Haló, tady fantom!

Haló, tady fantom! https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/21992/bmid_halo-tady-fantom-QyH-21992.jpg 4 132 20

Začalo to nevinně. Deena Martinsonová a její nejlepší přítelkyně Jade Smithová z legrace anonymně telefonovaly svým spolužákům a vyznávaly jim lásku. Když se ale do hry zapletl Deenin nevlastní bratr Chuck a začal vystupovat jako Fantom z Ulice strachu, legrace se ze hry vytratila. Nakonec Chuck vytočí číslo na Fear Street a komedie se definitivně změní v tragédii, když sluchátko zvedne vrah. Jade a Deena se pokoušejí nalézt pravdu a vraha usvědčit. Ale je to nerovný boj: Vrah je zná, ale ony neznají jeho. Podaří se jim zjistit, kdo je muž s maskou? Podaří se jim dokázat, že Chuck je nevinný?... celý text

Literatura světová , Horory , Pro děti a mládež

Vydáno: , Studio dobré nálady - nakladatelství Kredit

The Wrong Number , 1990

Petra-Nela
Petra-Nela
04.09.2023 5 z 5

Četla jsem ji na dovolené, dobře oddychové čtení

uzivatel83509
uzivatel83509
04.06.2023 5 z 5

Knížka super, akorát mi vadilo, že mě příběh ničím nepřekvapil... snadno předvídatelný děj, po chvilce jsem pochopila, kdo bude asi tím vrahem.. a tak jsem čekala, že bude ke konci knihy ještě nějaká "změna", něčím mě překvapí... a ono nic... i tak dávám plný počet hvězd

danny_21
danny_21
06.09.2022 2 z 5

Lehce podprůměrný kousek z edice Fear Street, rozhodně odpovídá typu žánru v popisku Pro děti a mláděž, o horor se v žádném případě nejedná. Naivní a úsměvná story o dvojici puberťaček a rádoby podivína, kteří nejdříve volají náhodným lidem s telefonního seznamu a provokují nadržené hochy, aby se jednou pokusili dovolat do tajemné Fear Street a přimotali se k zločinu, z kterého jsou podezíráni. Nicméně děvčata jsou chytrá a odvážná a vemou vyšetřování do vlastních rukou - marně jsem od Stineho čekal nějaký zásadní twist, který nepřišel - pamatuju si, že uměl líp - 40 %

Ayna
Ayna
05.06.2022 3 z 5

Taková hodně průměrná detektivka/thriller, ale aspoň psáno celkem čtivě. Trochu nadhodnocuju, protože kdysi se mi tenhle díl hodně líbil, dokonce nás to tehdy s kamarádem inspirovalo k několika anonymním telefonátům, kdy jsme se nechápajícím lidem, náhodně vybraným z telefonního seznamu, představovali jako vraždící fantom z Fear Street (což nikoho nezajímalo a vždycky nám záhy flákli s telefonem), takže nostalgie jako noha.

zimka.r
zimka.r
06.02.2022 5 z 5

Po mnoha letech se vracím ke Stopám hrůz a jen si potvrzuji, že nejlepší byly vždy ty z Ulice strachu :)

Martin82
Martin82
25.08.2021 4 z 5

Čtu serii knih Stopy hrůzy chronologicky a tato v pořadí desátá kniha je zatím nejlepší. Patří k těm obsahově delším cca 180 stran, ale přečetl jsem ji velmi rychle, posledních 50 stran na jeden zátah - vtáhlo mě to do děje. Stále ale čekám, až se budu u nějaké knihy Stopy hrůzy klepat strachy pod peřinou a to se zatím ještě neuskutečnilo. 82%

edith79
edith79
24.06.2021 5 z 5

Kdo z nás to jako puberťák v časech pevných linek nezkusil. Jen tak vybrat jméno ze seznamu a zavolat. Jenže tady se to pěkně zvrtlo a bylo to opravdu napínavé a děsivé čtení. Tak jak to má být v Ulici strachu.

