Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Když se čerti rojili Když se čerti rojili Josef Štefan Kubín

Trošku netradiční pohádky, ale moc pěkné.

Dobrodružství včelky Máji Dobrodružství včelky Máji Waldemar Bonsels

Mája je fajn. Je statečná a vtipná.

Chlapec a kůň Chlapec a kůň Jaroslav Šikl

Krásná knížka.

Jiříkovo vidění a jiné příběhy Jiříkovo vidění a jiné příběhy Vladimír Kovářík

Moc hezké příběhy. Dlouho jsem nevěděla, že jsou to převyprávěné divadelní hry. Pro děti je to super cesta, jak se s těmi příběhy seznámit.

15.11.2020 3 z 5

Chytrý sedláček a jiné pohádky Chytrý sedláček a jiné pohádky Irina Karnauchovová (p)

Vtipné pohádky.

Vtipné pohádky z celého světa Vtipné pohádky z celého světa Zdeněk Lomza

Moc pěkné a vtipné pohádky.

15.11.2020 5 z 5

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Tahle knížka se mi opravdu velmi líbila. Je moc milá.

Ptáci, zvířata a moji příbuzní Ptáci, zvířata a moji příbuzní Gerald Durrell

Hezká knížka, Durell je vtipný.

15.11.2020 3 z 5

Křemílek a Vochomůrka. Roztomilí a úžasní rozumbradové.

O letadélku Káněti O letadélku Káněti Bohumil Říha

Moc pěkná knížka. Škoda, že se mi někam ztratila, bylo by fajn přečíst ji další generaci.

15.11.2020 5 z 5

Dřív než ti řeknu sbohem Dřív než ti řeknu sbohem Mary Higgins Clark

Pěkná oddechovka.

Hanýžka a Martínek Hanýžka a Martínek Jindřich Šimon Baar

Moc hezká knížka. V dětství jsem ji měla ráda.

Vianočný sen Vianočný sen Ján Vydra

Překrásná knížka pro děti. Mám ji moc rda.

Eden - Místo setkání Eden - Místo setkání Miroslav Vaic

Docela dobrá knížka s příjemnými hrdiny. Sice nenadchne, ale jako odpočinková četba je super.

15.11.2020 2 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Velmi silný příběh o přátelství a snech.

14.11.2020 4 z 5

Pondělí začíná v sobotu Pondělí začíná v sobotu Arkadij Strugackij

Výborná kniha. Pokus o vědecké uchopení magie, její zkoumání mne pobavil.

14.11.2020 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Ach Bože... Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem četla. Silná hřbetem, ale především příběhem. Dokonale ji vystihuje věta Knihy o válce by neměly být legrační. Tahle je. Taky je ale hodně moc smutná. Je o obyčejných lidech, kteří se snažili žít své životy v době, kdy to skoro nešlo, a to se mi na ní líbí. Také vypravěčka, která je cynická, laskavá, realistická a definitivní.
Dobrý příběh. Vážně.

10.11.2020 5 z 5

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Zvláštní knížka, velmi zvláštní, ale takové jsou knihy od severský autorů vždycky. Přesto je trochu jiná. Možná určitou mystičností, možná kontrastem původu hlavní hrdinky a západního světa, možná její určitou dysfunkčností.
V jádru je Smilla hodná ženská, schopná lásky, ale taky je studená jako led a odhodlaná a zarputilá jako buldok. Nebo spíš jako ledovec, který se pomalu, ale jistě sune pořád dál.
Velmi pěkné čtení.

05.11.2020 4 z 5

Bridget. Vtipná, zoufalá, smutná, upřímná a neustále se snažící...
Knížka mne pobavila, ale nebýt výzvy, asi bych si knížku nepřečetla. Nelituji.

26.10.2020 3 z 5

Klub divných dětí Klub divných dětí Petra Soukupová

Výtečná knížka, která mne okamžitě vtáhla do pocitů a prožitků dětí. Tak pěkně a uvěřitelně napsanou knihu o dětech, které nezapadají a přece mají své sny a touhy, jsem snad ještě nečetla.
Jsem už dospělá, přesto by se tahle knížka dokonale hodila do tématu letošní čtenářské výzvy k 8. tématu: Kniha s názvem vystihujícím vaši osobnost nebo náladu. Tu totiž opravdu vystihuje.
Vřele doporučuji.

25.10.2020 5 z 5