janina pako janina pako komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Výborná oddychova kniha.

Útěk z Osvětimi Útěk z Osvětimi Andrej Pogožev

Obdivuji, co lidé museli všechno vydržet.

Chlapec na dřevěné bedně Chlapec na dřevěné bedně Leon Leyson

Knihu doporučuji. Krásné napsaný příběh, u kterého jsem učinila i slzicku. Jednoduché vyprávění malého chlapce, čím vším si musel projít s celou rodinou.

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Doporucuji

25.01.2020 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Knizka se mi dobre cetla, je to oddechove vtipne cteni . Pan Hartl je opeavdu dobry spisovatel a uz se tesim na dalsi knihu.

25.02.2018 5 z 5

Děvčátko Děvčátko Sarah Preston

Kniha se mi líbila, obdivuji autorku, že to dokázala sepsat a mrzí mě, že mamka viděla jen peníze na hru a táta jí ublížil také a ještě v tom podporoval rodinného přítele. Nikdo ji nepomohl, poprala se s tím sama. Každý ji řikal "nikdo ti neuvěří".

28.01.2018 5 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Kniha se dobre cetla. Ze zacatku jsem se nemohla zacist , ale konec vyborny. Novinarka byla hodne odvazna.

18.12.2017 3 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knihu jsem přečetla hned, je to oddechová kniha a docela mě pobavila, První jsem četla příběh Veroniky, který končil svatbou, druhý pak příbeh Jáchyma, jsem zvědavá na další pokračování.

29.08.2017 5 z 5

Ranní rosa Ranní rosa Nada Al-Ahdal

kniha je docela dobře napsána, obdivuji malou jedenáctiletou holčinu, jak zvládla se postavit všem a odmítnout sňatek a vlastně odejít od rodiny a jít za svými sny. Nevím, jestli by to dokázala nějaká jiná hoilčička tady u nás.

12.07.2017 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Bezva kniha na odreagovani vsem doporucuji, moc se mi libila. Uz se tesim na dalsi knihu od tohoto autora

11.07.2017 5 z 5

Abája Abája Michel Rauch

Kniha se mi velmi dobre četla, ale nechapu, jak mu mohla odpustit a vratit se zas k nemu. Pak nechat sebe a hlavne deti od nej bit,ublizovat, tyrat . Obdivuji deti, ze dojazaly pred soudem o tom vvsem vypovidat. Knihu doporucuji

25.06.2017 5 z 5

Čas zapomnění Čas zapomnění Sharon Guskin

Velmi zajímavá kniha, nikdy bych nevěřila, že si může někdo pamatovat svůj předchozí život, hlavně teda děti, jak pak poznají, že to byl on, že tam bydlel, že měl rád t a to. Zároveň obdivuji maminky, nechtěla bych být v kůži anio jedné. Nedovedu si to představit. Knihu doporučuji

25.04.2017 5 z 5

Byla jsem princeznou Byla jsem princeznou Jacqueline Pascarl

Očekávala jsem od knihy mnohem vic. Ale nakonec jsem ji precetla. Nekde je nudna a zbytecne zdlouhava. Doufam, ze se ji podari setkat se svymi detmi Iddinem a Shas a doufam, ze si nektere mlade holky vezmou priklad, jak by mohly dopadnout. Zaroven i obdivuji, ze nasla odvahu zustat v Australii a zit s detmi tak nejak poklidny zivot, nez ji je unesl.

12.02.2017 4 z 5

Černobílé idoly i jiní 2 Černobílé idoly i jiní 2 Aleš Cibulka

Moc krasna a zajimava kniha, povedla se panu Cibulkovi.

03.11.2016 5 z 5

Černobílé idoly i jiní Černobílé idoly i jiní Aleš Cibulka

Velice zajimava kniha i sem se zasmala

14.10.2016 5 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně Malika Oufkir

Do knihy jsem se nejprve nemohla zacist, ale pak to stalo za to. Obdivuji celou rodinu, jak to zvladali ve vezeni, jak se tam museli o sebe postarat a zvladt to, jak se dostali ven tunelem, ktery si sami prokopali holyma rukama. Veljy obdiv

27.09.2016 4 z 5

Bez matky ne! Bez matky ne! Meral Al-Mer

Je az neuveritelne, jak se muze otec chovat k dceri, co vsechno dokaze vymyslet za tresty a kvuli nicemu, jen aby si kolikrat dokaxal, ze on je ten vudce a ze on o vsem rozhoduje. Nechapu i ty jeho zeny, jak se k nim choval a ze byly vsechny slepy laskou. Jeste, ze se Meryl rozhodla ho udat. Je mi lito, ze ji nikdo nepomohl, i kdyz tp z rodiny vedeli vsichni.

28.07.2016 5 z 5

Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Odvlečená: Příběh dívky nucené k prostituci Sophie Hayes

Knihu jsem precetla jednim dechem, moc se mi libila a doporucuji. Obdivuji divku, jak vse zvladla a dokazala bojovat jak s pritelem Kasem, ze ktereho mela hruzu, ze neco udela spatne a bude za to trestana, tak se poprala i se situaci na ulivi, kdy musela brat zakaznika za zakaznikem, aby vydelala dost penez. Dokazala se vratit zpet do normalniho zivota, i kdyz jeste se strachem.

07.07.2016 5 z 5

Moje nová svoboda Moje nová svoboda Zohre Esmaeli

Kniha se líbila, ukazuje na to, jak se žije v Afgánistánu a popisuje, co si všecno zažili při cestě do jiné země do Německa. Jak vše bylo těžké, než se tam dostali. Dívka jde za svým snem, naučit se psát, číst, být trošku vzdělaná a žít jiný život, než ten,který by musela žít ve své rodné zemi.

26.06.2016 4 z 5

Kamara - hrdá amazonka Kamara - hrdá amazonka Birgit Fiolka

Kniha je pěkná, dobře se čte. Kamara je dívka, která si jde za svým cílem a za svobodou. Líbí se mi, jak kniha ukazuje na rozdílný život v Mykénách a v Egyptě.

13.05.2016 5 z 5