Třetí dvojče

Třetí dvojče https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/7090/bmid_treti-dvojce-MWT-7090.jpg 4 184 40

Jeannie Ferramiová, krásná, mladá a ctižádostivá genetička, se snaží odhalit, nakolik jsou dědičné zločinecké sklony a agresivita. Při výzkumu narazí na překvapivé skutečnosti. Pomocí speciálního vyhledávacího programu najde v databankách jedné zdravotní pojišťovny a FBI dva mladé muže, kteří mají všechny znaky jednovaječných dvojčat, ale narodili se v různé době, nikdy se neviděli, žijí stovky kilometrů od sebe a každý má jinou matku. Jeannie se rozhodne, že záhadě přijde na kloub, a najednou zjistí, že se kolem ní začínají dít zvláštní věci.…... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Third Twin , 1996

kyssling
05.08.2023 3 z 5

Malinko mě to připomínalo "Účinný lék" od Arthura Hailleyho, pěkně to odsýpá a čtenář se nenudí.

karolina1545
06.03.2023

Moc pěkný napínavý thriller z lékařského prostředí. Ukazuje, kam až může vést touha po bohatství a jak může skončit laboratorní lékařský experiment, nestojí-li nad ním slušný člověk pevných morálních zásad. Dobře napsáno, výborně se četlo !

tittanie
12.09.2022

Ke knize jsem se dostala díky autorově knize Nikdy, která se mi moc líbila. Takhle je taky super, ovšem kdyby mi kolegyně hned na začátku neprozradila o čem kniha, tak bych byla asi nadšenější.

MarianP
11.07.2022 4 z 5

Tretie dvojča je triler s výborným námetom, čitateľsky pútavo napísaný. Záver je napínavý aj keď nie je úplne do detailov rozobraný...

Bedřich63
08.07.2022 4 z 5

Autor patří k mým oblíbeným, četl jsem od něj zatím spíš historické romány.
V této knize jsem se setkal s tématikou, která mě také hodně baví, a to propojení zločinu s vědou. Je pravda, že toho klasického zločinu v knize zase tak moc není, ale to nevadí.
Zajímavé téma. Stále více aktuální, informace z této oblasti pomalu prosakují.....
Genetika je už dlouhá léta v zorném poli světových velmocí. Jen téma dokonalých lidí už bylo nahrazeno dokonalými roboty, drony, automaty, dálkově řízenými stroji. Už chybí jen programování lidí, aby plnili jen příkazy mocných...... nebo už to nechybí? Už to je tady?
V knize jsem našel nejen pobavení, ale i poučení.
O * méně dávám za trochu pomalejší úvod.
Jinak propojení smyšleného příběhu a současné reality je velmi zajímavé. A to knize už je od jejího zrození 26 let. :-)

Jack Bauer
01.07.2022 4 z 5

Kniha se čte velmi dobře, ale příběh mě připadl velice jednoduchý s malými dávkami napětí a většinou předvídatelný, roztahovaný. Vše dopodrobna několikrát vysvětlováno, aby to pochopil i méně inteligentní čtenář. Oddechová četba k vodě.

madem
05.05.2022 4 z 5

Skvělá kniha, moc mě nadchnul příběh i konec. Jen nemůžu uvěřit, že skutečně nepoznali dvojče.

lusila
18.02.2022 3 z 5

Nič v zlom, Ken Follett je môj obľúbený autor, jeho historické romány sa mi však páčia viac. Toto je veľmi rozťahané rozprávanie a miestami nie veľmi uveriteľné /napr. pochybujem, že sa ku záznamom FBI dá dostať ľahko/ Námet je však zaujímavý / klonovanie/

Jap
22.02.2021 4 z 5

Není to žádná velká literatura, ale čte se to dobře.

Hotovson
21.11.2020 5 z 5

(SPOILER) Parádní jízda a bezva příběh, co neustále nabírá na obrátkách až do skvělýho finále. Další poklad z knihobudky. Když se na scéně objevilo třetí dvojče a ukázalo se, že nespáchalo to, co všichni čekali, tudíž tu někde musí bejt nějaký další, trošku mi spadla brada, protože jsem to fakt nečekal a příběh tim dostal novej náboj a začal se víc komplikovat, což bylo pro atmosféru rozhodně dobře. Pak se ukázalo, že nejsou ani čtyři...:D

Opravdu jsem se u toho dobře bavil a nemoh se odtrhnout od čtení, takže to u mě znamená plný hodnocení.

georginaa
18.10.2020 4 z 5

Velice čtivý román s detektivní zápletkou. Doktorka Jeannie přišla na podvody klonovaných embryí a tím rozpoutává nečekaný děj. Dokonce ji půjde i o život, avšak na pomoc ji přijde jeden z klonů Steve, který též bude čelit různým spletitým machinacím.

Katka2382
31.05.2020 5 z 5

Četla jsem ji už kdysi dávno,ale je to skvělá a napínavá kniha.Nechybí ani milostná linka.Za mě super počtení.

petulik330
23.05.2020 5 z 5

(SPOILER) Super kniha. Velice se mi líbilo rozplétání příběhu. Z dvojčat jich je několik a k tomu klony.

Schamila
23.02.2020 4 z 5

I když psáno hodně dávno, jako by možná současnost. Nedávno jsem četla Mengeleho, no jo - "hlavně kvalitní rasa". Mělo to napětí, bylo to hodně zajímavé, rozhodně stojí za přečtení. Jen doufám, že tohle se nikdy nepromění ve skutečnost...

ddkk
26.01.2020 4 z 5

Napínavý příběh z prostředí amerického genetického výzkumu, který ještě před pár lety mohl vypadat jako naprostá sci-fi. Follet v něm naznačuje myšlenku možného zneužití vědeckých výsledků pro vojenské účely...

Oddechové čtení, napínavé až do poslední stránky.

Igor1311
23.05.2019 5 z 5

Ked to porovnám s perfektnými Crichtonovými knihami Ďalší a Mikro, ktoré sa venuju podobnej problematike, musim povedať, že Follett je ešte o uroveň lepší. Možno mi uvod prišiel trošičku pomalší, no tempo neskor vygradovalo a napätie bolo citiť na každej stránke. Tak odlišná téma od jeho historických románov či špionážnych thrillerov, na kvalite to však nevidieť. Vynikajúce.

NADEI
05.02.2019 5 z 5

Velice zajímavé téma v oblasti genetiky a její zneužití napsané čtivou formou. Knížka se mi líbla a můžu jen doporučit.

intelektuálka
04.03.2018 4 z 5

Po dlouhé době oblast genetiky - a napsaná velmi čtivou formou.
Výzkum v oblasti genetických informací a jejich zneužití přivádí odvážnou hrdinku do nebezpečných situací...
Zajímavé, doporučím.

harena
19.02.2018 5 z 5

Můj oblíbený spisovatel teď opustil historii a napsal velice pěkný lékařský sci-fi thriller, i když v současné době to ani sci-fi není. Ken Follet si vymyslel zajímavé téma o tom, zda např zločinecké sklony jsou skutečně zakódované v genech a když ano, tak zda se dají výchovou usměrnit. Kniha je psaná velice čtivě, napínavá tak, že jsem se musela hodně bránit tomu, abych se nepodívala na konec. Takže čtivé, napínavé - co víc si přát, když máte chuť si přečíst nějakou pěknou, oddechovou knihu.

Kerberos
17.06.2017 4 z 5

V době kdy to psal scifi,dnes možné.