Jana77 Jana77 komentáře u knih

Komunita Komunita Ragnar Jónasson

Temné, ponuré, ale nic, co bych musela číst znovu. Trochu nudné, nepomohla tomu ani mrtvá holčička odříkávajíc básničku.

16.09.2020 4 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Naprosto fenomenální a dokonalé. Dlouho jsem váhala, zda si ji přečíst, ale nakonec jsem se nechala nalákat všemi pochvalnými recenzemi. A nelituji jediné stránky, ta kniha je opravdu skvělá!

13.09.2020 5 z 5

Pohlednice z Itálie Pohlednice z Itálie Alex Brown

Nezklame, nenudí, jako oddychovka dokonalé.

13.09.2020 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

Zpočátku přesně taková, jak jsem čekala. Ale v polovině knihy se to úplně zlomí a musíte se plné soustředit, aby vám neuniklo jediné slovo, jinak se ztratíte. Hodně psychologie, opravdu složitě popsané zákoutí lidské mysli a já vlastně ani nevím, jestli se mi líbila, nebo ne.

13.07.2020 3 z 5

S naším požehnáním S naším požehnáním Jo Spain

Naprosto skvělé čtení! Téma Magdaléniných prádelen je pro mě vždy zárukou, že nudit se nebudu a opravdu. Vražda matky představené, minulost Irska, které se za tyto prádelny do dnes stydí a jeptišky, které nad vším přivíraly oči. Jen mi trochu vadil překlad, kdy jsem musela číst Magdalénské prádelny, místo Magdaléniných.

08.07.2020 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Na rozdíl od první knihy této autorky, ze které jsem byla trochu zklamaná, tato byla skvostná! Sice jsem se chvílemi ztrácela v postavách, kterých tam bylo docela dost, a v časových obdobích, ale vůbec to nevadilo. Knížka je krásný příběh o starých tajemstvích a výborné čokoládě :)

30.06.2020 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Naprosto šílená kniha! Myslela jsem, že mám o holocaustu načteno téměř vše, ale nemohla jsem se víc mýlit. Popisy hrůz byly tak autentické, až mi bylo nevolno. Změna charakteru jedné z hlavních postav byla neuvěřitelná. Tato kniha rozhodně není pro slabé povahy.

10.06.2020 5 z 5

Víš, kdo se dívá? Víš, kdo se dívá? Catherine Ryan Howard

Nějak nevím, co si o knize myslet. Zmatené, přeskakování v čase tam, zpět mě jen mátlo, nevyznala jsem se v tom, kdo je kdo. Za mě zklamání.

30.05.2020 2 z 5

Zapomenuté dívky Zapomenuté dívky Sara Blædel

Tak tohle byla naprostá pecka! Pro mě něco úplně nového, nic podobného jsem asi ještě nečetla. Zvrácené, tajemné, čtivé do poslední stránky!

28.05.2020 5 z 5

Lustr pro papeže Lustr pro papeže Jan Tománek

Kruté a nelidské zacházení, bezmoc, strach. To vše na tak málo stránkách. Silná knížka.

19.05.2020 5 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

V tomto díle je na můj vkus až moc duchů, ale kniha byla i tak skvělá.

13.05.2020 5 z 5

Mrtvé město Mrtvé město Camilla Sten

Skvěle napsaný příběh o ztraceném městě! Tajemství, staré 60 let, dávka napětí do poslední stránky, za mě velký palec nahoru.

20.04.2020 5 z 5

Osvětimský proces Osvětimský proces Annette Hess

Přestože knihu nezařadím mezi to nejlepší, co ksem o holocaustu četla, byla výborná. Milostná dějová linka trochu naivní, ale samotné jádro příběhu skvělé. Osvětim, proces s vrchními SS a dlouho skrývané tajemství dává dohromady čtení, od kterého se nedá odtrhnout.

13.04.2020 5 z 5

Rez & záře hvězd Rez & záře hvězd Tammy Greenwood

Jednu hvězdu musím ubrat za to, jak mě strašně naštvala role matky. Nechápu do teď, po přečtení, jak mohla být tak slepá a důvěřivá. Příběh je to otřesný a konec velmi smutný.

11.04.2020 4 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Naprosto skvělá knížka, která má vše, co jsem od ní čekala. Napětí, tajemno, trochu duchařiny, ale ne tolik, aby mě to odradilo. Nejlepší kniha autorky!

05.04.2020 5 z 5

Tajemství hradních zdí Tajemství hradních zdí Anna Beatrix Bártová (p)

Skvěle podaný příběh i pro ty, kdo příliš nečtou historické romány. Minulost, přítomnost...oba světy jsou dokonale čtivé a do posledního písmenka promyšlené! Těším se na další knihu autorky.

22.02.2020 5 z 5

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Šikmý kostel je kniha, která vás naprosto odrovná. Od první stránky dokonale čtivé, slova v ní plynou tak lehce a uvěřitelně, až máte pocit, že jste její součástí. Postavy, popis krajiny, samotný příběh...To vše se vám zaryje pod kůži a po dočtení budete cítit smutek, jak těch 400 stran rychle uteklo. Doporučuji všem, bez rozdílu věku, či místa bydliště! Šikmý kostel je dokonalý.

20.02.2020 5 z 5

Hluboká modř moře Hluboká modř moře Marie Lamballe (p)

Krásný příběh. Žádná zbytečná slaďárna, jen příběh z druhé světové války, který zasahuje do současnosti.

10.02.2020 5 z 5

Fotografie Fotografie Debbie Rix

Půjdu proti proudu, já jsem zklamaná. Dlouho jsem se nemohla začíst, zbytečně zdlouhavé popisy všeho, co mi nepřišlo důležité a takové, jakoby plytké. Mám moc ráda knihy se dvěmi časovými linkami, ale za mě tato mezi mě oblíbené bohužel nepatří.

09.01.2020 3 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

I když jsem zhruba od poloviny věděla, jak to bylo, neubralo to knize na čtivosti. Je skvělá! Staré tajemství, svět cirkusu...za mě výborné čtení.

29.12.2019 5 z 5