Janniska Janniska komentáře u knih

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Musím napsat že nenadchlo.Dala jsem tomu 100 stran a i to bylo asi moc.První kniha od autorky,která mi prostě nesedla,příběh nezaujal,ikdyž po 100 stranách se zcela nerozjel.

28.12.2020 1 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

O něco méně zajmavé,ale neméně hlubokomyslné.Nevěřte nikomu kdo Vám tvrdí že jste co nejste,jste tím , čím jste....aneb jak pravil Lister “nebyl to Descartes kdo řek´ “Jsem to , co jsem”
Krásné ilustrace.

28.12.2020 3 z 5

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

(SPOILER) Brilantní.Napínavé,mělo to Bryndzovský spád,což já oceňuji,nesnášim když se detektivky zbytečně táhnou.I vyšetřovatelé Kate a Tristan mi jsou velmi sympatičtí.
SPOILER!!!!

Těším se na jejich společnou kariéru,coby soukromých vyšetřovatelů :-)

28.12.2020 5 z 5

Vačice, která se nesmála Vačice, která se nesmála Frank Tashlin

Knízka pro děti,kterou by se měl přečíst každý dospělý.Kniha o tom,že u všeho záleží na úhlu pohledu.Co se jednomu nezdá,může bylt pro druhého ok.Krásně ilustrováno.

23.12.2020 5 z 5

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Zajmavé,napínavé,do samotného konce jsem se nemohla zorientovat jak to vlastně je.Možná přitažené za vlasy,ale rozhodně napínavé.

22.12.2020 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Napínavé,strhující,bavilo až do úplného konce.

16.12.2020 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Krásně napsaná kniha,líbil se mi popis pocitů Einara/Lili i Grety,jako kdyby autor prožíval veškerou bolest a strach postav.Těším se na film.

27.11.2020 5 z 5

Haló, tady fantom! Haló, tady fantom! Robert Lawrence Stine

Milé teenage čtení,v 15 bych se u toho asi bála(v mých 15,né v 15 této doby,ty se už nebojej ničeho) taková jednohubka před spaním.Proto mám tyhle starý Stopy Hrůzy ráda.

11.10.2020 5 z 5

Doufat znovu Doufat znovu Mona Kasten

Mije milovaná kolegyně,romantická duše,mě zásobuje knihami od M.Kasten a musím říct že mě baví.Příjemné oddychovky u kterých není potřeba moc přemýšlet,občas ukápne slza dojetí a jsou i mírně erotického nádechu.Musím ale napsat že tahle byla zatím nejslabší.Nemohla jsem se začíst,asi to bylo tím že mi hlavní dívčí postava nebyla tak nějak sympatická.Rozhodně na autorku nezanevřu a pokud bude pokračovat,sáhnu pro ni pro oddych zas.

05.10.2020 3 z 5

Temnota na okraji města Temnota na okraji města Adam Christopher

Tak trochu zklamání.Těšila jsem se na další prequel k seriálu,ale tohle mě nevzalo.Je hodně znát že druhý díl je z pera jiného autora.Nedočetla jsem :-(

28.09.2020 2 z 5

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Krásně napsané vypravění o životě žen z jedné rodiny.Osudy smutné na ještě smutnějším pozadí historie.Hodně mi připomíná styl paní Mornštajnové kterou mám taky moc ráda.

17.09.2020 5 z 5

Klasika ,která nemůže zklamat.

17.09.2020 5 z 5

Návrat domů Návrat domů Donna Hay

Tak tohle mě nebavilo.Knihu jsem odložila za půlkou (dost pozdě) hlavní postava mi byla silně nesympatická , ani to téma jsem nevybrala úplně nejlépe.Místo oddychovky totální propad.

11.09.2020 1 z 5

Žert Žert Milan Kundera

Na můj vkus trošku těžké téma.Styl psaní je pro mne hůře čitelný a musela jsem se pekelně soustředit.Ovšem,hnusy komunistického režimu jsou popsány zcela srozumitelně.
Hodně se rozhoduji , jestli se pustit do jiného díla od autora.
Není to můj šálek kávy , ale nemůžu říct že jsem to neprubla.

24.08.2020 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Za mě super!Rozuzlení vychytané do posledního detailu!!Skvělé zakončení skvělé trilogie!

12.08.2020 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

nádherně napsaná kniha.Přečetla jsem ji skoro jedním dechem.Velmi se mi líbí styl psaní autorky.
Osud Anny nebyl úplně sluníčkový , přesto ho brala takový jaký byl , byla velmi silnou ženou až do konce svých dní.

11.08.2020 5 z 5

Žlutý kůň Žlutý kůň Arthur Murray Chisholm

Dělám to nerada , ale tuhle knihu jsem odložila.Prostě to není můj šálek kávy.Jazyk , kterým je napsaná je krásný , ale pro mě velice těžko čitelný.

24.07.2020

Případů se ujímá Jeeves Případů se ujímá Jeeves Pelham Grenville Wodehouse

Parádní oddychovka.Má to sice už vousy,ale tohle nezklame stejně jako Saturnin.Angličtí dacani vyživování svými strýčky a tetičkami a do toho geniální komorník , který vyřeší jakoukoliv habaďůru.

20.07.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Já jsem napnutá jak guma u spoďárů , jak tohle dopadne.Okamžitě jdu shánět šesté dítě.

17.07.2020 5 z 5

Zlý vlk Zlý vlk Nele Neuhaus

(SPOILER) Tak tohle byla hustá jízda.Na můj vkus až dost.Zneužívání dětí je dost silné téma a hlavně když jde o tak dobře organizovaný gang.Autorka mi je svými příběhy vyšetřovatelů velmi sympatická,těším se na další Případy.

29.06.2020 5 z 5