Janizoun Janizoun komentáře u knih

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Díl první byl skvělý, hodnotím druhý díl stejně, ale mám malé ale :-) , tento díl bych klidně spojila do prvního dílu. Děj i ty stránky by se tam vešly ;-) Rozhodně se těším na další díly co mě čekají, protože takovéto knihy jsou potřeba v každé době, natož v té dnešní. Krásně člověka pobaví, rozesmějí, zlepší náladu a "vo tom to je" :-)

02.04.2023 5 z 5

Tuto knihu by si snad měli přečíst všichni povinně.
Co k ní dodat, je to velmi smutná a unikátní kniha, kterou všem doporučuji.

28.08.2022 5 z 5

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Můj oblíbený pan spisovatel. Takto psát "dobrodrůžo" pro děti uměl psát jen on. A doteď jsem nenalezla nikoho, kdo by ho nahradil, je nenahraditelný. Doporučuji bez výjimky všechny knihy od pana Jaroslava Foglara, jsou jak pro děti, tak i pro dospělé.

15.08.2022 5 z 5

Skleněné peklo Skleněné peklo Thomas N. Scortia

Je to hodně dávno co jsem viděla film, líbil se mi. Knihu jsem objevila v knihobudce, četla jsem jí teď poprvé a kniha u mě opět vede. Pro mě nyní jedna z nejlepších katastrofických knih, co jsem četla. Všem doporučuji.

05.06.2023 5 z 5

Mikeš Mikeš Josef Lada

Příběhy o mluvícím kocourkovi a jeho přátelích jsou naprosto dokonalé. Mikeš je jedna z knih, která patří do mých z dětství nejoblíbenějších a jsem moc ráda, že v té záplavě knih, které mám, se mi zde můj milovaný Mikeš připomněl. A zahřálo mě u srdíčka, že právě tato moc milá knížka, oslovila i dnešní generaci dětí. Dětem se vyprávění moc líbí. A určitě si už knihu nechám na očích, abych se k ní mohla i sama lehce vrátit :-)

Když se paní učitelka při přírodopisu ptala, zda je kráva zvíře škodlivé nebo užitečné, Mikeš se hlásil a odpověděl, že je kráva zvíře moc škodlivé, protože mu jednou šlápla na ocásek!
"A kdopak ti dává mlíčko k snídani?" ptala se ho paní učitelka. A milý Mikeš na to moudře odpověděl: "Naše babička!"

13.09.2023 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Po přečtení knihy "Smršť" jsem se začala zajímat i o další knihy od tohoto pana spisovatele a vrhla jsem se na "Trhlinu". Nezklamala, zajímavý příběh, kde opět nechybělo napětí. Děsivé okamžiky Vás vtáhnou do děje a musíte číst dál. Nejsem vůbec nadšenec hororů, mám nejraději vtipné čtivo, protože si říkám, že v životě je "hororů" víc než dost, ale knihy od tohoto pana spisovatele, mají něco do sebe. Jsou jiné než ostatní, jsou napsané tak, že jsou až uvěřitelné.

25.08.2023 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

Mé první seznámení s autorem a trefa do černého. Kniha mě velmi mile překvapila. Humor ani napětí v ní neschází. Příběh pražského pochůzkáře se mi moc líbil. "Rychlopalba" pálí skvělé hlášky a rychlo čtení, protože se chcete dozvědět, jak případ i život samotného vypravěče policisty bude pokračovat dál. Úžasné počtení, při kterém jsem se hodně nasmála.

02.08.2023 5 z 5

Z deníku kocoura Modroočka Z deníku kocoura Modroočka Josef Kolář

Krásné vyprávění, které nadchlo v dětství mě a teď i mé děti (6 a 8 let). Kocourka a jeho kamarády všem doporučujeme. Tato knížka se opravdu povedla a je pro všechny generace dětí. Dnes jsou také pěkné knížky, ale dřív aspoň pro mě, byly tak nějak v těch sedmdesátých, osmdesátých letech hezčí. Ale já už budu brzy nejen mamina, ale i babička, tak jsem starší dinosauří generace, která se musí přizpůsobit dnešním pohádkovým příběhům a celé dnešní době :-)

18.07.2023 5 z 5

To To Stephen King

V devadesátých letech jsem viděla film, nyní jsem poprvé přečetla knihu a přijde mi mnohem lepší než-li film.
Hororový příběh se odehrává v letech 1957-1958 a 1984-1985. Neobjasněné vraždy dětí a Klaun Pennywise, který se vrací za dvacet sedm let...
Naprosto dokonale, perfektně vymyšlený příběh, plný napětí, který tak vtáhne do děje, že čas ubíhá a chcete číst dál a dál.
Jelikož čtu večer a v noci, byl u mě docela problém knihu odložit a jít spát, nechtělo se mi vůbec čtení odkládat.
Tato kniha má naprosto právem vysoké hodnocení a převážně kladné komentáře k této knize mluví za vše.
Stephen King prostě umí tak výborně psát, že jeho psaní je tak skvělé, že zaujme i toho, kdo tento druh četby nemá moc v oblibě. A právě to je můj případ.

01.11.2023 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Krásný, dojemný příběh. Chválím autora. Díky knize jsem si pořídila i Gumpa plyšáka :-) Četla jsem knihu i poslouchala audio, oboje skvělé.

