí a kolik je ho nezaviněného, protože kdo vlastně může za psychické deviace?

15.04.2021 4 z 5

Básně II Básně II Jan Skácel

Skácela mám moc ráda, proto jsem si knihu užila. Jeho básně jsou pohlazení. Nejvíc se mi asi líbila Naděje s bukovými křídly, ostatní jsou ale také výborné.

07.04.2021 5 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Krásný příběh. Jeden z mála naivních YA zamilovaných příběhů, který mne opravdu bavil. Hrdinové jsou sympatičtí, uvěřitelní a taky vtipní. Děj je jednoduchý, předvídatelný, přesto mne dokázal strhnout a pobavit. Za to dávám plný počet.

02.04.2021 5 z 5

Zpověď na křížové cestě Zpověď na křížové cestě neznámý - neuveden

Nádherná křížová cesta. Ukazuje zrcadlo životu. A je to užitečné, navíc povzbuzující. Protože vždy můžeme začít znovu se radovat.

26.03.2021 5 z 5

Přehled didaktiky biologie Přehled didaktiky biologie Lenka Pavlasová

Dobrá kniha. Stručná, jasná, využitelná.

26.03.2021 4 z 5

Tobiáš Lolness Tobiáš Lolness Timothée de Fombelle

Přečteno či spíše poslechnuto jako rozhlasová hra. Hra je udělaná moc hezky.

Příběh Tobiáše a jeho blízkých je moc pěkný. Dramatický a plný zvratů i klidných přístavů. Autor vykreslil život na stromě i v trávě tak pěkně, že jsem si připadala, jako bych tam byla.

26.03.2021 5 z 5

Retrohraní Retrohraní Alice Kavková

Tahle kniha je kouzelná. Je to zjevení v době, kdy si lidé přestávají umět hrát. A že jsem ji četla zrovna teď, v téhle koronavirové době, to je štěstí... Tolik her, které si může člověk zahrát jen tak, bez složitých pomůcek. dokonce i sám... I když ve více je to lepší...
Kniha je poklad.

23.03.2021 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Anna je silná žena a obdivuhodná matka. Zažila opravdu nelehké časy a dokázala se v nich zorientovat a s pomocí druhých je zvládla.
Super kniha. Je v ní dobře zachycena proměna společnosti.

22.03.2021 5 z 5

Nad touhle knihou jsem dlouho přemýšlela. Autor popisuje situaci svých pacientů i počasí, které zažil, a je to pěkné čtení.

17.03.2021 5 z 5

Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Mise Haiti: 5 měsíců s Lékaři bez hranic Tomáš Šebek

Velmi pěkná kniha. Četla jsem ji až po Misi Afganistán a Nebi nad Jemenem, takže jsem si chvíli zvykala, že tady to není o válce, ale o jiné katastrofě. Bylo to jiné, ale hezké, došlo trochu i na život lidí z Haiti.

17.03.2021 5 z 5