Deň matiek

Deň matiek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436377/bmid_den-matiek-WYV-436377.jpg 4 17 4

Každá z nich mala tajomstvo. Museli zomrieť. V májovú nedeľu, na Deň matiek. V starom neďaleko bývalej továrne na plnenie fliaš minerálnou vodou nájde doručovateľka novín mŕtvolu. Hlavná kriminálna komisárka Pia Sanderová zistí, že ide o bývalého majiteľa továrne Theodora Reifenratha. Žil sám a všetko nasvedčuje tomu, že je mŕtvy už niekoľko dní. Má poranenú tvár,možno nešťastne spadol alebo došlo k smrti cudzím zavinením. V rámci rutinnej obhliadky miesta činu však Pia a jej šéf Oliver spolu s vyšetrovacím tímom urobia desivý objav: V psej ohrade, vedľa takmer na smrť vyhladovaného psa, ležia vyhrabané ľudské kosti. Forenzné oddelenie postupne nachádza na pozemku ďalšie mŕtvoly. Pred dvadsiatimi rokmi záhadne zmizla Reifenrathova žena Rita a jej muž odvtedy viedol samotársky život. Obyvatelia obce neveria, že by mohol byť sériovým vrahom. Odkrývajú sa aj ďalšie podozrenia – manželia Reifenrathovci mali kedysi plný dom detí, ktoré si brali z detských domovov do pestúnskej starostlivosti. Zrazu sa nitky vyšetrovania rozbiehajú mnohými smermi za dnes už dospelými chovancami. Čo si pamätajú z mladosti a čo sa s nimi odvtedy stalo? Súdnemu lekárovi Henningovi Kirchhoffovi sa podarí identifikovať obete zo psej ohrady. Sú nimi ženy, ktoré boli zavraždené pred mnohými rokmi, vždy v májovú nedeľu, na Deň matiek. Pia je presvedčená, že vrah žije a hľadá si ďalšiu obeť. A začiatok mája sa nezadržateľne blíži…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Muttertag , 2018

Lexie321
Lexie321
12.08.2022 5 z 5

Skvelé krimi. Dej bol naozaj zaujímavý desivý a napínavý a aj keď kniha bola hrubšia čítala sa ľahko a rýchlo nakoľko vedela dobre zaujať. Postavy mali hĺbku a záver bol napínavý. Vrelo odporúčam!

knihomolka_eli
knihomolka_eli
30.03.2022 4 z 5

Pia Sanderová je privolaná k nájdenej mŕtvole staršieho muža, ktorý sa so svojou manželkou (dlhodobo nezvestnou) 30 rokov svojho života starali o chovancov z detského domova. Robili pestúnov tým najťažšie zvládnuteľným deťom.
Pri prehliadke jeho záhrady sa nájdu zakopané telá mŕtvych žien, ktoré boli kedysi vyhlásené za nezvestné. Navonok ich nič nespája, len to, že zmizli na Deň matiek. Pia so svojim vyšetrovacím tímom postupne odhaľuje spoločné tajomstvo, ktoré tieto ženy mali. Podozrivých je však priveľa, všetci chovanci mali dôvody na spáchanie týchto činov. Kto je vrahom? Deň matiek je za dverami....podarí sa Pii zastaviť vraha, kým zaútočí zas?

Za mňa dobrá, napínavá knižka. Za mínus považujem veľké množstvo postáv a veľmi veľa mien a priezvisk, v ktorých som sa prvých asi 150 strán úplne strácala. Postupne, ako sa o nich písalo viac, som sa v nich začala ľahko orientovať. No tá prvá tretina bola pre mňa ťažkopádnejšia. Potom sa to postupne rozbehlo a už som ju nevedela pustiť z rúk. Určite siahnem aj na ďalšie knihy od autorky.

MarianP
MarianP
25.10.2021 5 z 5

Hoci je kniha preplnená vlastnými menami (toľko som asi v žiadnej inej knihe nevidel) dá sa v nej pomerne ľahko zorientovať. Dej knihy je napínavý, vyšetrovanie prebieha takmer počas celej knihy a to ma aj najviac bavilo. Škoda len, že naše vydavateľstvá vydávajú knihy takmer bez logiky (najprv tretiu v poradí, potom 9. a potom 4. ...ale čo už).

jonathan
jonathan
01.01.2021 5 z 5

Na túto autorku som narazila náhodu v knižnici a odvtedy čítam od nej všetko čo je dostupné... píše pútavo a s veľkou ľahkosťou.

Nele Neuhaus
německá, 1967