Jančislava Jančislava komentáře u knih

Posel Posel Markus Zusak

Moje druhá kniha od tohoto spisovatele a znovu spokojenost. Hezký nápad a pěkně zpracovaný. Četla se mi dobře a je tam prostor na zamyšlení. Styl psaní mi nevadil. Za sebe mohu doporučit

18.01.2014 5 z 5

Závěje Závěje Tess Gerritsen

Tak další kniha dočtená. Kniha se mi líbila, byla napínavá i zajímavé téma. Trochu mi ale vadilo, že jsem se tam více nedozvěděla o postavách žijících v údolí věčné blaženosti a o Katii s Krysou. Tohle téma je zajímavé a patřilo by mu více prostoru. Jinak jsem ovšem spokojená, kniha udržela mou pozornost a těžko se od ní odcházelo.

05.01.2014 5 z 5

Neznámá Neznámá Tess Gerritsen

Super, super. Opět jsem spokojená :-)

03.01.2014 5 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Klidný a příjemný příběh

21.12.2013 5 z 5

Mefisto Mefisto Tess Gerritsen

Třetí kniha od této spisovatelky a jsem s ní nadále spokojená. Příběh se mi líbil, nevadila mi satanistická tematika. Možná by mohla byt i více rozvedená, ale jsem spokojena a těším se na další napětí :-)

03.12.2013 5 z 5

Rodina Rodina Martina Cole

Dříve jsem M.Cole hodně četla a mám téměř všechny knihy, ale ke konci to už bylo všechno na jedno brdo. Stálé omýlání již známých faktů a opakující se fráze ( instinktivně vycítila). Většinou je tam nějaký psychopat nebo sociopat, a chudák žena ( nebo opačně ), co ovládá vše okolo a vše mu až neskutečně vychází. Velká zápletka u posledních knih snad ani není.
Tato kniha se mi ovšem vcelku líbila. Možná je to tím, že jsem od ní už dlouho nic nečetla. Samožřejmě výše popsané prvky se tam vyskytují, ale už mě tolik nevytáčely :-) Brala jsem to jako oddychovku, což byla, protože se tam mnoho nedělo.
Knihy od ní už nekupuju, ale půjčuji v knihovně a tato kniha mě převědčila, že dělám dobře. Škoda dříve mě hodně bavila a věřím, že pokud někdo po této knize sáhne aniž by četl předešlé, bude se mu líbit, protože styl psaní je vcelku dobrý. Ale spíše bych doporučila starší tvorbu.

24.11.2013 4 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Super, líbilo. Dobře napsaná detektivka, zajímavá a napínavá. Tahle autorka mě začíná bavit :-)

13.11.2013 5 z 5

Lovkyně informací Lovkyně informací Taylor Stevens

Pro mě bohužel zklamání, nebavilo mě to. Nějak mě super ženy už nebaví. Kniha je zasazena do zajímavého prostředí, ale to je asi tak všechno. Za mě nezajímavé

04.11.2013 2 z 5

Zpovědník vrahů Zpovědník vrahů Slavomil Hubálek

Spíše životopis nežli náhled do hlubin vrahovi duše, to je tam velice okrajově. Naštěstí svůj život popsal celkem vtipně a čtivě, to přičítám knize k dobru. Jsem ráda, že jsem se o něm dověděla více a nelituji toho.

31.10.2013 3 z 5

Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Bobby Conroy vstává z mrtvých a jiné strašidelné příběhy Joe Hill (p)

Nooo abych byla upřímná, trochu mě kniha zklamala. Těšila jsem se na ní, ale povídky nebyly dle mého očekávání. Čekala jsem, že se budu více bát, že budou napínavé a to se nestalo. Snad jen u poslední povídky. Neznamená to, že byly špatné, jen bych je nezařadila úplně do hororů. Vadilo mi, že byly hodně neukončené. U pár by to nevadilo, ale téměř u všech? Škoda, jeho dvě předchozí knihy byly dobré.

27.10.2013 3 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Kniha je to pěkná a zajímavá. Začátek se mi trochu vlekl, ale od půlky jsem knihu nepustila z ruky. Opravdu je zajímavá a chytlavá. Je Amy psychopatka? To beze sporu je. Je Nick hlupák? Nevím. Sice jsem od této knihy čekala něco úplně jiného, ale nevadilo mi to, bavilo mě to. Myslím, že můžu doporučit.