13.08.2022 5 z 5

Tma Tma Jozef Karika

Příběh muže, který odjede na Vánoce do hor, tím chce utéct od všedních dnů, zahnat myšlenky na "skřípající" manželství, na svou manželku. Má to však opačný účinek, myšlenky ožijí, prostředí a náhlá tma napomáhají pocitu strachu, pocitu beznaděje.
Co je pravda, co je skutečnost, může člověk utéct od skutečnosti a událostí? Nebo ho nejen tma dožene?
Tma je doslova mrazivé čtení plné napětí.
Tento příběh jsem četla jedním dechem. Opět mě pan spisovatel nezklamal a jsem ráda, že jsem mu nedávno "přišla na chuť". Ani ve snu by mě nenapadlo, že se pustím do tohoto žánru četby, bude se mi líbit a co víc, budu ji i vyhledávat. Pan spisovatel prostě umí. Mé přečtené knihy "Smršť" a "Trhlina" - skvělé čtení, ale "Tma" je pro mě ještě o další "level" lepší.

26.11.2023 5 z 5

Buď jako řeka Buď jako řeka Shelley Read

Kniha s krásným popisem přírody, ale s velmi smutným příběhem, který jsem při čtení probrečela. Plně souhlasím s komentářem "Dela111", vystihla knihu naprosto přesně, lépe tuto knihu vystihnout neumím.
Krásně napsaná kniha, ale také se k ní pravděpodobně už nevrátím. V mé knihovně má už místo, ale na mě je tato kniha až příliš smutná a hrozně těžko se mi četla. Mé hodnocení je přesto nejvyšší, to že nemám ráda tak smutné knihy, za to tato jinak moc krásně napsaná kniha vůbec nemůže.

17.09.2023 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Štěpán Kopřiva

"Křížová palba" stejně jako "Rychlopalba", kriminálka z českého prostředí u mě opět zabodovala. Čtivý děj, skvělý sarkastický humor, který se ne každému může líbit mně sedne a naopak tento druh humoru vyhledávám. Tohoto bezejmenného policistu jsem si oblíbila "na první dobrou". Doporučuji oba dva díly k přečtení.

05.08.2023 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Tak já nevím, na knížku jsem se těšila a není úplně špatná, ale čekala jsem nějak mnohem víc. Kniha má výborné hodnocení, ale já tentokrát bohužel nejdu "s proudem", za vynikající tuto knihu nepovažuji, spíše za slabší průměr.

05.01.2023 3 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Můj oblíbený autor Dan Brown, mám jeho všechny knihy a všechny bez výjimky jsou pro mě krásný. Tak i tato kniha :-) Doporučuji.

12.08.2022 5 z 5

Zavátý život Zavátý život Josef Augusta

Úžasné, dechberoucí pravěké čtení pro mládež, kde nás kniha seznamuje s dřívějším nelítostným životem a obsahuje naprosto nádherné ilustrace Zdeňka Buriana, to skrývá tato nádherná kniha "Zavátý život". Tato možná dnes už zapomenutá kniha, osloví určitě i dnešní generaci dětí, tak jako oslovila i mé děti a to i přesto, že to pro ně bylo i velmi smutné čtení.

06.12.2023 5 z 5

Bylo nás pět Bylo nás pět Karel Poláček

Má oblíbená knížka z dětství , tu jsem milovala :-)
A pak mi můj syn (dnes mu je téměř 28 let) řekl, "taková divná řeč a divná kniha to byla" :-) Bylo mu tenkrát deset a mně to bylo líto :-)

12.08.2022 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Milé historky, milý anglický humor, krásné čtení.
Vyprávění o tom jak autor v dětství odjede se svou rodinou na řecký ostrov Korfu, kde žije pět let se svou maminkou a sourozenci, než se vrátí zpátky do Anglie. O jeho lásce ke zvířatům, která byla tak obrovská, že za pár let měli doma malou zoologickou zahradu.
Moc milé, pěkné čtení.

"Toto je historie pětiletého pobytu na řeckém ostrově Korfu, kam jsem podnikl zájezd se svou rodinou. Původně jsem zamýšlel napsat mírně nostalgické líčení přírodopisných poměrů ostrova, ale dopustil jsem se však vážné chyby, když jsem již na prvních několika stránkách uvedl do knihy svou rodinu. Neboť jakmile se její členové ocitli na papíře, všichni se tu ihned začali prosazovat a přizvávat s sebou do kapitol nejrůznější známé. Toliko s největšími potížemi a s vynaložením nemalé dávky lstivé taktiky se mi podařilo místy vyšetřit několik stránek, které jsem mohl věnovat výhradně zvířatům."

20.12.2023 5 z 5

Slovácko sa súdí aj nesúdí Slovácko sa súdí aj nesúdí Zdeněk Galuška

V mém mládí jsem viděla seriál "Slovácko sa nesúdí " se skvělým obsazením -- Jozef Kroner a Oldřich Velen. Tenkrát se mi seriál moc líbil. Vzpomínka na nedělní dopolední seriál v osmdesátých letech, ve mně vyvolala chuť přečíst si tento knižní skvost. Tato kniha je knihou, která potěší, pobaví a člověk přijde na jiné myšlenky. Mně se moc líbila.

23.04.2023 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Jako fanynka hudby jsem neodolala a zakoupila jsem si tuto knihu. Říkala jsem si, takovou obrovskou knihu ještě nemám a Karla Gotta těžko někdo nahradí, byl nejlepší, musím jí mít :-) A nelituji, kniha mě "dostala". Je to unikátní biografie. Ještě nikdy jsem se nesetkala s tak rozsáhlou knihou o umělci. Kniha je "nabitá " životem Karla Gotta jako žádná jiná. Má krásné fotografie a je skvěle napsaná, nemám co vytknout, je to nádhera.

31.08.2022 5 z 5