Seabeast
Seabeast
29.01.2021 5 z 5

Na Stopy hrůzy se pro mě jedná o příjemné překvapení. Rozhodně v první desítce nejzdařilejší díl! Od začátku do konce R. L. Stine výborně buduje napětí a nechává zápletku zdařile plynout. Během blížícího se závěru se nedalo moc od miniknížky odtrhnout. Jasně, je to limonáda s puběrťáky psaná pro puběrťáky, ale nemůžu si pomoci, četla se výborně.

Kontryhelka
Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Taky hodně zajímavé čtení a hlavně velké překvapení na konci, jak se z člověka, kterého bych někdy vůbec netipovala, vyklube zákeřná bestie a vrah.

Janniska
Janniska
11.10.2020 5 z 5

Milé teenage čtení,v 15 bych se u toho asi bála(v mých 15,né v 15 této doby,ty se už nebojej ničeho) taková jednohubka před spaním.Proto mám tyhle starý Stopy Hrůzy ráda.

hippiesak
hippiesak
08.06.2018 5 z 5

Opět jeden velmi povedený kousek od R.L.Stine. V tomto "duchu" bych si přál všechny knihy od tohoto autora :)

yaoiyuri
yaoiyuri
22.11.2017 3 z 5

No, když mi bylo tak 12–15 hltala jsem Stopy Hrůzy ve velkém, teď si občas zpestřuji čas tím, že dočítám díly, které jsem vynechala (trvalo mi přece jen pár let, než jsem nasbírala všechny). Obecně považuji knihy z „ulice strachu“ za ty povedenější, ale preferuji ty s opravdu nadpřirozenou zápletkou.
Fantom žádný extra originální zázrak není, oproti jiným dílům se nijak nevymyká (ani v dobrém, ani ve zlém), většinu problémů si hrdinové způsobili vlastní debilitou, že… nicméně Stine prostě umí psát a dobře se to čte, i když je příběh vlastně totální brak. Jen mi občas přišel vtipný překlad (aka rožnění hamburgerů, hodiny franštiny, když pubertální 16 řekne „kantoři mají konferenci“ apod.).

Anonymka1
Anonymka1
12.07.2016 4 z 5

Jako všechny stopy hrůzy tak i tato je hezká. Jsou to krátké ale zato napínavé příběhy na léto

Lucissia
Lucissia
23.05.2016 4 z 5

Tyto mrňavé knížečky jsem si kupovala myslím na střední a teď jsem je znova objevila u našich na půdě. Haló, tady Fantom je první z nich a super. Na odreagování to funguje, těším se na další :-)

anoti
anoti
10.02.2014 5 z 5

Mezi stopy hrůzy to řadím k těm dobrým.Dokonce jsem cítila i lehké napětí :-)

oolinkaa
oolinkaa
29.01.2014 4 z 5

Patří k lepším dílům. Do poslední chvíle jsem nevěděla, jak to dopadne..:)

Jitulka
Jitulka
26.06.2012 4 z 5

Zajímavá, líbivá knížka. Přečetla jsem ji jedním dechem. Nedokážete přestat uprostřed, prostě to musíte přečíst celé.
Jak se vtip dokáže změnit v boj o vlastní život.
Ze začátku spíše strašidelné, ke konci více krimi. Ale to nic neubere na napínavosti.
Doporučuji.

Layss
Layss
26.02.2012 4 z 5

Stopy hrůzy jsou skvělé odreagování s tou správnou dávkou strachu. Tento příběh mě sice tolik nezaujal, ale i tak má vysoký počet hvězdiček, protože jinak tomu není co vytknout..

minimonisek
minimonisek
23.10.2011 5 z 5

Knížka se čte jedním dechem od začátku až do konce, děj se překvapivě zamotává a vy netušíte, co se stane do další kapitoly. Kniha trochu více než k hororovému tématu zabruslí spíše ke krimi a k odhalení, kdo je vrah.

Babouš
Babouš
30.11.-0001 5 z 5

Příběh dvou dospívajících dívek o tom, jak se jejich poťouchlá zábava mění v horor. Krásně napsáno, každá kapitola končí tak, že vás nutí číst dál a dál až do úplného konce. Navíc poměrně reálně vykreslený život amerických středoškoláků.