Jane100 Jane100 komentáře u knih

Zakázané cesty Zakázané cesty Charlotte Link

Charlotte Link patří k mým spisovatelským hvězdám, nicméně tato kniha mě poměrně zklamala. Proto za mě pouze dvě hvězdičky.

22.07.2017 2 z 5

Krycí jméno Verity Krycí jméno Verity Elizabeth Wein

Tato kniha mi nesedla, nevím, asi ten styl, jakým byla pojatá. Nemohla jsem se začíst, pořád jsem se do toho musela nutit. Nějak jsem se tím vším nakonec proskákala, čili celkový dojem nic moc.

22.07.2017 3 z 5

Mládí v hajzlu 1-3 Mládí v hajzlu 1-3 C. D. Payne

Kniha plná pubertální srandy:-) Ale moc se mi líbila, od srdce jsem ze zasmála. Payne je humorista každým coulem.

Chlapec na vrcholu hory Chlapec na vrcholu hory John Boyne

Neskutečně a peckoidně popsaný příběh chlapce, který se vlivem svého okolí změní k nepoznání. Perfektní. Tento komentář píšu s poměrně velkým časovým odstupem od přečtení, ale dosud mám v živé paměti, jak jsem po přečtení zůstala doslova oněmělá.

Za bílého dne Za bílého dne Mary Higgins Clark

Super super super! Napínavé od začátku až do konce. Mary Higgins Clarková se stala mojí oblíbenou autorkou. Děj má spád, žádná zbytečná omáčka kolem, prostě každá stránka vás nutí číst dál a dál a každá stránka se věnuje ději a ne nejakým sentimentálním kravinám okolo.

Spi,děťátko, spi Spi,děťátko, spi Mary Higgins Clark

Jednoduše a prostě obyčejná sympatická knížka, navíc s pár stránkami, takže pokud hledáte něco krátkého na jedno odpoledne ke dvěma kafím, sáhněte po této knížce.

22.07.2017 4 z 5

Kdo musí jít z kola ven Kdo musí jít z kola ven Mary Higgins Clark

Moje první kniha od této autorky a jsem naprosto nadšená! Skvělá zápletka, plynulost děje, žádné zbytečné a zdržující texty navíc, žádná zbytečná vata, napínavé od začátku až do konce. Super detektivka, žádný thriller, ve kterém mám pomalu na každé straně tendence pochybovat, zda je odehrávající se děj vůbec reálný. Přesně takovéto knihy mě baví nejvíc.

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Když kniha začala strašlivou hádkou sester, opravdu mě nakoplo knihu číst, abych se dozvěděla podstatu hádky. Podle toho, jak byla hádka vylíčená jsem čekala totální pecku. No ale přišlo docela zklamaní. Kde nic tu nic. Slabá knížka.

22.07.2017 2 z 5

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Ačkoli podobné typy ústředních postav (znuděné paničky bohatých manželů, které nemají přátele, neradi navazují kontakty, žijí za zdí domu, kam nikoho nepouští, nic je nebaví, děti vlastně nikdy nechtěly, mateřské city nemají... ) moc nemusím, Hausfrau mě zaujala od první stránky. Asi jedina takováto kniha zatím, která se mi líbila. Autorka prvotřídně vykresluje psychologii brutálně nesympatické Anny. Hlavně vztah s americkým amantem byl popsaný na jedničku. Že by vlastní zkušenost autorky? :-) Žertuji, ale takový konec tohoto románku mě prostě potěšil. Ústřední postava dostala, co si zasloužila.

Policejní stanice Brooklyn Policejní stanice Brooklyn Lawrence H. Levy

Příjemné čtení, mám ráda, když jsou v knihách postavy, které skutečně žily. Škoda jen, že jich tam nebylo víc :-)

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Hezka kniha, na dovolenou jako dělaná. Na můj vkus však byla postava Collinse až moc přestřelená-typický zloun, ze kterého se vyklube spořádaný, starostlivý, oddaný chlap plný nehynoycí lásky ke své milé - a to moc nemusím.

22.07.2017 4 z 5

Nechápej mě špatně Nechápej mě špatně Marianne Kavanagh

Tato kniha by zfleku mohla vyhrát cenu za blábol měsíce.

15.07.2017 1 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Moriarty je přeborník v psaní knih o ničem. Poslední výročí je skvělým příkladem. Někde na začátku knihy je jednou větou nastíněná zapletka, pak 324 stran zbytečného textu, tlachání a povídaček a na konci jednou větou, jak to vlastně cele bylo. Pritom by ten příběh měl takovy potenciál
.. Autorka píše opravdu zvláštne, takove jsou všechny její knihy. Přesto to jsou ale fajn oddychovky.

29.05.2017 4 z 5

Třetí dvojče Třetí dvojče Ken Follett

Kniha plná napětí od začátku do konce. Rozhodně doporučuji k přečtení.

16.04.2017 5 z 5

Plantážníkova žena Plantážníkova žena Dinah Jefferies

Nádherný příběh, autorka nezklamala. Každý večer jsem se těšila, az se opět ponořím do příběhu. Rozhodně stojí za přečtení.

16.04.2017 5 z 5

Posedlost Posedlost Neil Cross

Dobrá úchylárna :-) to je asi vše, co k teto knize řeknu.

16.04.2017 4 z 5

Utrpení neviňátek Utrpení neviňátek John Saul

Příběh řekla bych dost pritazeny za vlasy. Některé pasáže se mi zdaly nelogické, ale celkove dobra kniha.

16.04.2017 3 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Marně přemýšlím, co bylo záměrem této knihy. Jestli unudit čtenáře k smrti tak gratuluji, autorovi se to povedlo na 100%. Kniha absolutně nesmyslná bez jakékoliv logiky. Dočetla jsem jí jen protože měla silné listy a velké písmo.

16.04.2017 1 z 5

Pusinka Pusinka Sophie Hannah

Nic moc, z knihy jsem docela zklamaná. Z příběhu by se dalo vytěžit mnohem více.
Jinak nevím, jestli autorka ze svých detektivů záměrně dělala blbce nebo prostě neví, jak se vede vyšetřování, ale ti policajti byli opravdu k smíchu.

09.05.2016 3 z 5

Chlapec, který rozdával sny Chlapec, který rozdával sny Luca Di Fulvio

Tento autor si evidentně libuje v nechutných scénách - V Dívce, která se dotkla nebe, jich bylo požehnaně, ale v Chlapci, který rozdával sny, nasadil ještě vyšší laťku :-)
Kniha moc pěkná, příběh poutavý.
Rozhodně si ji přečtěte.

09.05.2016 5 z 5