Umlčená

Umlčená https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11924/umlcena-11924.jpg 4 100 19

Zajímavý životní příběh Němky, která se stala muslimkou, se odehrává v současnosti v Německu, Bosně a Saúdské Arábii. Doris se seznámila s Omarem v kavárně. Po roce se vzali a žili spolu šťastně dokud nevypukla válka v Bosně. Omar si uvědomil své kořeny a začal pravidelně chodit do mešity. Doris se snažila pochopit víru svého muže. Brzy přestoupila na muslimskou víru. Zanedlouho následovala svého muže do Bosny, kde pracoval v humanitární organizaci. Díky embargu a jazykové bariéře teprve po dvou letech zjistila, že se její muž věnuje výcviku bojovníků pro "svatou válku". Chtěla ho opustit, ale zjistila, že to už nedokáže. Teprve, když se přesunuli do Saúdské Arábie, dokázala od něho odejít.... celý text

Romány Literatura naučná Biografie a memoáry
Vydáno: , Alpress

Mundtot , 2003

Mája777
18.02.2024 5 z 5

Kdysi jsem tyto knihy hltala doslova ve velkém. Tak jsem si řekla, proč něco z toho nezkusit teď, zvlášť, když se mi to hodí do výzvy.
Kniha je napsaná skvěle. Chvílemi jsem u Doris obdivovala její sílu a za chvíli jsem si říkala, kam dala rozum. Je to stále opakované téma a je zvláštní, že se některé dívky nechají doslova takhle zblbnout.
Knihu určitě doporučuji.
(18. 2. 24 - 4 746 - 11)

daza.dt
23.06.2021 5 z 5

Mám ráda toto téma - a stále nevycházím z údivu, kam ty ženský daly rozum. Chápu, že láska je láska, ale tohle?
Jinak kniha opravdu dobře napsaná.

tabaluga
22.03.2020 5 z 5

Poutavý příběh Němky, která se ke své smůle zamilovala do Egyptana. Ze začátku zivot jako z pohádky... Krásně popsáno, jak dokáže být láska slepá a důvěřivá, jak z racionální ženy dokáže udělat trosku, která si bez manžela nedojde snad ani na záchod. Mentalita pro mne naprosto nepochopitelná, ale Korán je asi svým způsobem vymyvac mozků, že ženy se v tom cítí dobře a netouží po něčem víc. Jsem ráda, že jsem se narodila tam, kam jsem se narodila...

martin3554
21.01.2020 4 z 5

Další pravdivý příběh, bohužel další z těch nepoučitelných žen..

malahokejka
15.08.2019 1 z 5

Zdravím máte prosím ještě typy na takové knihy? Moc děkuji za mě skvělá

livana
03.05.2019

ano, knihu jsem musela přečíst do konce, je poutavě napsaná. Ale nepochopím ženy, jak můžou podlehnout muslimům a věřit na Allaha? Svobodně se nechat omezovat a týrat! Nevím jestli ještě vezmu do rukou nějakou knihu o muslimech.

Sarriii
04.11.2018 4 z 5

Čtivá kniha. Poučná. Láska je prostě slepá a člověk uvěří a pak se diví, jak se všechno dokáže zvrtnout. Hrdinky mi bylo chvílemi i líto, ikdyž si za svou situaci mohla hlavně sama.

lenkavildomcova
10.02.2018 5 z 5

Kniha se četla skvěle. Hlavní hrdinka a autorka mě sice vytáčela tím, jak musí být s odpuštěním blbá. Nechápu jak se mohla několikrát vrátit k teroristovi. Rozumím tomu, že z dnešního pohledu je to jasné, co její manžel "podnikal", ale ona sama věděla co je zač už tehdy, a přesto se k němu pořád vracela. Muslimské ženy nikdy nepochopím.

Barča21
08.06.2017 4 z 5

Zajímavá a čtivá kniha, ale myslím si, že si autorka za spoustu věcí mohla sama. Určitě doporučuji přečíst každé slěčně, která si myslí, že jí se tohle nemůže stát....

28401
20.06.2016 5 z 5

Zajímavý příběh, který se pěkně čte.
Kdo něco podobného neprožil, tak jistě může pochybovat o síle vazby, ale pravdivé to je.

golfinka1
22.10.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla za jeden den s pauzama , krásně se čte a příběh je naprosto úchvatný, naivita některých žen je naprosto nepochopitelná ale každá, která věří na krásný život s muslimem, si tím musí sama projít aby zjistila jaký to život ve skutečnosti je. Naštěstí vše dopadlo dobře , některé ženy takové štěstí nemají.

Jane100
26.02.2015 3 z 5

Zajímavý příběh, ve kterém je nakrásno vidět, jak se z muslimů žijících v Evropě stávají fanatici, kteří jsou stůj co stůj oddaní svým soukmenovcům žijících kdekoliv jinde. Bohužel autorka a ústřední postava je dost naivní osoba, která si za svůj osud dost mohla sama.

cleopatra11
31.01.2015 4 z 5

Pěkná kniha..Další zajímavé čtení o muslimském vztahu , kdy mám dojem, že si za to hlavní hrdinka může vlastně sama..

justify
03.06.2014

Knihu jsem přečetla jedním dechem. Nějak se ale nemůžu zbavit dojmu, že si autorka za všechno mohla sama.

makovec.h
15.08.2013 5 z 5

Nejsou to žádné hluboké myšlenky, ale dá dobrou představu muslimského světa. Občas jsem se velmi pozastavovala nad přemýšlením hlavní hrdinky, ale přečetla jsem ji jedním dechem a vřele doporučuji minimálně každé slečně a ženě.

bobina58
13.06.2013

Velice zajímavá kniha. Mám ráda knihy,napsané podle pravdy. Kniha je néjen velmi čtivá,ale i poučná.

Dandulka
16.11.2012 5 z 5

Bylo to moc zajímavé , jen občas nechápu počínání některých žen.Přečetla jsem tuhle knížku za den.

vikaa
15.08.2012 4 z 5

Mně se tahle knížka líbila. Jednak je poučná a jednak je napsaná velmi čtivou formou,což se o všech skutečných příbězích ztvárněných jejich hlavními hrdiny říct nedá.

Alexxandra
04.06.2012 5 z 5

Není to žádný klenot ale k přečtení doporučuji,je to zajímavé a poučné:)

islám muslimové muslimské ženy manželství s cizincem

Autorovy knížky

Doris Glück