Hybatelé přehled

Hybatelé https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/14977/bmid_hybatele-4vZ-14977.jpg 4 329 329

Román o devíti částech. Lehce fantasmagorické postmoderní povídky na sebe velmi volně navazují, aby se v závěru knihy spojily v jeden příběh. Okinawa, Tokio, Hong Kong, Mongolsko, Petrohrad, Londýn a nakonec New York. Na této cestě můžeme s členem japonského kultu Óm Šinrikjó spoluprožívat jeho pocity po plynovém útoku v tokijském metru, potkáme se s podloudným mongolským obchodníkem a petrohradským zlodějem, brutálně zneužívanou mladou Číňankou či zklamaným irským vědcem. Jednotlivé příběhy na sebe často až s téměř nepostřehnutelnou jemností navazují a vzájemně se překrývají a předávají čtenáři autorův logicky skvěle promyšlený souvislý příběh o stavu současného světa.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Volvox Globator

Ghostwritten , 1999

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Hybatelé. Přihlašte se a napište ho.

Malýmedvěd
01.09.2023 5 z 5

Skvělé. Nejdříve jsem dal4*, protože ano, je to slabší než Atlas mraků, ale pak jsem musel uznat, že si zaslouží 5*. Ta hra se čtenářem, střídání vypravěčů, proplétání příběhů, uzavírání kruhu, to je prostě skvělé. Při čtení ve čtenáři podněcuje hravost, tvoření vlastních teorií, hledání spojek, pokládání spousty otázek. To je přesah, který velmi oceňuji. Hlavní otázkou není, kdo, nebo co hýbe s našimi osudy? My? Náhoda? Ti druzí? Všechno z toho. Otázkou je, jak se ti hybatelé podělí.

Vilma232
17.01.2023 3 z 5

Provázané povídky z celého světa. Náročnější čtení vyžadující velkou pozornost. Více mě zaujaly příběhy z Asie a z Petrohradu

L.Helena
27.11.2022 2 z 5

Po poněkud rozpačitém a zmateném pocitu z Atlasu mraků jsem chtěla dát Davidu Mitchellovi ještě jednu šanci a zjistila jsem, že to prostě není autor pro mě. Touto knihou jsem se doslova prokousávala hodně dlouho, přišlo mi to šíleně zdlouhavé, nezáživné, vůbec jsem se nedokázala naladit na vlnu autorova uvažování, tím pádem mi ani nešlo číst knihu svým obvyklým tempem. Bavil mě snad jen Petrohrad, jinak to bylo spíš utrpení, než požitek ze čtení. I když čím víc jsem se blížila ke konci, tím více jsem cítila ten znepokojivý pocit z toho, kam vlastně se lidstvo ubírá.
Docela závidím všem, které autorovy knihy baví a dokážou je číst s požitkem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Ocenění knihy (1)

1999 - John Llewellyn Rhys Prize