Jane100 Jane100 komentáře u knih

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Asi jsem jediná, komu se ta kniha vůbec nelíbila. Neskutečně trapná zápletka, hlavní postavy též. Je to klasický milostný román, což není úplně můj šálek kávy, tak zřejmě proto mě to nijak neuchvátilo.

11.08.2015 1 z 5

Poselství růží Poselství růží Leila Meacham

Leila opět nezklamala. Po brilantním Snu o Somersetu brilantní Poselství růží. Osobně bych doporučovala číst nejdříve Poselství a poté až Somerset, i když by dějová linka byla pozpátku. Pro mě by to ale bylo právě o to napínavější, protože bych byla neustále zvědavá, jak to na začátku vlastně všechno bylo.

06.08.2015 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Skvělá kniha! Hodně pobavila. Je to taková groteska. Stylem mi to připomínalo Dagmar Dandovou. Nejvíc mě asi pobavilo, jak hrabě Kostka drezuroval Olina a Laďu.

06.08.2015 5 z 5

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Kniha pro mě byla docela zklamáním. Sice skvělý začátek, ale jen do doby, než jsem si přečetla onen tajemný dopis. Pak už tomu chyběla šťáva a byl to jen kýčovitý sentiment. Jinak kniha byla ,,slušným PR'' na Tupperware. Na každé straně byla snad dvakrát.

23.07.2015 3 z 5

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Kniha je nádherná, nádherná, nádherná! Při čtení se krásně vžijete do doby války Severu proti Jihu. Autorka přímo královsky vypráví a popisuje jednotlivé osoby, jejich charaktery a prostředí tak, že se do něj ponoříte a nebudete se chtít odtrhnout. Když jsem knihu dočetla, až mi bylo smutno, že již nebudu s Toliverovými. Naštěstí tu mám ještě Poselství růží, kterého se již nemůžu dočkat!

22.07.2015 5 z 5

Stíny v srdci Stíny v srdci Katherine Webb

Po trochu nejistém úvodu a zbytečně táhlém konci musím říct, že kniha je pěkná a určitě stojí za přečtení. Zápletka je zajímavá a snadno udrží čtenářovu pozornost. Na můj vkus je jen škoda, že autorka mnohem více nepřiblížila např. život na ranči v USA nebo život v Anglii zpočátku 20. století, aby si čtenář mohl udělat obrázek o životě v tehdejší době.

22.07.2015 4 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Jedním slovem: PSYCHO!

16.07.2015 5 z 5

Vražedná aplikace Vražedná aplikace Robin Cook

Robin Cook prostě nikdy nezklame. Kniha se četla jedním dechem, skvělý napínavý příběh od začátku až do konce. Otevřený konec mě ale po pravdě trochu zklamal (nemám je ráda). I když pro Cooka je to jistě námět na pokračování.

15.07.2015 3 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Moc hezký příběh. Ten, kdo chce do podrobna nahlédnout do USA a Itálie ze začátku 20. století, nechť si tuto knížku přečte. Trochu mi kniha připomínala styl Kate Morton - ta se také vyžívá v do podrobna vylíčenými příběhy, i když v Anglii od roku 1900. Za sebe rozhodně doporučuji k přečtení. Škoda jen, že od této autorky není více knížek k přečtení.

15.07.2015 5 z 5

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

15.07.2015 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Lars Kepler mě opět dostal. Kniha měla plynulý děj s jako obvykle strhujícím závěrem, který jsem hodně dlouho rozdýchávala (což se mi už hodně dlouho nestalo - naposledy u Zmizelé od Gilliann Flynnové.) Asi dvě hodiny po přečtení sem si utíkala koupit Stalkera. Prostě jsem nemohla odolat!

12.07.2015 5 z 5

Game Game Anders de la Motte

Skvělá sci-fi. Po dlouhé době autor, od kterého jsem schopná tento žánr, který zrovna nepatří k mým oblíbeným, přijmout. Příběh, který po celou dobu udržuje napětí, završí konec, který mi doslova vyrazil dech. Doporučuji k přečtení a už se těším na další knihy, které si od tohoto autora chystám přečíst!

12.07.2015 5 z 5

Já, Julie a dovolená Já, Julie a dovolená Dagmar Dandová

Kniha mě bavila. Byla bláznivá, ale ne tolik, jako Deník šílené novinářky. Trochu mi to připomínalo Účastníky zájezdu. Knížka je vhodná pro odpočinek, přečetla jsem ji u dvou kafí.

01.03.2015 3 z 5

Umlčená Umlčená Doris Glück

Zajímavý příběh, ve kterém je nakrásno vidět, jak se z muslimů žijících v Evropě stávají fanatici, kteří jsou stůj co stůj oddaní svým soukmenovcům žijících kdekoliv jinde. Bohužel autorka a ústřední postava je dost naivní osoba, která si za svůj osud dost mohla sama.

26.02.2015 3 z 5

A zemřeš ukamenováním A zemřeš ukamenováním Safíja Husajní

Od knihy jsem čekala daleko více. Škoda, že toho nebylo využito. Opět i tato kniha podobně jako všechny ostatní s podobnou tematikou mají obrovský potenciál. Bylo zde tolik možností se rozepsat, barvitě vylíčit události...atp. Vše bylo popsáno tak zrychleně, nic podrobného. Opravdu škoda.

26.02.2015 2 z 5

Deník šílené novinářky Deník šílené novinářky Dagmar Dandová

Absurdní vykonstruovaný příbeh plný nereálných záležitostí. Dost mě také překvapilo, kolik je v knize gramatických chyb, chybějících čárek atd. Na druhou stranu však nutno dodat, že mě knížka mnohokrát rozesmála.
Pro někoho možná kniha tak stupidní, že ji ani nedočte, pro druhé zase může být skvělým odpočinkem. Ať si každý vybere. Za mě 3 hvězdičky.

02.02.2015 3 z 5

Slavík a růže Slavík a růže Oscar Wilde

Slavík a růže je prostě přenádherná klasika. Žádný další komentář již není třeba.

Indická nevěsta Indická nevěsta Karin Fossum

Výborná detektivka s naprosto nešťastným koncem. Příběh se čte jedním dechem, je napínavý, svižný, ale autorka otevřeným koncem všechno zabije. Osobně otevřené konce nemám ráda, a proto mě kniha v samém závěru velmi zklamala. U dobré detektivky vždy musí vyjít najevo, kdo je vrah. Ach Púno.

02.02.2015 2 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Skvělá kniha s perfektně propracovanou psychologií ústřední postavy. Napínavá od první stránky až do úplného konce.

02.02.2015 5 z 5

Opravdu jedna z nevtipnějších a nejoddychovějších knih, jaké jsem kdy četla. Jonas Jonasson na sebe může být pyšný. Vytříbený a úderný vtip. Tento styl humoru mám navíc ráda, takže ode mě kniha dostává plných 100 %. I styl příběhu, který je zasazený do reálné mezinárodní politiky od nějakých 60.let do současnosti, je velmi povedený. Jonassonovi se povedlo opravdu mistrovské dílo. Knihu jsem zhltla za 2 dny.