Kdo seje vítr

Kdo seje vítr https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204326/bmid_kirschhoffova-a-von-bodenstein-kdo--LxL-204326.jpg 4 73 27

Kriminální komisařku Piu Kirchhoffovou volají na nezvyklé místo činu. V budově firmy objevili několik dní starou mrtvolu nočního strážného. Brzy je jasné, že jde o vraždu. Společně s Oliverem von Bodenstein vyšetřuje Pia v prostředí občanské iniciativy, která bojuje proti stavbě plánovaného komplexu větrných elektráren. Mluví se o korupci a zfalšovaných posudcích, což stojí život dalšího člověka…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Knižní klub

Wer Wind sät , 2011

Marie60
13.03.2024 4 z 5

Docela dobře se mi tato knížka četla.

Profesorskey
06.06.2023 3 z 5

Lehce nadprůměrná a velmi čtivá kriminálka, která green deal slupkou zakrývá ty nejhorší lidské vlastnosti, jakými jsou žárlivost, pomstychtivost, hamižnost a chamtivost. Trochu jsem se bál, že to bude zelená vymývárna mozku (ještě k tomu od německé autorky), no nakonec Nele Neuhaus velmi mile překvapila. Doporučuji.

P.S. napište si při čtení na papírek jména hlavních postav a jejich základní charakteristiky. Německá jména se, tedy alespoň mně, velmi špatně pamatují.

85098211
07.11.2021 5 z 5

Tento případ se mi sice líbil o něco méně než ten předchozí, kde jsem se teprve s našimi vyšetřovateli seznámila, ale autorce nelze upřít, že opravdu psát umí ;-). Sice je mi tematika budování větrných elektráren dost cizí a vzdálená, ale knihu jako takovou jsem si i přesto užila a moc se mi líbila. Opět se zde dozvíme další zajímavosti ze soukromého života Pii a Olivera, ale samozřejmě nejdůležitější i nadále zůstává vyšetřování podezřelého úmrtí nočního strážného ;-). Kromě toho poměrně záhy dojde k další vraždě a tentokrát se zdá, že je motiv jasný jako facka. Zavražděný muž totiž nechtěl svoje pozemky prodat firmě, která na jejich místě chtěla již zmíněné větrné elektrárny postavit, ani za značně vysokou částku, takže se jeho smrt hodila hned několika lidem, včetně jeho tří dospělých potomků... Ale jak to nakonec dopadne, už neprozradím. Pachatel mne však překvapil a celkové zakončení knihy také není prvoplánové. Co tedy dodat na závěr? K autorce se určitě časem zase vrátím, protože mi její styl psaní vyhovuje a její knihy se dobře čtou ;-).

bábuška
25.04.2020 3 z 5

Tentokrát jsem se nemohla začíst, začátek mi připadal takový nějaký zmatečný, až ve druhé polovině knihy postavy nějak ožívaly a poslední třetina začala být napínavá. Ale tentokrát komisařka Pia nijak nad ostatními osobami nevynikala.Byla jsem četbou tentokrát trochu zklamaná.

Sabina335
07.04.2020 3 z 5

Příjemné a celkem napínavé čtení. Rychlý spád, nechybí ani trocha napětí.

Pavlína2019
01.03.2020 2 z 5

Knihu doporučuji, lehce a příjemně se čte. Je napínavá, dobře napsaná, netušila jsem, jak to vlastně celé je až do samotného konce.

Janniska
27.02.2020 5 z 5

Opět výborné počtení,ostatně jako vždy.Nemám co vytknout.Zápletka skvělá,překvapivé zvraty,autorka ví jak udržet pozornost čtenářů.

ivoiro
14.07.2018 3 z 5

Pro mne se jednalo o takový průměr. Občas jsem měl problém udržet pozornost.

martina.tim
26.05.2018 4 z 5

Knihu jsem koupila již dávno v levných knihách, proto jsem se k ní dostala až po dlouhé době. Jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Byla to pěkně napsaná a dost propracovaná detektivka. Jediné co mi vadilo byla rozsáhlost knihy. 472 stran bylo opravdu moc. Ubrala bych minimálně 150 stran. V některých pasážích se autorka až zbytečně moc rozepsala a spíše mě tím nudila. Ale to nemění nic na tom, že to i tak byl zajímavý a čtivý detektivní příběh, který doporučuju.

beruska
13.12.2017 4 z 5

Opravdu dobrá detektivka ! Jen se mi často pletla jména, některá jsou si dosti podobná :-) ... Knihu určitě RÁDA DOPORUČUJI !! :-)

ivakola
01.06.2017 4 z 5

Mám ráda tuto autorku, knihy od ní se moc dobře čtou, ale je třeba vydržet pár prvních stránek, než příběh nabere na síle a než se čtenář trochu zorientuje v postavách a prostředí.

