Jane100 Jane100 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Přijde mi, že se autor snažil napodobit Staříka. Kniha mě nudila a celkově zklamala.

23.07.2017 3 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Bohužel oproti Zmizelé hodně slabý odvar a zklamání.

23.07.2017 2 z 5

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Totální blábol.

23.07.2017 odpad!

Muž za vlastním rohem Muž za vlastním rohem Ivan Kraus

Báječná oddychovka plná sympatického humoru.

23.07.2017 4 z 5

Morčata Morčata Ludvík Vaculík

Kniha se mi fakt nelíbila. Strašné. Celou dobu jsem trpěla. Jak tohle může být něčím oceňované?

23.07.2017 1 z 5

V podezření V podezření Mary Higgins Clark

Další z parádních knih Mary Higgins. Konec, kdo byl nakonec vrahem, mě překvapil. I když zdá se mi, že knih s námětem vraždy, která má kořeny už ve škole, na VŠ kolejích, je již nějak moc.

23.07.2017 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha ve mě zanechala rozporuplné pocity. Na jednu stranu Kim Stoneova - typický detektiv s traumatem z minulosti. Trochu mě vadila její neotesanost. Zajimalo by mě, kdy se konečně objeví kniha, jejíž ústřední postava bude normální, vyrovnaná. Je zajímavé že detektivové opravdu snad ze všech knih jsou buď opilci, nebo jim byl zavražděn někdo z rodiny, jsou poloviční blázni atd. Na druhou stranu byl příběh plný napětí a udržoval mě v zaujetí až do konce. Ještě uvidím, zda znovu sáhnu po dalším případu Kim.

23.07.2017

Reverendova žena Reverendova žena Katherine Webb

Příjemné nenáročné čtení. Mám ráda příběhy zasazené do začátku století. Jen je škoda, že jsou od autorky k dispozici pouze dvě díla.

23.07.2017 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Bohužel zatím nejslabší kniha od Kate Morton. Mírné (ale opravdu jen mírné zklamání). Doufám, že se jedná jen o výjimku a její další kniha už bude opět na takové úrovni, jako třeba Dům u jezera.

23.07.2017 4 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Kniha je příjemnou sondou do vesnického života.

Rembrandtovo poselství Rembrandtovo poselství Daniel Silva

Další ze skvělých napínavých knih Daniela Silvy. Autor opět nezklamal. Přečteno jedním dechem.

22.07.2017 5 z 5

Mládí v hajzlu 6 - Mladík v Nevadě Mládí v hajzlu 6 - Mladík v Nevadě C. D. Payne

Payne úspěšně pokračuje v této sérii. Plno vtípků, jednoduchý příběh. Určitě Mládí v hajzlu přečtěte. Je to jednoduché oddychové čtení.

22.07.2017 4 z 5

Mládí v hajzlu 5 - Mladík pod pantoflem Mládí v hajzlu 5 - Mladík pod pantoflem C. D. Payne

Příběh plný pubertálních legrácek :-)

Mladík v chomoutu Mladík v chomoutu C. D. Payne

Pokud se chcete pobavit u laciné a pubertální legrace, pak si Mládí v hajzlu přečtěte :-)

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Bohužel, pro mě zklamaní. Nudné, nic neříkající.

22.07.2017 2 z 5

Stříbrná zátoka Stříbrná zátoka Jojo Moyes

Na můj vkus příliš mnoho sentimentu, ale knihy Jojo Moyes jsou na sentimentu založené, takže bylo jasné, že zde tomu nebude jinak :-) Příliš mě knížka nezaujala, sem tam jsem se musela přemlouvat, abych pokračovala.

Kdo má právo soudit Kdo má právo soudit Alafair Burke

Nic moc. Příliš mě nezaujala.

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Na knihu jsem se hrozně těšila, neboť hodnocení a komentáře napovídají, že se bude jednat o něco fantastického. Já jsem však poměrně zklamaná. Asi jsem čekala něco jiného, prostě mě to nijak extra nezaujalo. Bohužel.

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Příjemné a vtipné odpolední čtení. Trochu mě však vadily neustálé fráze typu ,,my herečky'' , ,,když jste herečka'' atd. Jasně, že je Doležalová herečka, ale řekla bych, že se dost zveličovala. Zase tak báječná herečka úplně není :-)

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Obdivuhodné dílo, které vás zcela pohltí. Věcné a brutálně brutální.

22.07.2017 5 z 5