Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Mise Afghánistán Mise Afghánistán Tomáš Šebek

Nádherná kniha. Opravdu mne chytla za srdce. Tomáš Šebek umí své mise skvěle popsat.

08.03.2021 5 z 5

Nebe nad Jemenem Nebe nad Jemenem Tomáš Šebek

Moc dobrá kniha. Chvilku mi sice trvalo zvyknout si na autorův styl, ale pak mne zcela pohltil. Tomáš Šebek si na nic nehraje, píše, co cítí a vidí. Je opravdu dobrý, umí své zážitky předat.

01.03.2021 5 z 5

Prašina Prašina Vojtěch Matocha

Jsem dospělá, přesto jsem knihu Prašina v knihkupectví mockrát držela v rukou, až jsem nakonec neodolala audioknize.
Musím říci, že kdybych to četla jako dítě, tak mi nestačí hvězdičky. Je to hezká kniha s dobrým nápadem, sympatickými postavami a bojem za správnou věc. Potud dobré. Jenomže...
... jak už jsem psala, nejsem dítě. Příběh mi tedy místy přijde moc tlačený na pilu, místy nastavovaný. Když si uvědomím, kolik akce narval autor do dvou dnů a přitom pátrání veškeré minimální, jen honba za akcí - tímto neduhem ostatně trpí mnoho dnešních knih. Mně tam to vzrušení z pátrání, chvilkové tišiny v ději, docela chyběly.
Líbí seč mi prostředí. Tajemná čtvrť, kde nejde proud a uprostřed dnešní Prahy? Super nápad! Hned bych se tam odstěhovala. I když práci bych možná hledala mimo, proč si neužít to dobré z obou světů Nakonec bych ale skončila na Prašině. Je to dobře vymyšlené místo. Líbí se mi popis cesty ke stroji a knihovny.
Ještě mi zbývají postavy a závěr. Postavy jsou trochu ploché a nelogické, hlavně En mi občas přišla jako génius typu Deus ex Machina - v kritické chvíli nebo po všem si věděla rady, znala tajemství, na která jiní přicházeli desítky let... Nesnášela jsem Moniku, ostatní padouši mi přišli vtipní.
Kdybych byla dítě, tak jásám a rozhodně to doporučím mladým klukům. A možná, možná se k ní i jednou znovu vrátím.

10.02.2021 3 z 5

Zábavné experimenty pro děti Zábavné experimenty pro děti Radek Chajda

Velmi pěkná, vtipná kniha na zabavení dětí. Moc se mi líbila.

08.02.2021 4 z 5

Báječné letní experimenty s vodou Báječné letní experimenty s vodou Radek Chajda

Moc pěkné pokusy pro zabavení dětí, vhodně ilustrují fyzikální jevy. Na prázdniny velmi užitečná kniha. Jen mi tu občas chybí vysvětlení experimentů.

08.02.2021 3 z 5

Pollyanna Pollyanna Eleanor H. Porter

Krásná kniha. Pollyanna je úžasná bytůstka, která mění lidská srdce. Se svojí hrou dokáže zázraky.

07.02.2021 4 z 5

Hrátky pro šikuly do přírody Hrátky pro šikuly do přírody kolektiv autorů

Super kniha. Stručná, přehledná, se spoustou nápadů na tvoření a parádními hrami. Užitečná do rodiny i do většího kolektivu dětí.

07.02.2021 4 z 5

Úžasné chemické pokusy v kuchyni Úžasné chemické pokusy v kuchyni Cynthia Light Brown

Úžasná knížka. Líbí se mi propojení experimentu a teorie. Je to trochu učebnice, ale vtipná, doplněná o zajímavá fakta, příběhy. Super grafika.

07.02.2021 5 z 5

O zvědavém štěňátku O zvědavém štěňátku Iva Hercíková

Krásné pohádky s krásnými obrázky pro nejmenší.

31.01.2021

Já Baryk Já Baryk František Nepil

Super knížka. Baryk je super vtipný průvodce přírodou.

30.01.2021 5 z 5

Vánoční koledy lady Osbaldestoneové Vánoční koledy lady Osbaldestoneové Stephanie Laurens (p)

Nádherná kniha, jemná, dojemná a sympatická. Líbí se mi, jak autorka citlivě popisuje i pocity dospívající dívky.

19.01.2021 4 z 5

Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Neuvěřitelně uvěřitelné příhody z hor Martin Úbl

Opravdu velmi pěkná, legrační sbírka příhod z rozmanitých treků. Hodně jsem se u ní nasmála. Hvězdičku hodnocení ubírám jen za to, že mi občas chyběl kontext; ráda bych se o jednotlivých výpravách dozvěděla více...

19.01.2021 4 z 5

Čáslavská Čáslavská Jan Novák

Příběh Věry Čáslavské jsem moc neznala, jsem ráda, že jsem si ho mohla přečíst touto formou. Byla to úžasná, talentovaná a velmi silná žena.
Velice se mi líbilo zpracování. Spojení Jan Novák a Jaromír99 je super. Úžasná kresba, zvlášť se mi líbilo ztvárnění pohybu a cviků.

16.01.2021 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

U téhle knížky jsem se opravdu pobavila. Chechtala jsem se od začátku do konce. Autorka má správně cynický smysl pro humor, se kterým předkládá své zážitky ze života na vesnici. Jako bonus se knížka čte velmi rychle; dřív než si utřete slzy smíchu, jste na poslední stránce.

10.01.2021 4 z 5

Svatba v rybníce Svatba v rybníce Bohumil Říha

Pěkná pohádka, zajímavé ilustrace.

09.01.2021 4 z 5

Procházka s andělem Procházka s andělem Marta Veselá Jirousová

Moc krásné verše, jemné, tiché, stručné. Trošku smutné, melancholické a plné víry. Velmi se mi líbily.

09.01.2021 5 z 5

Jezevec Chrujda krotí kůrovce Jezevec Chrujda krotí kůrovce Petr Stančík

Kniha s moc pěknou grafikou - skoro je to obrázek se zakomponovaným textem. Moc hezká, dětem se bude určitě líbit. Příběh byl pro mne osobně příliš jednoduchý a faktograficky trochu mimo, ale já nejsem dítě.

09.01.2021 3 z 5

Nůše plná pohádek poskládaných do řádek Nůše plná pohádek poskládaných do řádek Jiří Žáček

Úžasná pohádková knížka. Známé i neznámé příběhy ve veršované formě a nádherné ilustrace, které se nádherně propojují s textem. Úžasné.

09.01.2021 5 z 5

Faustyna neobyčejně obyčejná Faustyna neobyčejně obyčejná Jolanta Sasiadek

Krásná knížka. Díky ní se člověk může čtivou formu - příběh dvou holek - seznámit s úžasnou světicí. Doporučuji.

08.01.2021 5 z 5

Bratr František Bratr František Gerhard Mester

Tyhle vtipy jsou nejen vtipné, ale i chytré a k zamyšlení. Výborné.

08.01.2021 4 z 5