jan14s jan14s komentáře u knih

Liščí děti Liščí děti Paul Tobin

Znovu graficky krásně zpracováno. Co se týče příběhu, byl dobrý. Ale vzhledem k tomu, že to byl pouze přepis části knížky a ne moc povedený, uděluji pouze tři hvězdy.

22.03.2017 3 z 5

Inheritance Inheritance Christopher Paolini

Absolutně fantastické ukončení. Doufám, že se Paolini rozhodne pokračovat v Eragonově příběhu.

22.03.2017 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Pro mě byla kniha úvodem do světa Fantasy, možná kvůli tomu ji považuji za opravdu skvělou. Už od začátku jsem se vžil do děje. Nejlepší postava byl samozřejmě Brom :)

22.03.2017 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Závěr ságy byl velice podařený. Škoda, že nemohu zapomenout a začít od začátku.

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Nejlepší díl, po přečtení jsem běžel koupit dvě poslední knihy.

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

Další příběh, se mi líbil podstatně více, než předchozí. Měl jsem problém knihu odložit.

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Skvělé povídky, radost číst.

Čtyři poslední věci Čtyři poslední věci Paul Hoffman

Ne tak akční, přesto chytlavý díl.

Levá ruka boží Levá ruka boží Paul Hoffman

Kniha se mi moc líbila. Zajímavé prostředí fanatické sekty.

Dračice Dračice Jan Hlávka

I přes prvotní nechuť k hlavním postavám, se kniha četla skoro sama.

Svědkové z továrny na smrt Svědkové z továrny na smrt Eric Friedler

Kniha díky, které jsem si uvědomil jak moc zrůdný byl nacistický režim. Škoda, že není v povinné četbě.

Konec hry Konec hry Scott Snyder

(SPOILER) O Batmanovi jsem toho moc nečetl, což se snažím napravit. Tento příběh mi přijde zatím jako jeden z nejlepších. Celkově komiksy od Snydera mi přijdou jako velice povedené a navíc ty barvy. Jak už jsem psal u Roku Nula, ty odstíny modré a zelené mi k Batmanovi strašně sedí. Úplně mi uchvátil Joker, nejenže dokáže ovládnout Ligu spravedlnosti a poslat ji na Batmana, ještě se vydává za doktora v Arkhamu a ani temný rytíř ho neprohlédne. Bohužel je tu taky klasické klišé, kdy se Batman z každého zranění prakticky hned vzpamatuje, to mi celkově na všech příbězích, nejen o něm, trochu vadí. Nicméně konec to vynahradil, jsem rád že se Snyder nebál nechat Batmana zemřít a navíc ještě kvůli tomu aby se ujistil, že umře i Joker, který z toho byl stejně překvapeny jako já.

21.03.2022 5 z 5

Volání Cthulhu 1 Volání Cthulhu 1 Howard Phillips Lovecraft

Docela špatně se mi píše komentář, jelikož kvůli nedostatku času, mi přečtení trvalo asi měsíc a už se mi dojmy z jednotlivých povídek mísí dohromady. Nicméně většina z nich mě pohltila. Jedinou výtku mám k nejdelší povídce, kde jsem se často nachytal, že při čtení, přemýšlím nad úplně jinými věcmi, přesto v ní bylo dost pasáží, které mě dokázali zaujmout. Poslední povídka mě zase uchvátila, ale její ukončení v půlce děje a odkázaní na pokračovaní v dalším spisu, nepovažuji za ideální. Naštěstí jsem všechny spisy kupoval v kompletu, takže to není takový problém.

13.09.2021 4 z 5

Tommy Taylor a falešná identita Tommy Taylor a falešná identita Mike Carey

Ze začátku je to trochu zmatené a člověk se má problém orientovat o co tady vlastně jde, nicméně k příběhu to sedí. Konec dokáže přesvědčit k pořízení dalšího dílu, přestože není úplně chytlavý, tak mi přijde originální, alespoň ten co je v pozadí, abych chtěl vědět co bude dál.
Není to žádné veledílo, vcelku má, ale potenciál v dalších dílech se tomuto označení přiblížit. Uvidíme.

23.06.2020 3 z 5

Tolkienovy bitvy Tolkienovy bitvy David Day

Zajímavá knížka, velice graficky povedená. Čekal jsem od ni ale více popis bitev a jejich rozbor než srovnání s historií. Přesto její koupě nelituji.

15.05.2019 3 z 5

Směšné lásky Směšné lásky Milan Kundera

Vtipné, dobře se čte. Až na Falešný autostop, dějově není špatná. Hlavní hrdina mi ale až moc připomíná mne. Mám pocit, že bych se zachoval stejně a z toho nemám moc dobrý pocit.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Velice se mi líbilo prostředí moskevského metra po atomové válce. Příběh byl poutavý až dokonce, který byl skvěle napsán.

Gauntlgrym Gauntlgrym Robert Anthony Salvatore

Vynikající díl, konec jeden z nejlepších.

23.03.2017 5 z 5

Chromý bůh Chromý bůh Steven Erikson (p)

Konečně jde vidět celou skládanku v jednom kuse. Dodat mohu pouze wow.

23.03.2017 5 z 5

Daň pro ohaře Daň pro ohaře Steven Erikson (p)

Díl který poodhalí další kousky skládačky. Erikson pro mě začíná být mistrem fantasy.