Jarka_rybář Jarka_rybář komentáře u knih

Má sestra je sériový vrah Má sestra je sériový vrah Oyinkan Braithwaite

Vtipné čtení. Taková kombinace harlekýnky, společenského románu (sonda do vztahu obou sester), a thrilleru (ale ne děsivého). Popravdě řečeno je to hlavně vtipné.
Knížka zklame to člověka, který čeká vážnou literaturu, ale potěší člověka, který čeká oddechové čtení, protože tohle není "velká a vážná literatura". Je to hlavně vtipné.

22.10.2020 3 z 5

Živý svět - rostliny Živý svět - rostliny Róbert Čeman

Moc pěkná knížka. Užitečná, když se chcete dozvědět něco zajímavého o říši rostlin. Překvapil mne, že nejvyšší strom v historii byla douglaska tisolistá.

21.10.2020 4 z 5

Anihilace Anihilace Jeff VanderMeer

Tedy. Není to špatná kniha, ale není to ani kniha dobrá. Je poskládaná z výborných částí - záhadná Oblast X (Ano, opravdu trochu připomíná knihu Piknik u cesty od Strugackých a taky Skleník od Aldise), neméně záhadná organizace vysílající expedice, neporušená příroda oblasti a otázky, spousta otázek, na kterou chcete najít odpovědi... Jenže.
Upřímně, číst se to moc nedá. Vadí mi forma, jakou je kniha psaná, třebaže se na ni dá zvyknout (Marťan je taky psaný jako deník a toho jsem zhltla s potěšením.), vadí mi hrdinka a její nesmyslné citové výlevy, na což se zvyknout nedá. Pardon, jestli tohle mělo být sci-fi, tak proč to autor zkřížil s neumělou nápodobou hororů?
Ty emocionální výlevy a pitvání se v minulosti a motivech postav celou knihu zkazily. Přitom má tak obrovský potenciál, jenomže ho nenaplnila. Chybí zde jakýkoli objektivní vědecký popis přírody oblasti, její geologie a vůbec jakýkoli výzkum. Zbývají jen emoce.

21.10.2020 2 z 5

O žabce rosničce a jiné pohádky O žabce rosničce a jiné pohádky M. Ranžová

Překrásná knížka. Pohádky jsou tak jemné, hezké, laskavé a prosté... Úžasné

20.10.2020 5 z 5

Ozvěny velikonoční Ozvěny velikonoční Mojmír Trávníček

Výtečná kniha. Opravdu hluboké básně. Ne vždy radostné, ale převážně ano, a vždy plné naděje.

Praktika v rybníkářství Praktika v rybníkářství Pavel Hartman

Knihu jsem četla v rámci svého vysokoškolského studia. Podle mého názoru je prakticky využitelná a užitečná nejen pro rybře profesionály, ale také pro majitele jednoho rybníčku, který chová ryby ze zájmu a pro vlastní potřebu.

19.10.2020 5 z 5

Kapesní průvodce přírodou: Zvířata a rostliny Kapesní průvodce přírodou: Zvířata a rostliny kolektiv autorů

Pravděpodobně nejlepší kapesní průvodce, který jsem měla možnost držet v ruce. Velmi užitečná knížka v praktickém formátu.

19.10.2020 5 z 5

Andersenovy pohádky (9 pohádek) Andersenovy pohádky (9 pohádek) Hans Christian Andersen

Výborná knížka s krásnými obrázky.

19.10.2020 4 z 5

Firma Hrášek a bernardýn Firma Hrášek a bernardýn Ota Šafránek

Jedna z nejhezčích knih, kterou jsem v pubertě četla. Je vtipná, odehrává se z většího na hájovně a je i trochu kouzelná.

19.10.2020 5 z 5

Princ Bajaja a jiné pohádky (24 pohádek) Princ Bajaja a jiné pohádky (24 pohádek) Božena Němcová

Tyto pohádky se mi velmi líbily. I ilustrace jsou moc pěkné.

17.10.2020 4 z 5

O zlé střepince O zlé střepince Božena Patková

Tuhle knihu jsem milovala. Četla jsem ji u babičky a je skvělá. Babička i kniha.

17.10.2020 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Naprosto výborná kniha. Kontrast "Probuzených" a "moderních lidí" je dobře popsaný. Naivita "Moderních" byla opravdu na "přes ústa". Luo byl vážně dobrej. Velmi chytrý.

17.10.2020 5 z 5

Jělěňovití Jělěňovití Petr Nikl

Zajímavá poezie. Líbí se mi obálka knihy, hříčka se slovem jelen je perfektní.

16.10.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Výtečná kniha. Nadchla mne.
Ove je muž sice nemluvný a nerudný, ale zároveň stálý a pevný. Je úžasné, jak dokáže zasáhnout do života ostatních a oni do toho jeho.

16.10.2020 5 z 5

Bitva na řece Pádu Bitva na řece Pádu Oldřich Selucký

Úžasná knížka. Bongo je pořádně statečný. A Don Bosco je úžasný. Opravdu nádherná kniha.

14.10.2020 5 z 5

Mezi námi rybáři Mezi námi rybáři Vladimír Renčín

Pěkná vtipná knížka pro rybáře. Pohlednice jsou vtipný nápad. ačkoli dnes už asi trochu zastaralý.

14.10.2020 4 z 5

Perníková chaloupka Perníková chaloupka Daniela Fischerová

Pěkná knížka. Pohyblivé prvky se mi líbily. Ráda jsem si s nimi hrála.

14.10.2020 4 z 5

Chlad Chiméry Chlad Chiméry Jan Hlávka

Bože můj. Právě jsem tu knihu dočetla. Musím říci, že to teda bylo něco. Je úžasná.
Čekání na pokračování ale bude děsné. I kdyby mělo vyjít zítra, pořád bude dlouhé.

14.10.2020 5 z 5

Parádní kniha s velmi sympatickými hrdiny. Zvláště Pán z Dobronína je fajn.

13.10.2020 5 z 5

Knížka Ferdy Mravence Knížka Ferdy Mravence Ondřej Sekora

Výtečná a vtipná kniha. Na vysoké nám ji doporučovali jako učební materiál pro studium bezobratlých (postačila by prý na trojku.:-) ).

13.10.2020 5 z 5