Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Nevěsta u studny - milostné příběhy Bible Nevěsta u studny - milostné příběhy Bible Annegret Puttkammer

Kniha se mi moc líbila. Je to taková příjemná oddechovka, nad kterou se dá i trochu zamyslet. Pravda, trochu mi vadilo zacházení s biblickými texty - jsou převyprávěné, nikoli uvedené v překladu například z ekumenického či jiného vydání Bible, ani není uvedeno, odkud autorka převyprávění čerpala. Texty jsou ovšem převyprávěny hezky čtivě a neshledala jsem na nich žádnou závadu.
Doporučuji k přečtení hlavně na pohodová odpoledne či dlouhé večery.

04.01.2021 4 z 5

Otrávený pohár, Smrt mučednice Otrávený pohár, Smrt mučednice Vlastimil Vondruška

Otrávený pohár se mi moc líbil, dokonce se mi podařilo případ částečně rozluštit. Smrt mučednice má zajímavou zápletku, ale přála bych si, aby pro jednoho z hrdinů skončila jinak...

03.01.2021 3 z 5

Ulička hanby Ulička hanby Vlastimil Vondruška

Pěkná, třebaže poněkud překombinovaná kniha se značně ponurým závěrem.

03.01.2021

Pán se stará Pán se stará Josef Prokeš

Krásná kniha. Velmi jemná. Citlivě a s rozvahou překládané úvahy o životě naší církve. Líbí se mi, jak s jemně a s respektem vůči tématům autor popisuje českou církev a předkládá návrhy na nové cesty ve světle exhortace (spisu) Evangelii gaudium papeže Františka.
Jsem moc ráda, že jsem ji četla. Forma - krátké úvahy- i způsob psaní mi dokonale vyhovovaly.

31.12.2020 5 z 5

Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Poslední cantilena / Tajemství Tudorovců Vlastimil Vondruška

Moc pěkná kniha Druhý příběh je sice trochu zmatený a plný intrik, ale přesto dobrý. První mne chvílemi velmi bavil.

29.12.2020 4 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Kniha je opravdu velmi silná, informační význam zprávy, která jí předchází, je obrovský. Překvapilo mne, že je kniha čtivá. Knihy s podobným poselstvím takové dle mé zkušenosti nebývají.
Rozhodně doporučuji. Je to velmi, velmi silné a pěkně napsané svědectví.

29.12.2020 5 z 5

Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Konec civilizace aneb Překrásný nový svět Aldous Huxley

Velmi dobrá kniha. Zpočátku děsivá - opravdu by mne zajímala technická realizace stanice - později se však překlápí do poněkud klasického a klišoidního srovnání civilizace s jiným myšlením. Konec se dal čekat. Přesto nádherná kniha, ze které mrazí. Nastavuje děsivé zrcadlo, přesto je čitelná a úžasná.

16.12.2020 4 z 5

Pier Giorgio Frassati Pier Giorgio Frassati Paolo Risso

Pier Giorgio Frassati byl velmi výjimečný mladý muž, který žil ve velice bouřlivých časech, zažil první světovou válku (narodil se v roce 1901) i nástup fašismu ve své zemi. Snažil se hájit křesťanské a demokratické ideály i za cenu velkých osobních obětí a ztrát.
Opravdu to byl dobrý kluk, muž. Jenže kniha o něm moc dobrá není, nebýt toho, že žil ve velice dramatické době, tak autor tohoto konkrétního životopisu docílil napsání legendy o světci, ale ne díla srozumitelného mladým, pro které by se Pier Giorgio mohl stát vzorem.
Já osobně bych tuto knihu, nebýt zdejší Čtenářské výzvy, odložila po prvních stránkách. Byla by to škoda, jelikož Pier Giorgio může dát hodně. Zasloužil by si však lepšího životopisce a překladatele možná také.

15.12.2020 3 z 5

Pokladnice kentaurů Pokladnice kentaurů Renata Štulcová

Výtečná kniha. Oproti předchozím Marininým příběhům je velmi vážná, přesto někdy pohádková, vtipná i zamilovaná. Fanatický obhájce kentauřího tabu se stará i o trochu detektivky a napětí.
Vážně je to krásná knížka, Marina je tu opravdu hodně vyzrálá a úžasně se vyrovnává s dramatickými událostmi. Jen ten konec mi vadí...
Na závěr se dočkáme jemného, na mne velmi jemného clifthangeru. Já osobně bych si přála, aby příběh skončil jinak...

14.12.2020 5 z 5

Mám ráda Harryho Pottera, a tak jsem sáhla i po této knize. Nebyl to dobrý nápad. Nechápu, jak mohla JKR dát souhlas, aby tahle fanfiction vyšla oficiální cestou.

07.12.2020

Případ lidumilné levačky Případ lidumilné levačky Nancy Springer

Povedená knížka, ale slabší než první díl.

07.12.2020 3 z 5

Případ pohřešovaného markýze Případ pohřešovaného markýze Nancy Springer

Pěkná knížka. Enola je chytrá, odvážná a drzá dívka, která si umí poradit se zločinem i s bratry. Výborně.

Divoký koník Ryn Divoký koník Ryn Bohumil Říha

Jedna z nejhezčích knížek mého dětství. Trochu smutná.

07.12.2020 4 z 5

Velhartické pastorále, Vražda v lázních Velhartické pastorále, Vražda v lázních Vlastimil Vondruška

Pěkná kniha. Velhartické pastorále jsou asi nejlepším příběhem z celé série, avšak Vražda v lázních poněkud zaostává. Druhý příběh dlouhou dobu budí dojem, jakoby z něj byl rozmrzelý nejen hrdina, ale i autor, přesto je také pěkný, třebaže na první nemá. U VP je dobrý námět, tajemství i vyústění.

Brzkovský Dvořáci Brzkovský Dvořáci Vlasta Javořická

Pěkná knížka, velmi hezky s citem popsané reálie vesnice, láska k mlýnu a k hospodářství.

04.12.2020 3 z 5

Selfíčka Selfíčka Marek Vácha

Co napsat. Je to typický Marek Vácha. Řeka pocitů a myšlenek, naléhavých přání... Je to potok, který vás může strhnout a nemusí. Mne strhl. Vůbec jsem se tomu nebránila. Tahle útlá knížka je totiž jedna z nejhezčích říček ze slov, které autor nechal vytéct do světa.

03.12.2020 5 z 5

Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Zpověď Jonatána Papírníka - Memoár nadiktovaný Michelle Cuevasové Michelle Cuevas

Velmi pěkná knížka hlavně pro starší děti. Příběh imaginárního kamaráda je hezký, realistický a někdy i dojímavý.

01.12.2020 3 z 5

Herculu Poirotovi jsem se do této knihy vyhýbala. Nebýt čtenářské výzvy, asi ho nikdy číst nezačnu, avšak tyto příběhy se mi líbily, takže mu nejspíš dám šanci. Vážně je to fajn knížka.:-)

30.11.2020 3 z 5

Trpké víno / Klášterní kostnice Trpké víno / Klášterní kostnice Vlastimil Vondruška

Další skvělá kniha pana Vondrušky. Do těchto příběhů jsem se sice zpočátku vžívala hůře, ale nakonec se mi moc líbily.

29.11.2020 4 z 5

Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Falešný tolar / Tichý jazyk / Boskovická svodnice Vlastimil Vondruška

Nemám ráda historické příběhy, přesto mne Letopisy uchvátily. Opravdu výtečná kniha. Spolu s výborným přednesem audioknihy opravdu pohlazení na duši, třebaže v této knize občas hodně smutné.

27.11.2020 5 z 5