Medvěd, který nebyl

Medvěd, který nebyl https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/125859/bmid_medved-ktery-nebyl-vAN-125859.png 5 183 42

Když se medvěd jednoho dne probudí ze zimního spánku, nevěří vlastním očím: místo lesa stojí uprostřed gigantické továrny. Než se stačí rozkoukat, už je u něho mistr a honí ho, aby se dal do práce… Být medvěd, to je chabá výmluva pro lenocha… Americká satira pro děti a rodiče, do časů hospodářské krize.

Komiksy , Pro děti a mládež , Pohádky

Vydáno: , Baobab

The Bear that Wasn't , 1946

Uzivateljohy
Uzivateljohy
07.01.2024 4 z 5

Roztomilý příběh, krátké čtení. Doporučuji!

JaLenka
JaLenka
02.04.2022 5 z 5

Já i děti (9 a 4) jsme si knihu moc oblíbily a čteme opakovaně, jeden ze skvostů do každé knihovny, doporučuji i originál verzi (a film!), pro děti dobře srozumitelná angličtina!

kramver
kramver
24.02.2022 4 z 5

Moudrá jednohubka doslova na pár minut. Já bych si přála strávit s medvědem o trochu víc času, ale je pravda, že někdy není potřeba se příliš rozepisovat a přitom vyjádřit naprosto vše. Zkusím si ten příběh projít znovu s dětmi. Chtěla bych ho vidět ještě jejich očima.

anonymní.Ilja
anonymní.Ilja
27.12.2021 5 z 5

Přestože mne po grafické stránce asi uchvátila víc Tashlinova Vačice, obsahem mne chytl "Medvěd, který nebyl" nejvíc. Člověk by měl být tím, kým je, a nevěřit těm, kdo říkají, že to tak není (nebo že to tak být nemá). Jak komentoval @martineden: přenádherná záležitost.

martineden
martineden
25.12.2021 5 z 5

Přenádherná záležitost!

haki34
haki34
25.12.2021 5 z 5

dárek pro změnu pro syna...další zrcadlo lidem.. Jak vyjít z našich nor a rolí...kdo vlastně jsme a jak se protloukáme tím životem ?
Frank Tashlin je borec. Ilustrace tradičně skvělé a já opět dooporučuji !

Osice
Osice
06.12.2021 5 z 5

Získala jsem odepsanou z knihovny a přečetla během dílny čtení na čtenářském klubu. Takhle začíst se mi ještě s žádnou knihou na čtenářském klubu nepodařilo. Hodně silný příběh. Medvěd se uloží k zimnímu spánku, ale po probuzení ho čeká rozčarování. … Jak je snadné něčemu uvěřit, když to všichni kolem vás omílají.

Kniha je řazená mezi knihy pro děti a mládež. Osobně si myslím, že je také pro dospělé. Mně úplně běhal mráz po zádech, když jsem si místo medvěda představila člověka. Vzpomněla jsem si i na Orwella, ale Frank Tashlin napsal svůj příběh dřív. Zajímalo by mě, jak by příběh vnímala moje dcera (5 let). Určitě doporučuji:-)

Lka
Lka
29.10.2021 5 z 5

Pěkný příběh, který se Vám vryje do paměti.

zuzu8480
zuzu8480
03.09.2021 5 z 5

to ale vůbec není kniha jen pro děti. tu by měla číst spousta dospělých...

Shashlick
Shashlick
19.02.2021 4 z 5

Podobné poselství, jako Vačice, ale ta se mi přece jen líbila o něco více.

broskev28
broskev28
02.01.2021 4 z 5

Pro mě méně oslovující nežli Vačice, ale podobně předvídavé. Nebo to bylo stejné (= stejně beznadějné) už v roce vydání? Obávám se nejhoršího . . .
Díky za komentáře bibi.r, Chytuš a banánovépyré, i za nápad M-arta "protáhnout kopírkou" - vhodné i pro knihovny, resp. knihovnice!

Janniska
Janniska
28.12.2020 3 z 5

O něco méně zajmavé,ale neméně hlubokomyslné.Nevěřte nikomu kdo Vám tvrdí že jste co nejste,jste tím , čím jste....aneb jak pravil Lister “nebyl to Descartes kdo řek´ “Jsem to , co jsem”
Krásné ilustrace.

MedvidekS
MedvidekS
07.11.2020 5 z 5

Moc milý příběh, který zhltnete za pět minut :-)

blackoutzuzi
blackoutzuzi
14.05.2020 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jaká se mi v poslední době dostala do rukou. Dojemný příběh, s hlubokou a krásnou myšlenkou. Ideální pro děti, ale i pro dospělé. Budete ho mít přečtený během pár minut, ale věřím, že ve vás hodně zanechá.

vevu.
vevu.
21.02.2020 5 z 5

Stejně jako Vačice ve vás i Medvěd zanechá hořkosladké pocity... Jak lidé dokáží zruinovat přírodu kolem sebe, kterou by si měli hýčkat.
Čtení na pár minut, které ve vás ale zůstane.
Kéž by si lidé z takových alegorií dokázali něco vzít.

martina5069
martina5069
31.01.2019 5 z 5

Moc pěkný příběh na 10 minut s krásnými ilustracemi. Během čtení se mi udělalo špatně z toho co v příběhu bylo a na konci se mi zase chtělo brečet. Škoda jen, že je to pravda a my si nechráníme přírodu namísto toho ji zabíjíme. Vykácet les a postavit budovu? To fakt ne e. Příběh má hloubku a dlouho nad ním budu přemýšlet.

kanitsuj
kanitsuj
31.12.2018 4 z 5

O malinko horší než Vačice, která se nesmála, přesto velmi dobré a chytré!

hogo
hogo
06.12.2018 5 z 5

Krasa, nemam co rict.

Knišíl
Knišíl
03.09.2018 5 z 5

Čtení na deset minut, ale čtení které si budete pamatovat již navždy. Krásné ilustrace, bez kterých by to nebylo ono snad již vyzdvihovat nemusím. Přečteno ve 23 letech a bavilo mě to.

Diabel
Diabel
03.06.2018 4 z 5

Krásná kniha pro děti a nejen pro ně. Stejně jako Svět, který není tak i Medvěd, který nebyl v sobě nese hlubokou myšlenku, která je navzdory roku vzniku komiksů, stále platná.

Moje hodnocení 7/10