Záhadná mozaika

Záhadná mozaika https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48073/zahadna-mozaika-48073.jpg 4 64 13

Cady Briggsová řeší spolu s Mackem Eastonem, majitelem internetové firmy pátrající po zmizelých starožitnostech a uměleckých dílech, záhadnou smrt Cadyiny pratety Vesty. Mladá rozvedená hrdinka je odbornicí na užité umění a spolupracuje s mužem, který vyhledává pro bohaté klienty ukradené starožitnosti. Z najímané síly se sama stane zaměstnavatelkou, když svého dosavadního šéfa pověří pátráním po skutečné příčině smrti své podivínské tety, která jí zanechala základní podíl v rodinné umělecké galerii. Změna závěti na poslední chvíli je hrdince podezřelá a rozhodne se odhalit pravdu i za tu cenu, že bude muset obvinit někoho z rodiny. Atraktivní a brzy i velice zamilovaný kolega nejenže případ vyřeší, ale mladé ženě zachrání i život...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Lost & Found , 2001

Kudík
25.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Pohodové čtení z oblasti uměleckých galerií, obchodováním se starožitnostmi a rizik falzifikátů, kde Vesta s praneteří Cady měly podobné nadání v jejich odhalování. V rámci knihy jsem nepřišla na to, proč se Vesta (možná až na její jméno :) ) zdála svým příbuzným tak moc výstřední. V samotném závěru, po otevření té správné šperkovnice, protože bylo od začátku jasné, že ji Cady objeví, mi bylo pratety celkem líto a mnohé se z jejího chování objasnilo. Já osobně podezřívala pouze část z pachatelů, hlavního strůjce nikoliv.
V samotném závěru je uvedeno kdo s kým skončil, anebo spíše začal.

Adelajda_4
08.07.2022 3 z 5

Tohle byla taková pohodová detektivka z uměleckého prostředí, Hlavní postavou je zde Cady Briggsová, která se živí jako odhadkyně umění, tato žena pomáhá firmě Macka Eastona vyhledávat odcizené starožitnosti. Je již od začátku jasné že osud dá tyto dvě postavy nějakým způsobem dohromady, stane se tomu při Cadyinu soukromém vyšetřování, neboť její prateta Vesta, ředitelka galerie umírá za podivných okolností. Cady se nehodlá smířit s tím, že zemřela přirozenou smrtí a pouští se do pátrání po jejím vrahovi.
Byla to taková příjemně plynoucí kniha bez zbytečného množství postav, bez násilí, pokud chcete sáhnout po něčem oddechovém, určitě doporučuji.

pip11
06.09.2021 5 z 5

Příběh se odehrává ve světě umění a starožitností. Příjemně plynoucí děj s detektivní zápletkou, pohodový a hezký příběh.

Jarka_rybář
08.05.2021 3 z 5

Pěkná kniha s dobrým příběhem. Hrdinové se mi líbili.

kokrokr
24.01.2021 3 z 5

Spíše slabší průměr, ale číst se dá.

petraj30
04.12.2020 4 z 5

Byl to pěkný a čtivý příběh. Sice se podobá mnoha dalším, tak jsem ne vždy nad příběhem s čistou hlavou uvažovala, ale nic zásadního mi neuniklo.
Řekla bych, že příběh byl hodně napínavý už od samého začátku. Obě hlavní postavy se mi moc líbily. Jen jsem měla malý problém se jmény a častokrát jsem přemýšlela, kam je zařadit.
Taky mě jednou potěšilo, že je kniha jak se patří zakončená a dozvíme se i o ostatních, jak dopadli.
Bylo to nenáročné a oddechové čtení a ráda se k němu v budoucnosti vrátím.

miruska1
01.12.2019 5 z 5

Super. Ako vždy, autorka nesklamala.

Filip24
31.10.2017 4 z 5

Krom toho, že byl příběh velmi kvalitní, tak jsem se dost dozvěděl i o obchodování se starožitností.

Ivetaa
28.02.2016 5 z 5

Svižný děj s detektivní zápletkou, nechybí romantika. Hezké, oddechové počteníčko.

Selinute
19.01.2016 3 z 5

Velmi lehká oddechová detektivka. Poměrně čtivá a předvídatelná.

mariva
17.03.2014 5 z 5

Příjemná oddychová četba, dokáže zaujmout a vtáhnout do děje.

kika 13
24.02.2013 4 z 5

Pěkná oddychová četba.

Pokušení
06.12.2012 4 z 5

Cady s Mackem jsou fajn. Hlavně, když najednou má na vrch žena. Záhadná mozaika je kniha plná záhad, ať už záhadné smrtí pratety, tak i lidských charakterů.

Jayne Ann Krentz
americká, 1948