18.10.2013 4 z 5

Otrok Otrok Sylva Lauerová

No zajímavá kniha pokud si chce někdo přečíst jak to asi může fungovat ve vztahu d/s, ale ja mám jasno, ze toto nebude můj směr :-) Jinak je to napsáno zajímavě a rychle se to čte. Scény bdsm jsou tam popsány dostatečně až jsem měla chvilema stazenej zadek :-) Madam Helena se promění v peknou mrchu a je tam i vidět jak ji tento styl života změnil. Znova číst už nebudu mít potřebu :-) ale mohu doporučit rozhodně zajímavější než padesát odstínů šedi, které jsem ani nedocetla

26.09.2013 4 z 5

Nebezpečná kráska z Beskyd Nebezpečná kráska z Beskyd Josef Košťál

Knihu jsem bohužel nedočetla, nešlo to. Styl psaní mi nevyhovoval, chvílema jsem se v tom úplně ztrácela a ačkoliv jsem dočetla do půlky, tak jsem postrádala pointu. Bohužel tato kniha se mi nelíbila

18.09.2013 1 z 5

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Mráz přichází z hradu se mi líbila více než Mafie v Praze. Mělo to větší spád a více se toho dělo. Krátké kapitoly mi nevadily. Rozhodně stojí za přečtení a zamyšlení.

15.09.2013 4 z 5

Neslušný návrh Neslušný návrh Jack Engelhard

Jo kniha se mi líbila, zajímavé téma a myšlenkové pochody postav. Číst znovu asi nebudu, ale jako čtení na oddech se hodila.

09.09.2013 4 z 5

Zahrada kostí Zahrada kostí Tess Gerritsen

Kniha pro mě byla zajímavá a poutavá. Střídání přítomnosti a minulosti mám ráda. Zajímavé pro mě bylo zdravotnictví v 19 století. Je pravda, že některé popisy byly velice reálné, ale to mi nevadilo. Knihu mohu doporučit, zápletka je pěkná a napínavá, kniha má spád.

30.08.2013 5 z 5

Závan klíčovou dírkou Závan klíčovou dírkou Stephen King

Tato kniha potěšila mé srce :-) mohla jsem se zase na chvilku vrátit k oblíbeným postavám. Jsem ráda, že vyšla a nevadila by mi další. Je toho ještě mnoho, co by se dalo vypravovat. Po přečtení jsem dostala chuť, přečíst si celou Temnou věž znovu. Příběhy v této knize se mi moc líbily. Jsem ráda, že ji mám mohu doporučit i těm, kteří Temnou věž nečetli.

21.08.2013 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Právě jsem jí dočetla a musim říct, že se mi bude stýskat :-) Zvykla jsem si na ně. Moc se mi kniha líbila. Postav tam bylo dost, ale nijak zvlášť mi to nevadilo. Děj je poutavý a dobře napsaný. Na konci to vzalo sešup, že jsem se nemohla za boha odtrhnout!!! Klidná, oddechovější, zajímavá, prostě o lidech a jejich povahách. Zajímavé, co vše se může stát, když umře jeden hodný a schopný člověk.
Knihu můžu s klidem doporučit

16.08.2013 5 z 5

Zpověď šílence Zpověď šílence John Katzenbach

Tak už jsem jí dočetla. Příběh je to zajímavý, ale chvilkama zdlouhavý. Postavy jsou pěkně vykreslené. Trochu jsem se bála prostředí psychiatrické léčebny, aby to nebylo přehnané, ale asi to tak v čase příběhu fungovalo. Střídá se vyprávění s realitou, která je pěkně napsaná. Dávám 4 hvězdy, protože tomu chybělo trochu spádu. Jinak ji mohu doporučit

29.07.2013 4 z 5

Rychlá smrt Rychlá smrt Stephen Dobyns

Bohužel, jsem knihu nedočetla. Zůstala jsem v půlce a dál už to nejde. Děj je celkem předvídatelný a tím mě nudí. Do školy pro problémové děti nastoupí řediel, který přišel o ženu a dítě při požáru. Na škole ho nikdo nemá rád, nikdo mu nevěří, všichni si myslí, že je chce vyhodit. Je tam osud několika dětí a zaměstnanců. Ředitele někdo stále děsí a připomíná mu, že přišel o rodinu. Někdo tam samozřejmě umře a mezitím je na ředitele postupně navlékáno více pastí, někdo se mu chce pomstít nebo se ho zbavit. No třeba jí dám ještě někdy šanci a změním svůj komentář a hodnocení, ale zatím to nevidím.

11.07.2013 2 z 5