Nevěsta u studny - milostné příběhy Bible

Nevěsta u studny - milostné příběhy Bible https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179879/nevesta-u-studny-milostne-pribehy-bible-179879.jpg 5 4 2

Jak různé podoby může lidská láska mít, zachycuje Bible v mnoha příbězích. Přečtěte si výběr těch nejpůsobivějších z nich. Krásná královna Ester, žárlivé sestry Ráchel a Lea, okouzlený Šalamoun i zaslepený Samson, protagonisté milostných příběhů Bible, jsou ve svých chybách a slabostech i v opravdovosti a síle citů podobní nám samotným navzdory tisícům let, které nás dělí.... celý text

Literatura světová Povídky
Vydáno: , Česká biblická společnost

Love stories of the Bible , 2009

Jarka_rybář
04.01.2021 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Je to taková příjemná oddechovka, nad kterou se dá i trochu zamyslet. Pravda, trochu mi vadilo zacházení s biblickými texty - jsou převyprávěné, nikoli uvedené v překladu například z ekumenického či jiného vydání Bible, ani není uvedeno, odkud autorka převyprávění čerpala. Texty jsou ovšem převyprávěny hezky čtivě a neshledala jsem na nich žádnou závadu.
Doporučuji k přečtení hlavně na pohodová odpoledne či dlouhé večery.

fromfr
06.05.2016 5 z 5

Knížku jsem celkem rychle přečetla, nejen proto, že je útlá, ale byl to i zajímavý výběr povídek. Donutilo mě to se i znovu začíst do Bible. Líbila se mi a doporučuji.