Půca4
31.01.2017 5 z 5

Skutečně rafinovaně vymyšlená detektivka! V dějových liniích jsme mohli poznat několik postav, které spolu později měly vždy něco společného, až mě překvapila dokonalost spojení a vztahů. Kniha není jen o samotném, případu vraždy, ale osobních životech vyšetřovatelů, podezřelých, obětí a vrahů. O poznání, že ničí život není dokonalý a že není nic takové, jak se na první pohled zdá. Vychytralost mnoha lidí je až překvapující a vesměs nejde nikdy o nic, než o peníze.
Kdo seje vítr, sklidí bouři.

whiolet
29.11.2016 4 z 5

Třetí kniha od této autorky mě trochu zklamala, nebyla tak strhující jako ty předtím,avšak pořád mě příběh bavil a četla jsem ho s chutí

sadlo
24.11.2016

Výborná autorka detektivních romanu.Změna ,oddych od studenych severských detektivek.

NachlJ
31.10.2016 4 z 5

Ze začátku se těžce orientovalo v postavách a v tom příběhu, ale po několika stránkách se dalo už orientovat a příběh vás prostě pohltil. Jako v knize Sněhurka musí zemřít měla kniha najednou tak úžasný příběh že se prostě nedalo odtrhnout.

lupidoly
11.09.2016 3 z 5

Ze začátku se mi kniha nečetla moc dobře (krátké kapitoly a spoustu jmen). Postupně vše ale začalo dávat smysl a děj měl spád a ke konci jsem těžko dávala knihu z ruky. Díky tomuto si ráda přečtu i další knihy z této série.

Sabina.dv
07.09.2016 3 z 5

Nejdřív mě kniha moc nebavila, protože jsem se vůbec nemohla vyznat v těch postavách. I když jsem skoro až na konci pochopila kdo je kdo tak se mi kniha nakonec celkem líbila.

zuzana4291
24.08.2016 3 z 5

Od začátku mi přišla kniha moc chaotická. Straně moc postav, ve kterých se čtenář vůbec nevyznal. A když už to vypadalo, že to nějak dává, tak se tam zas nějaká postava změnila. Ke konci kniha docela ušla, ale jelikož byl začátek opravdu hodně zmatený, tak už bylo těžké se v tom vyznat.

Aniga
19.08.2016 5 z 5

Autorka knihy paní Neuhausová opět nezklamala- moje třetí kniha od ní a opět skvělá.
Pia Kirchhoffová i Oliver von Bodenstein jsou mi ve všech třech dílech velmi sympatičtí.
Děj má spád, který nás nutí několikrát přehodnotit postavy a zamyslet se nad tím, komu v té chvíli nejméně věříme a myslíme si, že je vrahem.
Od první strany jsem byla zabraná do četby, nemohla jsem přestat o příběhu přemýšlet, dokud nebyl konec.
Souhlasím s komentářem Ra-Amon, je veliká škoda, že bylo zatím přeloženy do češtiny jen tři knihy.

abcbobo
22.04.2016 4 z 5

Knížka se mi také četla moc dobře, a po jejím přečtení jsem si ještě dokoupila další dvě knihy této spisovatelky. Trochu mi v nich ale vadí docela dost překlepů. A neví někdo, co je to "kopice"? Překladatelka tohle slovo používá v místech, kde bych napsala třeba hromádka, kupka a pod. Výraz "kopice" jsem ani nikde v žádném slovníku nenašla. Jinak dávám 4 hvězdičky.

vraždy detektivní a krimi romány

Nele Neuhaus
německá, 1967
2012  87%Sněhurka musí zemřít
2012  82%Hluboké rány
2018  79%Zlý vlk
2014  81%Kdo seje vítr
2018  86%Přes všechny překážky

Kniha Kdo seje vítr je v