Policejní stanice Brooklyn

Rafinovaný příběh s nezapomenutelnou hlavní postavou, která se setkává s mnoha známými historickými osobnostmi, je zasazen do New Yorku roku 1888. Mladá, chytrá a cílevědomá Mary Handleyová z Brooklynu se snaží prokázat vraždu Charlese Goodriche, bratra významného člena newyorské městské rady a účetního Thomase Edisona. A prosadit se ve světě mužů – politiků i policistů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/336310/big_policejni-stanice-brooklyn-Uwx-336310.jpg 4.251

Případy Mary Handleyové 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Second Street Station: A Mary Handley Mystery, 2015

Kniha Policejní stanice Brooklyn

betzayda
04.12.2021

Hledala jsem něco podobného jako můj oblíbený seriál The Alienist a světe div se, našla! Úžasný příběh.

drakamena
23.05.2021

Jednoduše napsaný příběh s příliš moderně pojatou hrdinkou, takže jsem v něm postrádala atmosféru tehdejší doby. Bylo to, jako bych četla příběh ze současnosti, jenom přesazený do přelomu 19. a 20. století, aniž by se cokoli podstatného změnilo. Škoda. Za nečekaný zvrat s identitou vraha si ale kniha zaslouží aspoň tři hvězdičky.

ZuK1
16.02.2021

Příběh se odehrává v roce 1888 a se točí okolo vynálezců Edisona a Tesly, jedné vraždy a mladé ženy s mimořádným pozorovacím talentem, prahnoucí po vzdělání a práci u policie, v té době věcí dost nevídaných ....
Ze začátku mi trošku vadil způsob, jakým je knížka psaná nebo možná přeložená? Potom jsem si na něho ale zvykla a nakonec to bylo takové milé čtení. Při hodnocení jsem váhala mezi 3 a 4*, ale jelikož se mi knížka dostala do ruky v době, kdy jsem měla chuť přečíst si něco nenáročného, odpočinkového, od čeho nebude problém se odtrhnout, ale zároveň bude příjemné se ke čtení vrátit a přesně tohle mi knížka nabídla, dávám jí nakonec 4*.

milary
28.09.2020

Zaujaly mě reference o autorovi; čekala jsem příjemnou detektivku. Zpočátku jsem si říkala: hm, trochu jednoduché. Potom: ...ale docela milé. Vlastně – celkem napínavé. Tématicky i informačně zajímavé. A chvílemi to překvapilo chytrým humorem. Jenže, celé mi to nesedlo. Jakoby to ustavičně oscilovalo mezi plnohodnotnou detektivkou – místy docela drsnou, a podivným „čtením pro ženy“ s hlavní představitelkou z jiného typu knížky. Rozumím tomu, proč autor svěřil hlavní úlohu hrdince, snažící se prosadit v době, kdy sílily hlasy po zrovnoprávnění žen a emancipace se drala z plenek. Jenže to prostě všechno dohromady bylo nějak málo uvěřitelné, zatímco s detektivem opačného pohlaví z toho mohla být docela neotřelá krimi.

klarence
06.08.2020

na mne trochu neuvěřitelný příběh. Jinak hlavní hrindka se mi líbila a pokud vyjde další díl, určitě si ho přečtu

oka3408
04.05.2020

Jak už je zde psáno ,velmi zdařelý příběh z konce 19 století s nahlédnutím do života Edisona,Tesly a dalších objevitelů té doby.Těším se na další

broskev28
11.04.2020

Připadám si jako dítě, které nečekaně našlo báječného velikonočního zajíčka!
Jak už mnozí psali, od knížek ve slevě toho příliš nečekáme. Mnohokrát jsem se však přesvědčila o tom, že jediné, čeho se těmto knížkám nedostalo, je reklama - příslušná masírovací kampaň, která by na knihu upozornila více čtenářů. Když tohle chybí, často i ta nejslibnější kniha propadne sítem čtenářského zájmu, a to je škoda. O to víc mě potěší, když se ke mně ten přehlédnutý polodrahokam dostane - přesně jako tomu bylo právě s Mary.
New York, rok 1888. Doba probouzející se ženské emancipace, převratných technických vynálezů, ale i žraloků - "kapitánů" průmyslu a obchodu. To vše a ještě mnohem víc popsáno bez servítků, ale vy tušíte, že skutečnost byla mnohem tvrdší a horší. Jak autor uvádí v doslovu, většina aktérů i jejich činů je historicky doložená, takže se nejedná pouze o fiktivní příběh, a o to je zajímavější, alespoň pro mě.
Překlad z dílny L.+ L. Trávníčkových mi připadá velmi zdařilý, prohřešek korektora jsem nalezla pouze jediný (s. 22), takže z knihy jsem nadšená a posílám to dál!

"Muži jako Jay Gould, Andy Carnegie, John Rockfeller nebo já proměnili tuhle zem z kravskýho vemene vycucávanýho Evropou v průmyslovou velmoc. Vyžadovalo to kuráž, vyžadovalo to pevnou vůli a zahrnovalo to nevýslovný rizika. My si sakra zasloužíme všechno, co můžeme urvat!"

"Znovu Alphonse Karr: Čím víc se to mění, tím je to stejnější."

MimaJ
14.03.2020

Brooklyn, koniec 19. storočia, vražda a k tomu v hlavnej úlohe sympatická Mary s nekonvenčným správaním a zmýšľaním snažiaca sa presadiť vo svete patriacom mužom. Príjemné spestrenie deja v podobe vedeckých velikánov ako Edison, Tesla etc. Za mňa veľmi príjemná oddychová kniha, od ktorej som dostala presne to, čo som očakávala.