Tommy Taylor a falešná identita

Tommy Taylor je hlavní hrdina cyklu románů fantasy, které se staly kulturním fenoménem. Fanoušci navštěvují webové stránky a cony, aby mohli magické příběhy oslavovat, a doufají, že jejich pohřešovaný tvůrce, Wilson Taylor, se jednoho dne znovu objeví, aby napsal poslední dobrodružství. Ale jedna dějová nitka zůstává viset ve vzduchu: skutečný Tom Taylor, opuštěný Wilsonův syn. Tom, inspirace pro zázračného malého čaroděje, je po celém světě uctíván jako zhmotnělá literární legenda. V okamžiku, kdy Tomův život začne nabírat podivné a nebezpečné paralely se životem Tommyho, je vtažen do zvláštního literárního podsvětí, kde má moc vyprávění stejnou sílu jako kouzla. Uznávaní autoři LUCIFERA, Mike Carey a Peter Gross, se znovu spojili, aby nechali nahlédnout MEZI ŘÁDKY ve smělé nové sérii o slovech, světech a tenké dělicí čáře mezi nimi....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266017/big_tommy-taylor-a-falesna-identita-VqJ-266017.jpg 3.7141

Mezi řádky 1.

Komiksy, Fantasy

Vydáno: , Crew

The Unwritten - Tommy Taylor and the Bogus Identity, 2010

Kniha Tommy Taylor a falešná identita

Morbidus

Tohle je na rozjezd velice slušný kus. Pomalé tempo mi nevadí, ba ho přímo vyhledávám. Tím spíš, pokud se celou dobu děje něco spíše na pozadí (čemu čtenář pochopitelně zatím nemá rozumět, aby příběh fungoval) a jsem nucen pozorně splétat jednotlivé nitky do celkového obrazu. Což chápu, že se méně náročným čtenářům může vzpříčit v krku - kde chybí okamžitá akce, objeví se prostor pro myšlení a fantazii.
Ať už má ale člověk vkus jakýkoli, k tomuto komiksu (respektive celé sérii) by měl mít něco načteno a jakýs-takýs přehled o literární historii. V opačném případě hrozí, že čtenář si nejenže příběh neužije jak by měl, ale v některých nuancích se vůbec nebude chytat. A jelikož jsou znalosti příběhů částečně provázané s dějem, nelze nad tím jen tak mávnout rukou. Příběh si tak nejspíše lépe užijí sečtělejší čtenáři či rovnou literární tvůrci.
Plnou palbu zatím nedávám - komiks mě zaujal a věřím, že dál to bude jen lepší.

Knišíl
21.03.2021

Prozatím si nechám jednu hvězdičku v záloze pro další díly, každopádně se jedná o zajímavý počin, a pro mě, literárního šílence, zvlášť parádní četbu-prohlížení. Chystám se i na další díly a uvidím, kam mě osudy Tommyho Taylora zavedou. Již teď však má tato sérii velmi dobře našlápnuto a pomalejší rozjezd prvního dílu rozhodně není slabinou.

Atlantis
11.03.2021

Velice příjemně inteligentní komiks. Při čtení Mezi řádky bude hodně záležet, jak máte tzv. načteno. Kniha vás bude odměňovat skrytými vtípky a narážkami, pokud jste četli původního Frankensteina, pochopíte narážky na Baker street nebo Reichenbašské vodopády, víte, kde hledat Stokorcový les atd. Na druhou stranu ale nevadí, pokud ani jedno z vyjmenovaných neznáte. Jsou to totiž taková pomrknutí, u kterých máte dobrý pocit, že jste je odhalili.
Hvězdu strhávám za to, že vlastně celý první díl jsou jen narážky a nic moc se nedozvíme (i když hodně tušíme). Já se jako fanoušek literatury bavil a určitě si seženu další díly.

jan14s
23.06.2020

Ze začátku je to trochu zmatené a člověk se má problém orientovat o co tady vlastně jde, nicméně k příběhu to sedí. Konec dokáže přesvědčit k pořízení dalšího dílu, přestože není úplně chytlavý, tak mi přijde originální, alespoň ten co je v pozadí, abych chtěl vědět co bude dál.
Není to žádné veledílo, vcelku má, ale potenciál v dalších dílech se tomuto označení přiblížit. Uvidíme.

Eillen
30.05.2020

Už samotná obálka mě zaujala. Rozhodně si tuhle sérii hodlám sehnat celou. Netušila jsem do čeho jdu. Nečetla jsem ani anotaci. A přesto mě příběh vtáhl a nepustil. Tomu samozřejmě dopomohla i skvělá kresba.

Disease
11.05.2020

Koukám, že ne každého to navnadilo na další díly. Vzhledem k tomu, že je to třeba číst hodně pozorně a mít rozhled ohledně literární klasiky, to docela chápu.

Další díly určitě dám.

antonin0999
08.03.2020

Oceňuji tento komiks za inovativní přístup - připadá mi zatím, že příběh bude hodně propletený a složitý - možná to sice vede k o něco složitější orientaci, ale na stranu druhou jsem v očekávání inteligentní gradace. Muselo to být velké napětí, přijít s něčím takovým s kůží na trh.
Ilustrace mě sice nijak výrazně nechytla za srdce, ale opět se mi líbí hravost přístupu a nejednotvárnost.
Těším se na vývoj dalších dílů a je mi jasné, že můžu být nadšen, ale i zklamán.

Claudius
30.12.2019

No nic moc. Nedalo to skoro žádné odpovědi, žádnou návnadu na další díly. Příběh pořád ukazuje totéž. Tom Taylor může a nemusí být literární postava. Literární postavy možná nějak prosakují do normálního světa. A to je vše. O co postavám v komiksu jde, to se tak nějak nedozvíme.
Komiks je ve více pasážích zbytečně brutální a explicitní násilí se do tohoto příběhu vůbec nehodilo. Navíc kresba sama o sobě není moc hezká. A celkově to kazí chyby v sazbě písem. Když už komiks používá pět různých fontů, měli by si sazeči ohlídat, aby jim ta jednotlivá písma seděla, ale bohužel, ani to se nepovedlo. Tuhle sérii už ne.