Moje nová svoboda

Zohre je třináct let, když její rodina prchá z Afghánistánu před hrůzovládou Tálibánu. Po strastiplné cestě se konečně dostanou do Německa, ale ani tady není dívka svobodná. Rodiče jí zakazují veškeré vymoženosti západního světa: internet, vycházky, plavání i jízdu na kole. Když je jí sedmnáct, prchá znovu, tentokrát před hrozbami vlastních bratrů… Dnes je Zohre Esmaeli jedinou afghánskou topmodelkou na světě, pracuje v Paříži, New Yorku, Miláně a Berlíně. V jejím životě se slučují ty největší protiklady: láska ke svobodě a respekt k tradicím....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262593/moje-nova-svoboda-jqs-262593.jpg 4.138
Literatura naučná, Biografie a memoáry

Vydáno: , Ikar (ČR)

Meine neue Freiheit, 2014

Kniha Moje nová svoboda

KnihovniceVěra
14.03.2020

Vysoce hodnotím zejména autenticitu příběhu a přiblížení způsobu myšlení muslimských emigrantů. Spisovatelské zpracování mohlo být lepší, v podstatě je kniha psána jako memoáry zřejmě primárně určené mladým lidem. Dobře se mi četla první část o útěku a druhá část o pobytu v Německu, poslední dva díly o práci modelky jsou útržkovité a trochu zmatené.

Judunaja
28.12.2019

Zajímavý příběh o kultuře, ve které hrdost vítězí nad láskou. Žasnu, co dokáží lidé putující za svobodou vydržet. Muslimskou mentalitu nechápu a čím víc knížek s touto tématikou čtu, tím víc jsem vděčná za zemi, ve které jsem se narodila a šťastná za své skvělé milující rodiče a jejich laskavou výchovu.

janulka1310
25.03.2019

Velmi poutavý příběh, bylo zajímavé číst o muslimské kultuře a jejich začlenění, respektive nezačlenění do země, ve které žijí.

Ála41
15.12.2018

Zajímave, dobré, ale vracet se ke knížce už nebudu.... Cetla jsem,, Provdaná proti své vůli,, a musím přiznat, že se mi teď pletou tyto dva příběhy dohromady... V obou případech šílený otec a strach z bratrů... Byli by schopni zabít vlastní sestru jen kvůli hrdosti...

Pablo7
18.03.2018

Velmi dobře a čtivě napsaná kniha. V nejdelší části popisuje svoji cestu s rodinou z Afghánistánu do Německa, kterou podnikli už asi v r.1998. Je to ale dost aktuální i dnes. Je zajímavé, že procházeli i přes Česko. Kromě obtíží na cestě a se člověk dozví dost o afghánské kultuře, náboženství a mentalitě. V druhé části popisuje svůj pobyt v Německu a útěk od své rodiny, když se nechtěla nuceně provdat a chtěla si žít po svém. Nakonec popisuje něco málo ze své kariéry modelky a svého život.

lidunka1
26.06.2017

četla se mi dobře

nikca0568
27.11.2016

Moc zajímavý příběh, určitě bych si přečetla i pokračování. Někdy mi tam neseděly ty časové skoky, ale jinak moc pěkné.

Jirinamac
15.11.2016

Knížku hodnotím kladně. Moc se mi líbí věta z knihy ,, Proč mrhají energií, silami a časem jen kvůli tomu, aby dodržovali stará pravidla, proč se raději nevěnují tomu, aby se naučili pravidlům té země, ve které žijí, a hlavně jejímu jazyku.'' Jedna z mála uprchlíků, co dosáhla poctivě svého cíle.