Zlý vlk

Zlý vlk https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375648/bmid_zly-vlk-nvo-375648.jpg 4 78 15

Mrtvá dívka, kterou nikdo nepostrádá Jednoho horkého červencového dne je vylovena z Mohanu mrtvola nezletilé dívky. Byla zneužita a zavražděna, a nikdo ji nepostrádá. Ani po týdnech nemá kriminální policie jakoukoli stoupu vedoucí k dívčině identitě. Detektivové pátrají a narazí uprostřed poklidného měšťáctví na neuvěřitelné zlo a brutalitu, za nimiž se skrývá mezinárodní mafie pedofilů.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

Böser Wolf , 2012

iv.ča
01.04.2024 3 z 5

Dělalo mi ze začátku problém se zorientovat v jednotlivých postavách. Pak už jsem si na styl psaní zvykla. Šílené téma a dobře zpracovaná kniha.

Marie60
13.03.2024 4 z 5

Zajímavá detektivka, i když mi násilí nedělá dobře. Někdy ale po těchto knihách pro změnu sáhnu.

85098211
01.05.2023 5 z 5

(SPOILER) Knihy z této řady poslouchám vždycky jako audio v jazyce originálu a konkrétně zde úvod načetla sama autorka, což bylo milé překvapení ;-). Tentokrát si ovšem vybrala hodně brizantní téma, které - jak se obávám - hned tak aktuální být nepřestane. Jde totiž o zneužívání dětí... Hned na začátku je vylovena z řeky Mohan zabitá neznámá dívka, o jejíž totožnosti nikdo nemá ani tušení a která - jak se zdá - nikomu ani nechybí. Pia Kirschhoffová a Oliver von Bodenstein se tedy pouští do vyšetřování, které hlavně Piu zasáhne i osobně doslova až na dřeň.
Kniha je sice dost dlouhá, ale určitě nenudí a téma je zpracované na jedničku. A přestože se tento případ odehrává v roce 2010, do dnešní doby se bohužel po téhle stránce nezměnilo vůbec nic. Řekla bych, že právě naopak, protože zločinci to mají z důvodu snadnějšího přístupu k internetu stále lehčí a lehčí a oběti si nacházejí stále snadněji... Ve finále tedy hodnotím plným počtem, i když kniha opravdu není žádné lehké čtení. A po čase se budu na další setkání s autorkou a její skvělou dvojicí vyšetřovatelů zase těšit ;-).

SilvieSisinka
12.11.2022 3 z 5

Nemohla jsem se zorientovat.Bylo to moc roztahane.Nevim proč teď všichni píší knihu aspoň ze 400 stránky.Mene by stačilo.Tema knihy drsné.

jprst
04.10.2022 3 z 5

Slušný průměr, poutavý začátek, ale pak zbytečně rozmělněný a natahovaný děj, i když závěr se autorce docela vydařil - nic přehnaného nebo neuvěřitelného. Oživením příběhu je sympatická "lidská" dvojka detektivů Kirschhoffová s Bodensteinem.

michimuller
09.02.2021 3 z 5

Tématika pedofilie není můj šálek kávy a přes zajímavý začátek jsem se do čtení postupně musela nutit. Knížka není vůbec napsaná špatně, ale za mě "hnus fialovej" co jedna bytost je schopná dělat druhé, ještě ke všemu zaštítěná sociální organizací...

Janniska
29.06.2020 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle byla hustá jízda.Na můj vkus až dost.Zneužívání dětí je dost silné téma a hlavně když jde o tak dobře organizovaný gang.Autorka mi je svými příběhy vyšetřovatelů velmi sympatická,těším se na další Případy.

Schuminka
17.06.2020 3 z 5

Tradičně na začátku hodně zmatečné prolínání jednotlivých linek. Zajímavé téma pedofilů a jejich přítomnost ve vyšších strukturách. Baví mě číst i ty pasáže z "obyčejného života" obou komisařů.

Pavlína2019
12.06.2020 2 z 5

Výborná napínavá kniha, jako všechny ostatní od této autorky. Bohužel, nechutné téma pedofilie...

gordon13
09.08.2019 5 z 5

Vynikající kriminálka, jako všechny od paní autorky, tentokrát velice ožehavé téma pedofilie...naprosto skvěle zpracovaný příběh a konec mě vůbec nepřekvapil..ničím nepřikrášlený, tak jak to v životě většinou bývá..největší sv... mají největší štěstí, bohužel...

Acquenta
16.02.2019 3 z 5

Příšerné věci se děly v této knize. Zpověď pedofilů se nedala ani číst, hnus :( ... příběh byl sice čtivý,ale ta přemíra jmen nebyla dobrá, ztrácela jsem se neustále v ději. A ten konec?? To si mohla autorka odpustit...mnohem lépe by udělala, kdyby nechala toho hajzla umřít. Z myšlenek Freye na konci se mi chtělo zvracet...:(

alexis818
27.11.2018 2 z 5

Tak tato kniha byla pro mě velké zklamání.Námět výborný,ale napsáno nepřehledně,roztříštěně a prostě se mi to nelíbilo.Dvě hvězdy jen za snahu.

eva3695
22.10.2018 3 z 5

Třeba půl knihy mě nebavilo. Bylo tam spousta jmen, dějových linek, a já se v tom ztrácela. Až od půlky se začalo něco dít a mě to chytlo. Vím, že to určitě bude pro někoho super, ale já četla lepší krimi

Heluše852
26.08.2018 4 z 5

Ze začátku jsem byla trošku ztracená a zmatená. Děj přeskakoval z jedné linky na druhou, ale po několika více stránkách se to srovnalo, vtáhlo mě to do děje a nemohla jsem se odtrhnout. Závěr je trošku otevřený, tak doufám, že pokud bude další knížka na tuhle navazovat nevyjde až třeba za rok dva, to bych už mohla zapomenout o co šlo ;o)

iška
01.08.2018 3 z 5

Začátek byl pro mě dost roztříštěný. Přesto, že jsem nacházela souvislosti s předchozími příběhy, chvíli mi trvalo, než jsem se zorientovala. Ale detektivka velmi dobrá, určitě sáhnu i po dalším příběhu.