Janča089 Janča089 komentáře u knih

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mimo jiné skvělé prolínání kapitol - střídání vypravěčů a časových linií a střetnutí všeho v kapitole poslední.

21.11.2020 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Camilla Läckberg

Oceňuji napětí, v podstatě od začátku jsem četla se zvědavostí, jak to bude dál.
Zároveň mi ale hlavní hrdinka, a vlastně ani ostatní postavy, nebyla sympatická. Hodně situací a v závěru celá kniha mi nepřišla uvěřitelná, opravdu taková trochu nadsazená pohádka.
Ale četlo se dobře, stránky ubývaly rychle.

15.11.2020 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

V knize je dobře vidět, že i lékař je jen člověk.
A také, že i tato práce může být pro lékaře někdy až stereotypní a neosobní, jako každé jiné ("obyčejné") zaměstnání.

11.11.2020 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Do knihy se mi zpočátku moc nechtělo, nevěděla jsem pořádně o čem je a obyčejně nečtu podobný žánr. Když se mi ale doslova dostala do ruky a zkusila jsem se začíst, začetla jsem se hodně a teď nemohu příběh pustit z hlavy, jako většinu ostatních "obyčejných" knih.
Strašně silný příběh. Hezký a strašný zároveň. Psané skutečně tak, jak slibuje obálka - měla jsem pocit, že sleduji napínavý film.

08.11.2020 5 z 5

Mlsná huba Mlsná huba Magda Váňová

Příběh z českého prostředí, hodně oddychový, žádný velký trhák. Mnoho situací v něm mi nepřišlo uvěřitelných (takhle jednoduše a hladce to v životě přece nechodí) až jsem si několikrát řekla, jestli to je všechno??
Ale ještě od autorky určitě něco přečtu, toto bylo moje první setkání s ní.

31.10.2020 3 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Oceňuji jazyk, jakým byla kniha napsaná. Ale škoda, že nebyly jednotlivé osoby, nějak více provázané a kniha neměla nějaký větší děj a spád, ke konci už mě trochu nudila. Ale chod vesnice, lidské pocity a životní pravdy byly popsány pěkně.

13.10.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Čtivá kniha hned od první stránky. Originální a napínavá! Jednu hvězdičku ubírám za nadměrně (a pro mě rušivě) užívané slovo "šu*ání", za konec, který se mi nelíbil a obálku, podle které bych si knihu nikdy nevybrala.

07.10.2020 4 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Velmi poutavě napsané! Ač podobné knihy obvykle nečtu, na tuto jsem narazila náhodou a bavila mě!

04.10.2020

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Nečekejte nějaký velký příběh, jde opravdu o vztahy, pocity, dialogy. Průřez životem 3 sester. Kniha mě bavila, i když mi to v první třetině přišlo už až zbytečně natahované a uvítala bych trošku konkrétnější ukončení knihy. Ale od této autorky si určitě ještě něco přečtu a budu věřit, že už v ní budou uvozovky přímé řeči. Ne že by se to nedalo pochopit, ale uvozovky jsou pro mě příjemnější.

02.10.2020 4 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Knihu jsem odložila, připomínala mi stylem psaní poslední knihu od Třeštíkové - Foukneš do pěny.

25.09.2020

Za zvířátky na farmu Za zvířátky na farmu Marcela Kotová

Moc pěkně zpracovaná dětská knížka! Srozumitelná, smysluplná, hezká, poučná a navíc ještě doplněná básničkami/písničkami. Doporučuji!

22.09.2020 5 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Čekala jsem, že bude kniha lepší. Přišlo mi to celé takové nějak kostrbaté, neuvěřitelné a ke konci už mě Alison i štvala s tím (SPOILER!), že má další tajemství a něco je ještě jinak. Už mi to přišlo překombinované.

19.09.2020 2 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Zase několik mrtvých, nějaké nechutnosti a pasáže, které už autor snad jen kopíruje z předchozích knih, aby vydal knihu rychleji.
Nemám už chuť číst další z jeho knih.

15.09.2020 2 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Zase na to stejné brdo jako autorovy předchozí knihy. Tady mi to navíc ani nepřišlo moc reálné, ta pohádka na konci. Jeste mám doma od autora jednu knihu, pokud mě nepřesvědčí, asi už po dalších jeho knihách nesáhnu.

06.09.2020 2 z 5

Pomněnkové matky Pomněnkové matky Lenka Chalupová

Zase další silný příběh od této autorky. Na konci jsem zalapala po dechu a zůstala chvíli jen zírat.
Výborná kniha, styl psaní, více postav, mezi kterými je propojení a nečekané události.

28.08.2020 5 z 5

Žena, kterou jsem byla Žena, kterou jsem byla Kerry Fisher

Dobrá kniha. Hvězdičku navíc přidávám za to jak autorka pěkně ukázala dnešní dokonalý svět na sociálních sítích, který je vlastně úplně jiný než realita.

20.08.2020 4 z 5

Žádost o přátelství Žádost o přátelství Laura Marshall

Anotace správně uvádí "drama" ne "thriller", s čímž souhlasím. Kniha nebyla špatná, dobře se četla, ale mám pocit, že je na současném trhu až moc podobných (a lepších) knih na toto téma. Zde mi navíc hlavní hrdinka nějak nebyla sympatická.

12.08.2020 3 z 5

Pravá matka Pravá matka Shalini Boland

Kniha se četla pěkně, stránky ubíhaly. Ale zpočátku mi přišlo, že byla zbytečně velká část věnovaná popisu činnosti novinářů a samotný děj se moc nehýbal. Pak se to rozjelo, ale přišlo mi tam víc věcí takových hodně jednoduchých, naivních, jako kdyby autorka potřebovala knihu rychle napsat a věnovat se hned něčemu dalšímu.

06.08.2020 3 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Uf. Jsem ráda, že to mám odbyté! V jednu chvíli už jsem četla ob řádek a nevěřila, že to dočtu.
Asi nedokážu pochopit hloubku myšlenky (nemužů v tomto případě napsat ani příběhu), pokud tam byla. Mám chuť jen říct: co to bylo za slátaninu? A to se mi předchozí knihy od autorky hodně líbily.
Jednu hvězdičku dávám snad jen za to, že jsem tam potkala stopy jejího humoru, který mě v jejím předchozím psaní bavil.

03.08.2020 1 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Ještě lepší než jsem čekala. Zdánlivě obyčejné povídky/lidské příběhy, ale se silnou myšlenou nebo velkým překvapením na konci. Uvítala bych druhý díl knihy (přeživších hrdinů).

23.07.2020 5 z 5