Jančislava Jančislava komentáře u knih

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Kniha přečtená. Vcelku se mi líbila, jen život v Alžíru mi přišel zbytečně zdlouhavý a naopak nějaké etapy byly zkrácené. Zajímavý příběh.

15.11.2015 4 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Já jsem spokojená. Ze všech jejích knih se mi tahle líbila nejvíc. Nebyla tam hluchá místa a ač je kniha objemná je čtivá takže ji máte hned přečtenou. Já si sice vraha typla hned na začátku, a s úspěchem, ale to nevadilo, užila jsem si jí a snad mi bylo i trochu líto, že ji mám dočtenou :-)

08.11.2015 5 z 5

Kazateľ Kazateľ Camilla Läckberg

Knihy této autorky se mi líbí. Jsou psané čtivě a zápletka bývá zajímavá. Beru je spíše, jako oddechové, ale zajímavé. Kazatel se mi líbil a až na pár drobností jsem spokojená. Mě postava Eriky moc nebaví a tak jsem byla ráda, že zde měla méně prostoru. Kdo je pachatel se uhodnout sice dá, ale detaily se ráda dočtu. Mohu doporučit.

14.10.2015 5 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Mě se kniha líbila. Nebyla zbytečně rozvláčná, ale napínavá a zajímavá. Konec trochu překombinovaný, ale to u sněhuláka bylo také. Za mě spokojenost

06.10.2015 4 z 5

Odyssea - Odysseova dobrodružství Odyssea - Odysseova dobrodružství Stelio Martelli

Pro děti pěkně napsané a pěkně ilustrované. Kolikrát jsem ani nečetla a jen prohlížela obrázky

03.10.2015 5 z 5

Ilias - Trojská válka Ilias - Trojská válka Stelio Martelli

Ilias mě bavila o trochu více než Odysea. Pěkně ilustrované a pro děti pěkně napsané.

03.10.2015 5 z 5

Ďáblovy kosti Ďáblovy kosti Kathy Reichs

Mě kniha moc nechytla. Možná jsem neměla náladu, nevím. Četla jsem jí dlouho a s přestávkama. Děj je vcelku dobrý, zápletka taky, ale asi mi to přišlo zbytečně rozvláčné. Rozhodně špatná není a proto dávám tři hvězdy.

25.09.2015 3 z 5

Po boku - Třiatřicet manželek našich premiérů (1918–2012) Po boku - Třiatřicet manželek našich premiérů (1918–2012) Petr Zídek

Ráda jsem si přečetla osudy žen, které neměly svou úlohu jednoduchou ač to tak nemusí vypadat. Škoda jen, že o ženách z první republiky se toho ví více než z naší doby. Trochu mě to zklamalo. O Livii a dalších bylo jen pár stránek spousty věcí tam nebylo ani zmíněno. Jinak se mi kniha líbila a obsahuje pěkné fotky.

24.09.2015 4 z 5

Mysterium tremendum Mysterium tremendum Sebastian Rainer

Knihu jsem si koupila na doporučení kamarádky, která na ní četla pěknou recenzi. O dokumentu a celkové propagaci jsem se dověděla až zde. Asi kdybych to věděla dříve knihu bych nekoupila.
Teď ke knize. Četla se mi dobře a děj nebyl špatný. Poslední kapitolu jsem, ale asi nepochopila. Jinak mi vše dávalo smysl jen o tom konci nevím, co si myslet. Nelituji, že jsem četla, ale spíš že koupila, vypůjčená by stačila neb asi znovu číst nebudu.
Kniha je čtivá, vcelku zajímavá, je tam i trocha nadpřirozena. Mohu doporučit, ale nemějte zase moc velké očekávání. :-)

14.08.2015 4 z 5

Říjnový seznam Říjnový seznam Jeffery Deaver

Kniha moc pěkná, zajímavá, napínavá...jsem opravdu ráda, že jsem jí přečetla. Jen pozor, po přečtení budete mít tendenci přečíst znovu :-) Od Deavera mám přečteno vše a tuhle řadím k nejlepším, opravdu se mu povedla a má spád, mohu jen doporučit. Nejlépe ji číst v jednom zátahu, aby neunikl žádný detail, ale kniha vás tak chytne, že vám stejně nic jiného nezbyde :-)

