jana1599 jana1599 komentáře u knih

Konečně něco, co mě na chvíli dostalo aspoň částečně do magického, doteď netušeného světa, stejně jako to kdysi udělal Harry Potter. Svět podivných dětí se mi moc líbí, chytil mě a nepustil. Běžím do knihkupectví koupit další dvě knížky a už se těším taky v září na film!

20.03.2016 5 z 5

Hybatelé Hybatelé David Mitchell

Hodně podobné Atlasu mraků, i když ne tak propracované a "hluboké", což se ale dá pochopit, je to přece jen autorova prvotina. Kniha se mi moc líbila, příběhy byly navzájem důmyslně propojené a rozhodně mi daly spoustu podnětů k přemýšlení.

29.02.2016 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Většinou nemám ráda válečné příběhy, ať už na papíře, nebo na filmovém plátně, protože jsem z nich vždycky hrozně smutná a naštvaná. Ale tenhle příběh... Ten jsem riskla si přečíst a vyplatilo se to. Nádherně napsaná kniha o naprosto nenádherné součásti naší historie.
Ale dost už slov, radši si to přečtěte sami... Přesně to by vám poradila Liesel, hlavní postava téhle knihy :)
P. S.: Filmová adaptace za moc nestojí, oproti knize je dost "vybledlá". Nedoporučuju, po přečtení knihy budete zklamaní.

05.01.2016 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Další povedená zafónovka, odpočinkové čtení, připomínalo mi jinou Zafónovu knihu Marina, která je taky určena pro mládež, ale své si v ní najdou i dospělí.

13.12.2015 4 z 5

Skleněná republika Skleněná republika Tom Pollock

Skvělé pokračování první knihy. Svět za zrcadlem, jak jste si ho nedokázali představit ani v nejdivočejších snech... Nemůžu se dočkat 3. dílu, neví někdo, kdy bychom mohli očekávat překlad?

13.12.2015 5 z 5

Případ Amelia Případ Amelia Kimberly McCreight

Hodně jsem od toho očekávala, ale bylo to celkem zklamání.. Každopádně se to nečte špatně, jen v tom nehledejte "druhou Zmizelou", jak jsem někde četla.

07.12.2015 3 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Za mě super. Knihu jsem dostala jako dárek a dlouho jsem ji odkládala, až jsem jednou neměla co číst a tak jsem ji otevřela. A překvapilo mě, jak je kniha dobře napsaná a jak se autorka soustředí na hlavní hrdinku-ženu, která jakoby žádnou akci nezažívá, všechno to jenom pozoruje, ale tím spíš jsem se já jako žena mohla do postavy vžít a bez dechu s ní pozorovat, doufat a snažit se přežít. Líbila se mi skvěle vykreslená psychologie postav a klidně bych si i přečetla druhý díl, kdyby někdy byl.

07.12.2015 4 z 5

Vražedná léčba Vražedná léčba James Dashner

Uh, tak to bylo velké zklamání.. Čekala jsem naprosto jiný vývoj událostí, naprosto jiný konec.. Po skvělé první i druhé knize mě porazilo, jak moc tahle byla naprd :-/

07.12.2015 1 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Nejlepší kniha z celé trilogie!

Atlas mraků Atlas mraků David Mitchell

Nejlepší kniha vůbec. A kdo říká něco jiného, ten ji nepochopil :-)

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Kniha mě uvedla do žánru městské fantasy a bylo to uvedení opravdu fenomenální. Po přečtení se Nikdykde stalo jednou z mých nejoblíbenějších knížek :)

07.12.2015 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Špičkové sociální drama, skvělé vykreslení a vývoj postav, spousta námětů k přemýšlení. Za zhlédnutí stojí i filmová adaptace.

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Super knížka, nádherná městská fantasy. Hodně mi to připomínalo knihu Američtí bohové od Neila Gaimana svou syrovostí, úžasnou představivostí autora a neotřelými nápady. Souhlasím s komentářem MorbidCuriosity, že mi vadilo to, jak lehce hlavní postava Beth všemu uvěřila a považovala za samozřejmé, že se má do kouzelného světa Londýna zapojit a že je to "i její válka". Dávalo to pak větší smysl, až když Beth zjistila, kdo je hostitelem Ostnaté Milenky, to je pak její zapojení do války samozřejmě pochopitelné. To ale bylo jediné, co bych knize vytkla, jinak super a těším se na další díly :)

Stanice 11 Stanice 11 Emily St. John Mandel

Moc hezká netradiční postapo knížka. Flashbacky mířené do minulosti před Koncem mě nejdřív otravovaly, ale pak když se všechny ty příběhy začaly dávat dohromady, tak jsem tomu přišla na chuť. Na konci mě jen mrzelo, že se už nedozvíme víc - ale asi to byl záměr :)

01.12.2015 4 z 5

Kruh Kruh Dave Eggers

Novodobý "1984" nebo "Konec civilizace", s hrozbami internetového věku, dovedenými do extrému. Hlavní hrdinku nebudete mít rádi.

01.12.2015 3 z 5