Kamara - hrdá amazonka

Kamara, dcera Amazonky Seliny, odmítá vést život poslušné dívky a vdát se za přítele z mládí Horiho. Když je unesena a prodána do otroctví, rozhodne se vzít osud do vlastních rukou, využít své chytrosti i umění zacházet se zbraněmi. Na cestě za vysněnou svobodou potřebuje Horiho pomoc a brzy si uvědomí, že její city k němu rozkvétají v lásku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46820/kamara-hrda-amazonka-46820.jpg 3.920
Vydáno, Alpress

Das Vermächtnis der Amazonen, 2008

Kniha Kamara - hrdá amazonka

daza.dt
05.10.2018

Knížka opravdu mile překvapila, čekala, jsem nějakou růžovou knihovnu, ale kupodivu to mělo děj a spád a překvapivý konec. Za mě spokojenost. Četla se rychle až moc rychle. :)

dexeded
29.05.2016

Moc líbíla ;)

janina pako
13.05.2016

Kniha je pěkná, dobře se čte. Kamara je dívka, která si jde za svým cílem a za svobodou. Líbí se mi, jak kniha ukazuje na rozdílný život v Mykénách a v Egyptě.

Kamiliana
22.11.2015

Jsem trochu zmatená záměrem autorky... červená knihovna to není, úplně seriózní čtení taky ne... Hlavní ženská postava ruší své sliby ze dne na den, takže bez sympatií. Jedinou výhodu vidím v geografickém popisu... cesta z Egypta do Mykén, velice zajímavé postřehy, jak ve stejné době žili lidé v jiných zemích (např. rovnoprávnost mužů a žen vs. naprostá podřízenost žen). Kdyby se tímto stylem vyučoval dějepis na školách, tj. co se kde dělo ve stejnou dobu, určitě by si toho člověk zapamatoval víc!

lucinka5264
31.05.2015

Nikdy bych nevěřila, že jedna kniha může obsáhnout tolik stránek čtenářského deníku. Děje se v ní toho tolik a vše je důležité. Teď můžu upřímně říct, že se čte kniha sama.

rtesarova88
11.05.2013

pěkná, dobře se čte.

paloma
01.08.2012

Kamara je velmi hrdá dívka, která netouží stát se pokornou a poslušnou manželkou jako jiné ženy. Chce se stát bojovnicí a tou se stane na své strastiplné cestě za svobodou. Kniha ukazuje na nelehký úděl žen, které jsou v područí svých manželů, bratrů či otců. Ukazuje rozdíly mezi životem ženy v Mykénách a v Egyptě, kde na tom byly ženy o něco lépe než jinde. Mohly se svobodněji pohybovat, mohly mluvit v přítomnosti mužů a dokonce měly právo vlastnit majetek, který mohly i dědit.

německá literatura

Autor knihy