Jane007 Jane007 komentáře u knih

Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Stopařův průvodce galaxií (omnibus) Douglas Adams

Tak jsem konečně dočetla pět dílů. Musím říct, že jsem od toho čekala asi trošku něco jiného. Ani po přečtení nejsem schopná říct, o čem kniha byla. Přišla mi hrozně zmatečná, velmi často jsem se ztrácela a musela jsem se několikrát vracet, abych pochopila, co se píše. Abych nebyla jen kritická, tak musím uznat, že tam bylo i dost vtipných věcí. Ale jsem ráda, že už se s knížkou nepotkáme.

26.07.2016 2 z 5

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Skvělá a kouzelná knížka!!! Kdybych věděla, kudy se dostat do Elfie, ihned bych vyrazila a už by mě tady nikdo neviděl:-) Líbilo se mi, že to bylo v podstatných částech jiné než film (mám ráda i ten film). Taky se mi líbilo, že přidali i rozhovor s autorem, bylo to zajímavé. Nezbývá mi než doporučit.

16.07.2016 5 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Opravdu hrozná knížka! S hrůzou jsem otáčela stránky a čekala, co se bude placerům dít. Mráz mi běhal po zádech a já ne a ne přestat číst. Rozhodně doporučuji

13.07.2016 5 z 5

Král Richard III. / King Richard III. Král Richard III. / King Richard III. William Shakespeare

Skvělá hra. Dokonce jsem viděla i divadelní záznam z Londýna s Ralphem Fiennesem (skvělé). Dost mě překvapilo, kolik toho má Harry Potter a Richard III. společného.

11.07.2016 5 z 5

Zamba: Život s králem zvířat Zamba: Život s králem zvířat Ralph Helfer

Nádherná knížka. Není jen o lvu, ale celkově o zvířatech. Autor úžasně líčí, jak se cvičila zvířata do filmu a jakou metodu si zvolil sám. Rozhodně mám o čem přemýšlet. Doporučuji všem, co by chtěli za mazlíčka lva, či jiné exotické zvíře.

10.07.2016 5 z 5

Skandál v Čechách / A scandal in Bohemia Skandál v Čechách / A scandal in Bohemia Arthur Conan Doyle

Skvělá knížka, dokonalý Sherlock a žena všech žen. Naprosto skvělý příběh

07.07.2016 5 z 5

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Skvělá knížka. Jako obvykle nechybělo napětí, skvělý humor a hromada kávy:-)

07.07.2016 5 z 5

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Úplně první knížka, kterou jsem přečetla. Pamatuju si, jak jsem spolu s ostatními prvňáčky louskala velká písmenka a snažila se číst nahlas (hrůza):-D

03.07.2016 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Jedna z nejlepších knížek od Kinga, co jsem četla. Skvěle se četla, nebyla děsivá a donutila mě vzpomenout si na hodiny náboženství:-D Reverenda Jacobse jsem střídavě zbožňovala a střídavě proklínala. Rozhodně jsem ji nečetla naposledy.

03.07.2016 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Knížka se mi moc líbila. Hlavní hrdinka byla velice sympatická, už jen tím, že byla trochu smolařka a lehce praštěná. Jelikož jsem viděla ukázku na film, tak mě konec nepřekvapil. Ale i tak musím pořád přemýšlet, jak bych na jejím místě reagovala já. Rozhodně si chci přečíst i další díla od této autorky.

28.06.2016 5 z 5

Chladná zrada Chladná zrada Dick Francis (p)

Moje vůbec první detektivka od Francise. Z počátku jsem měla hrozný zmatek v postavách a přiznám se, že dostihy mi nic neříkají, ale pak se to zlepšilo. Pro mě to není nejlepší detektivka, ale jako oddechovka to stačilo.

26.06.2016 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Film Forrest Gump jsem viděla už několikrát. Takže když jsem v Levných knihách uviděla knížku, musela jsem ji mít. Teď mám rozporuplné pocity. Hrozně mi vadily hrubky, chybějící interpunkce, pražské nářečí (vono, vobešel,...). Na druhou stranu byla knížka velmi čtivá, přestože se od filmu lišila. Za sebe dávám 3 hvězdičky a to kvůli gramatice.

23.06.2016 3 z 5

Co mě naučil tučňák Co mě naučil tučňák Tom Michell

Tahle knížka mě uchvátila už když jsem ji viděla v knihkupectví na pultu. Nádherný přebal, červené stránky, vůně... Snažím se nesoudit knihu podle obalu, ale tohle nešlo přehlédnout. Pak jsem ji dostala k svátku a nedočkavě se na ni vrhla. Je to jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Tučňák mě naprosto okouzlil, stejně jako autorův popis života v Americe. Rozhodně se k ní někdy vrátím.

21.06.2016 5 z 5

Neblahý Juda Neblahý Juda Thomas Hardy

Nádherný román, avšak ve své době musel být těžce napadán a já se tomu vůbec nedivím. Hardy měl odvahu, když vytáhl téma rozvodů a manželství. Asi v půlce knížky na mě padla smutná nálada, protože se mi přestalo líbit, kam to celé směřuje. Bylo mi líto jak Judy, tak Sue.

20.06.2016 5 z 5

Neviditelný Neviditelný Jaroslav Havlíček

Skvělá knížka. Těšila jsem se na ni už od doby, co jsem přečetla Petrolejové lampy. Havlíček opět nezklamal. Ve chvílích, kdy šílená lezla po zdi s novorozencem v náručí, jsem vyloženě trnula hrůzou.

12.06.2016 5 z 5

Dlouhý sprint s ozvěnou Dlouhý sprint s ozvěnou Miroslav Žamboch

Upřímně... kniha mě dost zklamala. Špatně se četla, chvílemi byla zmatečná a místy až moc chlapského pohledu (popisovat pěstní souboje podle mě nebylo zapotřebí). A to jsem se na ni tak těšila:-(

07.06.2016 2 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Úžasná knížka. Hamleta jsem si zamilovala už při divadelním představení (Benedict Cumberbatch v hlavní roli), na které jsme šli hned dvakrát. Už chápu, proč tomuto dílu věnují angličani celý semestr. Dokonce mě to navnadilo na další díla z pera Shakespeara. Uvidíme:-)

05.06.2016 5 z 5

Nebeští jezdci Nebeští jezdci Filip Jánský (p)

Knížku jsem četla se staženým žaludkem, hrůzou v očích a strachem. Neznám smutnější a děsivější knihu, než je tato. Přesto ji doporučuji.

05.06.2016 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Na tuhle knížku jsem se těšila od střední a opravdu stojí za to ji přečíst. Na jednu stranu šíleně smutná, chviličkama strašidelná a hrozně čtivá. Akorát mi chybělo vysvětlení, co se stalo s dcerou.

02.06.2016 5 z 5

Turnaj na Gorlanu Turnaj na Gorlanu John Flanagan

Na tuto knížku jsem se těšila asi jako dítě na Vánoce. Mám z ní rozporuplné pocity. Asi mi chybí Will a jeho geniální plány. Z hraničářského světa tu nic nového není, jen tlupa dospělých hraničářů, co už vše umí. Plný počet hvězdiček dostává hlavně Halt za mokrou košili (sexy).

29.05.2016 5 z 5