Kamara - hrdá amazonka

Kamara - hrdá amazonka https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/46820/kamara-hrda-amazonka-46820.jpg 4 22 7

Kamara, dcera Amazonky Seliny, odmítá vést život poslušné dívky a vdát se za přítele z mládí Horiho. Když je unesena a prodána do otroctví, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou, využít své chytrosti i umění zacházet se zbraněmi. Na cestě za vysněnou svobodou potřebuje Horiho pomoc a brzy si uvědomí, že její city k němu rozkvétají v lásku.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Alpress

Das Vermächtnis der Amazonen , 2008

daza.dt
05.10.2018 5 z 5

Knížka opravdu mile překvapila, čekala, jsem nějakou růžovou knihovnu, ale kupodivu to mělo děj a spád a překvapivý konec. Za mě spokojenost. Četla se rychle až moc rychle. :)

dexeded
29.05.2016 5 z 5

Moc líbíla ;)

janina pako
13.05.2016 5 z 5

Kniha je pěkná, dobře se čte. Kamara je dívka, která si jde za svým cílem a za svobodou. Líbí se mi, jak kniha ukazuje na rozdílný život v Mykénách a v Egyptě.

Kamiliana
22.11.2015 3 z 5

Jsem trochu zmatená záměrem autorky... červená knihovna to není, úplně seriózní čtení taky ne... Hlavní ženská postava ruší své sliby ze dne na den, takže bez sympatií. Jedinou výhodu vidím v geografickém popisu... cesta z Egypta do Mykén, velice zajímavé postřehy, jak ve stejné době žili lidé v jiných zemích (např. rovnoprávnost mužů a žen vs. naprostá podřízenost žen). Kdyby se tímto stylem vyučoval dějepis na školách, tj. co se kde dělo ve stejnou dobu, určitě by si toho člověk zapamatoval víc!

lucinka5264
31.05.2015 4 z 5

Nikdy bych nevěřila, že jedna kniha může obsáhnout tolik stránek čtenářského deníku. Děje se v ní toho tolik a vše je důležité. Teď můžu upřímně říct, že se čte kniha sama.

rtesarova88
11.05.2013 5 z 5

pěkná, dobře se čte.

paloma
01.08.2012 2 z 5

Kamara je velmi hrdá dívka, která netouží stát se pokornou a poslušnou manželkou jako jiné ženy. Chce se stát bojovnicí a tou se stane na své strastiplné cestě za svobodou. Kniha ukazuje na nelehký úděl žen, které jsou v područí svých manželů, bratrů či otců. Ukazuje rozdíly mezi životem ženy v Mykénách a v Egyptě, kde na tom byly ženy o něco lépe než jinde. Mohly se svobodněji pohybovat, mohly mluvit v přítomnosti mužů a dokonce měly právo vlastnit majetek, který mohly i dědit.

německá literatura

Autorovy knížky