05.08.2015 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Tato kniha se mi líbila, byla napínavá, čtivá, dobře napsaná. Mám ráda její vstupy do minulosti i když v této knize byly jen kraťoučké a nic neříkající. U jejich knih se dá závěr vytušit, ale detaily se ráda dovím. Pěkná kniha. A tady mě Erika až tak nerozčilovala, teda až na ten konec trochu :-). Pěkná kniha

17.07.2015 5 z 5

Revival Revival Stephen King

Jeho poslední knihy se mi líbily, i když nebyly nějak zvlášť hororové, ale tato byla zklamáním. Mám od něj načteno vše, co šlo a jen u pár knih jsem se nechytla. Revival je kniha hezky napsaná neb on opravdu píše zajímavě, ale děj nic moc. Ani závěr mě moc nenadchnul. Moc se toho v knize neděje, natož aby to bylo strašidelné. Jsou tam zajímavé okamžiky, ale více jak na tři hvězdy nestačí. K jeho knihám se občas vracím a čtu znovu, ovšem k téhle se nebudu mít potřebu vrátit. Nevadí, budu se těšit na další.

03.07.2015 3 z 5

Mlčící dívka Mlčící dívka Tess Gerritsen

Rozhodně pět hvězd. Jedna z jejích lepších knih. Napínavá, zajímavá a zápletku bych sama nerozmotala. Jen to mohla o trochu více vysvětlit, ale jsem moc spokojená.

17.06.2015 5 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Moje druhá od této autorky. Byla pěkná, ale Andělíčkářka se mi líbila více. Trochu mi vadilo, když postavám chodily výhrůžné dopisy a nikde nebylo napsáno, co v nich vlastně bylo. Zápletku jsem trochu tušila a postava Eriky mě otravuje. Ale kniha je jinak napsána pěkně a dobře se čte.

13.06.2015 4 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

První od tohoto spisovatele. Všichni okolo mě říkají, že je to od něj jedna z nejlepších knih. Vcelku se mi líbila a na začátku jsem se i trochu bála. Průběh vyšetřování byl zajímavý. Jen konec mi přišel trochu moc divoký a zbytečně natahovaný.

21.05.2015 4 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Třetí kniha od této autorky. Zajímavá zápletka i postavy. Říkám si, že tato spisovatelka snad píše jenom nesympatické postavy :-) časem jsem si na hlavní hrdinku zvykla, ale na začátku mi celkem lezla na nervy.

20.04.2015 4 z 5

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Kniha mě chytla hned, těžko se od ní odcházelo. Příběh byl hezky napsaný a zápletka dobře vymyšlená. Na vyprávění z minulosti jsem se těšila nejvíc. Konec se dal předvídat, ale to nevadilo neb detaily jsem nevěděla. Jen se to nemuselo tak zamotávat ohledně Eriky, která tam vnášela zmatky. To byla první kniha od této spisovatelky a evidentně nebude poslední :-) mohu doporučit

07.04.2015 5 z 5

Pole Pole Kevin Thomas Maher

Kniha svým příběhem zajímavá. Líbilo se mi popisování vztahů v rodině, jejich prožitky. Část o zneužívání ve mě vyvolala pocit hnusu a bezmocnosti, ale ke knize patří a zapadla do ní. Poslední část mě vcelku nudila, bylo to snad téměř zbytečné. Celkově mi to místy přišlo nudné nebo zdlouhavé a někdy i chaotické, proto dávám tři hvězdy. Jinak za přečtení stojí a já nelituji, že jsem jí četla.

01.04.2015 3 z 5

O něco nezáživnější než Stoletý stařík a to jsem měla velký časový rozestup. Kniha mě nudila, jen ke konci se to více rozhýbalo a dalo se to dočíst. Nejlepší část byla o Holgerovi 1 a 2. U předešlé knihy jsem se aspoň občas usmála, zde téměř vůbec. Už jsem i uvažovala, že nedočtu. Pro vcelku dobrý závěr dávám 3*.

20.03.2015 3 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Kniha průměrná, děj nijaký a konec divný, i když trochu předvídatelný. Spousta věcí nedovysvětlených. Kniha rychle přečtená, ale nezajímavá. Obrázky mají jen nalákat ke koupi.
Chtěla bych poprosit, nepište do hodnocení, kdo je vrah! Někdo si chce jen přečíst o tom zda knihu číst a hned zjistí hlavní pointu! Kdo nečetl, tak nečíst koment od Majči.

20.03.2015 2 z 5