Zamba: Život s králem zvířat

Zamba: Život s králem zvířat https://www.databazeknih.cz/img/books/85_/85451/zamba-zivot-s-kralem-zvirat-85451.jpg 5 39 7

Ralpha Helfera vždycky šokovala nesmyslná krutost při výcviku zvířat. Byl přesvědčen, že i tu nejnebezpečnější šelmu lze vychovávat laskavě a citlivě, pokud se s jeho výcvikem začne včas. Podle jeho názoru by zvíře mělo poslouchat proto, že má cvičitele rádo, a ne proto, že se ho bojí. Tuto teorii si s úspěchem ověřil ne čtyřměsíčním lvíčeti, které si přivedl domů. Ze Zamby se stala oblíbená filmová a televizní hvězda, mezi lvem a cvičitelem se vytvořilo velmi silné pouto. Autentická kniha líčí zážitky veselé, smutné i dojemné a nepochybně zaujme všechny milovníky zvířat.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata
Vydáno: , Alpress

Zamba: The True Story of the Greatest Lion That Ever Lived

BabaJaga11
26.05.2020 5 z 5

Už je to pár let, co jsem tuhle knihu četla, ale je nezapomenutelná. Autorova láska ke zvířatům na mně tenkrát udělala obrovský dojem. Už to, jak se v dětství rozhodl rázně zatočit s alergií na zvířecí srst, bylo inspirativní. Bez zvířat si svůj život nedovedl představit, a tak už jako malý chlapec byl ochoten pro ně podstoupit takřka cokoli.

Velká část knihy se věnuje popisu natáčení filmů se Zambou i dalšími zvířaty a tomu, jak to udělat, aby se stres pro zvíře omezil nejvíc jak to jde. Ale jsou zde i úsměvné historky z autorova soukromí. Třeba jak si opatřit postel, která unese nejen mě, ale i lva?

Jenže každý den slunce nesvítí – a to doslova! Co když se přes ZOO plnou milovaných zvířat přežene povodeň? Na první pohled katastrofa. Ovšem v takových situacích se ukáže, že lidé – ale nejen oni – dovedou pomáhat.

Vlastně se mi ani nechce věřit, kolik se toho na 260 stránek této knížky vešlo! Určitě doporučuji všem milovníkům zvířat!

Jane007
10.07.2016 5 z 5

Nádherná knížka. Není jen o lvu, ale celkově o zvířatech. Autor úžasně líčí, jak se cvičila zvířata do filmu a jakou metodu si zvolil sám. Rozhodně mám o čem přemýšlet. Doporučuji všem, co by chtěli za mazlíčka lva, či jiné exotické zvíře.

Džana
17.06.2016 5 z 5

Skvělé, první knížka, u které jsem brečela.

Cheynee
22.12.2015 5 z 5

Nádherná knížka pro všechny milovníky zvířat :-).

markoj05
20.07.2014 5 z 5

povedený, strhující příběh, dobře se čte, supr kniha

korela007
01.07.2014 5 z 5

Opravdu parádní kniha, několikrát přečtená a pokaždé mě nadchla

Bonik
09.01.2014 5 z 5

Nádherný příběh... jedno oko nezůstalo suché. Skvělý autor, výborná knížka, od první stránky zajímavá. Jenom doporučuji.

zvířata, fauna lvi člověk a příroda člověk a zvíře

Autorovy knížky

Ralph Helfer