Jana77 Jana77 komentáře u knih

Pošahaný svět - Povídky vytržené z blogu Pošahaný svět - Povídky vytržené z blogu Jan Vavřík

Soubor skvěle podaných povídek ze života, u kterých se zaručeně budete smát, ale taky zapřemýšlíte, jestli se to nestalo i vám. Doporučuji přečíst.

29.09.2023 5 z 5

Případ Kláry P. Případ Kláry P. Jan Vavřík

Tuto knihu jsem četla už před lety a nesouhlasím s hodnocením níže. Případ Kláry je autentický, zakládá se na pravdě a o to působí syrovějším dojmem. Pokud má někdo pocit, že je na něm cosi umělohmotného, doporučuji si přečíst pár článků o týrání partnerem, ať už jde o týrání psychické či fyzické. Autora si nesmírně vážím, že dokázal toto téma zpracovat s citem pro danou situaci a dokázal čtenářům ukázat, že i takové věci se dějí. Věřím, že to lehké nebylo, neboť vstupoval na tenký led a ustál to. Přeji autorovi mnoho spokojených čtenářů a kritikům, kteří jistě mají plné šuplíky svých vlastních příběhů hodně zdaru.

21.03.2023

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Tento příběh se mi absolutně trefil do noty. Starý příběh, vila na Sicílii, která má spoustu temných zákoutí, smutek, naděje, láska. Moc hezká knížka!

28.05.2022 5 z 5

Návrat z pekla Návrat z pekla Jan Vavřík

Dovolím si nesouhlasit s předchozím hodnocením, i když chápu, že každému se líbí něco jiného, proto je knižní svět tak krásný. Návrat do pekla jsem četla už dvakrát, pro samotný příběh i pro zvuk slov, který ve mě nechává. Naprosto všemu jsem uvěřila, neboť nic není jen náhoda, tyto příběhy se bohužel děly. Za mě vždy plný počet hvězd!

19.04.2022 5 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy C. D. Major

Naprosto skvělý příběh, odehrávající se ve dvou časových rovinách. Užila jsem si každou stránku!

08.04.2022 5 z 5

Kdo čekal knihu ve stylu Šikmý kostel, nejspíš bude zklamaný, ale já tedy nejsem. Četba této knihy není lehkým čtením, spousta postav, spousta jmen a historických událostí, které vyústily v jednu velkou tragédii.
Za mě velké ano, Karin Lednická opět dokázala, že umí!

05.04.2022 5 z 5

Lastočka Lastočka Jitka Závodná

Výborně napsaný příběh z doby komunismu, příběh rodiny, která slepě uvěřila a krutě za to zaplatila.

12.01.2022 5 z 5

Jednou snad Jednou snad Debbie Johnson

Gradující emocionální smršť. Knihu jsem přečetla na jeden zátah, přišla ke mě v pravou chvíli, a doslova mě rozmetala! Krásný, pro někoho naivní, příběh ztracené lásky a hledání.

30.10.2021 5 z 5

Jak se dědí tajemství Jak se dědí tajemství Barbara O'Neal (p)

Tak tohle bylo jako hojivý balzám na duši. Nádherný a neuvěřitelně čtivý příběh starého panství, pátrání po rodinném tajemství a samozřejmě lásce. Užila jsem si čtení na 100%!

30.08.2021 5 z 5

Klíč Klíč Kathryn Hughes

Smutný a dojemný příběh, který se dočká svého konce až po padesáti letech. Ještě o kousek lepší, než autorčin Dopis.

13.07.2021 5 z 5

Deník Marie K. Deník Marie K. Ivana Andrews

Nádhera, nádhera a ještě jednou nádhera! Naprosto strhující příběh velké lásky za časů války,který vyšel najevo až s nalezením starého deníku. Málokdy u knih brečím, ale tady jsem na konci polykala slzy.

06.07.2021 5 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Spousta postav, několik časových rovin a dohromady to dalo skvělou knížku. Čtivé, tajemné a velmi reálné.

03.04.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Výborně napsáno. Za mě žádná hluchá místa, správná dávka tajemství a napětí.

03.02.2021 5 z 5

Utajená tvář tisíce a jedné noci Utajená tvář tisíce a jedné noci Daniela Tully

Tentokrát jsem trochu zklamaná. Hotel u jezera stínů byl skvělý, ale toto byl trochu plytký, málo uvěřitelný a velmi předvídatelný příběh.

21.01.2021 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Stejně jako první díl, i tento vás chytne za srdce a vy budete s hlavními protagonisty prožívat jejich každodenní boj o přežití. Karin Lednická si udrží pozornost čtenářů do poslední stránky, až budete mít pocit, že jste samotnou součástí příběhu.

21.01.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Jsem naprosto uchvácena! Za mě skvělá knížka se skvělým příběhem! Nadpřirozeno, sto let starý příběh, pronikající do současnosti, který mě bavil od první stránky.

06.01.2021 5 z 5

Pohlednice bez podpisu Pohlednice bez podpisu Imogen Clark

Hezká, nenáročná knížka s příběhem, který zaujme. Já jsem spokojená.

02.01.2021 5 z 5

Máš mě v krvi Máš mě v krvi Elizabeth Norebäck

Skvělá knížka! Gradující příběh, úžasně popsané myšlenky všech aktérů a závěr, který budete číst jedním dechem.

06.12.2020 5 z 5

Hotel u Jezera stínů Hotel u Jezera stínů Daniela Tully

Staré tajemství, sahající do doby před první světovou válkou. Skvěle propletené, mě to bavilo moc.

30.11.2020 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Jsem zklamaná. Atorčiny knihy mám moc ráda, ale tato? Bez nápadu, bez gradace, nuda.

29.09.2020 3 z 5