Černobílé idoly i jiní 2

Černobílé idoly i jiní 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/119858/cernobile-idoly-i-jini-2-119858.jpg 4 28 4

Černobílé idoly série

Kniha Černobílé idoly i jiní 2 navazuje na svou předchůdkyni a v první části sdružuje většinu těch nejzajímavějších textů z Cibulkových kalendářů pro filmové i televizní pamětníky, tentokrát z let 2011 a 2012.

IvonaK
17.10.2018 4 z 5

Tak tady narozdíl od prvního vydání byly o takzvaných nehercích v celku zajímavé informace. Třeba bych vůbec neřekla do Lumíra Blahníka že byl jako kluk takový.

janina pako
03.11.2016 5 z 5

Moc krasna a zajimava kniha, povedla se panu Cibulkovi.

Knižní střípky
24.09.2016 5 z 5

Pro mě opět velmi milá záležitost, jsem moc ráda, že jsem opět díky panu Cibulkovi mohla nahlédnout do životů mých oblíbených černobílých hrdinů.....je to pěkné pohlazení po duši listovat touto knihou a vzpomínat na tu a onu hvězdu, kterou mám spojenu s tím či oním filmem, mám je všechny moc ráda....

minirock
04.03.2013 4 z 5

Už jsem pár knížek o našich prvorepublikových filmových hvězdách četl a musím uznat, že tento dvoudílný počin Aleše Cibulky patří k těm lepším. Líbí se mi na něm to, že seznamuje čtenáře s umělci, o kterých se tolik nepíše a nejsou tudíž tolik známí. Neuvádí žádné podrobnosti, ke každému jen nějakou zajímavost, vzpomínku kolegy nebo postřeh z osobního setkání. Nakonec životní příběhy bratrů Blahníkových (dvojčat z filmu Nebe a dudy), dnes již téměř zapomenutého herce Wiléma Prunera - studenta Pošusty z Cesty do hlubin študákovy duše a režiséra Františka Čápa. K tomu krásné, mnohdy neznámé fotografie z domácích archivů uvedených herců. Byl jsem velmi mile překvapen, krásná a zajímavá kniha.