Tommy Taylor a falešná identita

Tommy Taylor a falešná identita https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266017/bmid_tommy-taylor-a-falesna-identita-VqJ-266017.jpg 4 164 164

Mezi řádky série

Tommy Taylor je hlavní hrdina cyklu románů fantasy, které se staly kulturním fenoménem. Fanoušci navštěvují webové stránky a cony, aby mohli magické příběhy oslavovat, a doufají, že jejich pohřešovaný tvůrce, Wilson Taylor, se jednoho dne znovu objeví, aby napsal poslední dobrodružství. Ale jedna dějová nitka zůstává viset ve vzduchu: skutečný Tom Taylor, opuštěný Wilsonův syn. Tom, inspirace pro zázračného malého čaroděje, je po celém světě uctíván jako zhmotnělá literární legenda. V okamžiku, kdy Tomův život začne nabírat podivné a nebezpečné paralely se životem Tommyho, je vtažen do zvláštního literárního podsvětí, kde má moc vyprávění stejnou sílu jako kouzla. Uznávaní autoři LUCIFERA, Mike Carey a Peter Gross, se znovu spojili, aby nechali nahlédnout MEZI ŘÁDKY ve smělé nové sérii o slovech, světech a tenké dělicí čáře mezi nimi.... celý text

Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

The Unwritten - Tommy Taylor and the Bogus Identity , 2010

trudoš
21.04.2017 4 z 5

Jak mě okouzlil ústřední motiv živoucí literatury, který v rukou Mikea Careyho musí zákonitě dopadnout fantasticky, tak mě trochu zaskočil pomalý rozjezd, který to k jádru pudla bere pěkně zeširoka. Takže když už se začne dít něco skutečně zajímavého, album končí a pokračování příště. Chybou autorů je, že příliš spoléhají na úspěch a možnost většího rozepsání se, pročež kniha sama o sobě bez širších souvislostí nefunguje. Strany i konflikt samotný jsou prozatím jen hrubě nahozeny a kulisy odhaleny minimálně. Díky tomu dělá trochu problém zorientovat se hlavně v závěrečné epizodce Jak to bylo s velrybou, protože je tu ještě příliš mnoho neznámých. Tohle je přesně ten tip série, která po dokončení a opětovném čtení najednou začne dávat nový smysl, čistě proto, že tajemné poznámky kdejakého podržtašky zaklapnou na své místo. Motivace k otevření dalšího dílu jsou tak velké a osobně se moc těším, kam všude mě autorova imaginace dovede. Jen se bojím, aby to moje duše prostinká pobrala.

hell_boy
27.01.2017 3 z 5

Základní myšlenka je výborná a donutila mě ke koupi druhého dílu. Jinak je ale tento komiks značně zmatečný a na můj vkus má až příliš hluchých až nudných pasáží. Přesto jsem hodně zvědavý na pokračování.

Lenka.Vílka
06.10.2016 3 z 5

Oh Mikey boy...WTF...mé internetově nevybouřené pubertální já si pro sebe ukradlo úvod, ale teď je má řadě moje staré dobré současné logické já, které nad tímhle výtvorem smutně kroutí hlavou a je rádo, že si knihu nekoupilo (teda knihu bych si koupila, ale ve verzi komiksu to je ztráta času). Vážně jsem se těšila, ale co se mi líbilo ve Smrtonošovi a nažhavilo mě na celý příběh, jo přesně to ve větším měřítku všechno pohřbilo a já dostala studenou sprchu. Není to špatné od začátku do konce, jak by se mohlo zdát. Většinou si na komiksu najdu to první (kresba) nebo to druhé (příběh) a když jedno z toho kulhá, tak se to nějak vykříží a ve výsledku jako ok. Ale tohle mě iritovalo od první stránky. Jestli jsem něco nepochopila nebo se zbytek ztratil v překladu ( nebo mezi řádky). Nebo vlastně ani můj názor. Přečtěte si to, ne blbý komentáře.

LordSnape
28.08.2016 3 z 5

Byl to právě Peter Gross, který po přečtení těch pár stránek usoudil, že z toho bude super komiks a dal se do kreslení. Myslím si ale, že měl dát spíše na Mika Careyho. Ten svět je tak zajímavý a poměrně rozsáhlý, sršící nápady, až v tom všem vykreslování lecos zapadlo. Díky tomu je pak i první polovina poměrně zmatečná. Byl to asi první komiks, u kterého jsem po dočtení bědoval, že není spíše románem...

3DD!3
02.05.2016 3 z 5

Nevypadá to špatně, ale zatím mě to moc nestrhlo. Příběh o síle literatury zpracovaný v komiksové podobě je poměrně originální nápad, ale asi by lépe fungoval v knize. Přeměna na písmenka je super stejně jako vzdělávací exkurz po důležitých literárních místech. Kiplingova tečka docela dost vysvětluje, ale přesto... není to taková pecka jak jsem čekal. Zatím.

jennefer
23.04.2016 3 z 5

Nebylo to zas tak špatné, jen doufám, že příští díl bude už od začátku svižnější. První polovina s člověkem mává jako s Tomem, nevíte nic.. druhá polovina už je napínavější a příběh začíná dávat smysl. Další díl plný krásných kreseb si ráda přečtu, i když přednost u mě vždy dostane Sandman a jeho království snů.

muchomurka
25.03.2016 2 z 5

Já nevím, jsem z zmatená. Nějak jsem se nechytala, v příběhu byly náhlé skoky, často mi přišlo, že mi kus knihy chybí a já nevím, co se dělo. Celkově mi to moc nedávalo smysl. Vlastně ani pořádně nevím, jaký byl příběh, co bylo jeho smyslem, co chtěl říct. A jak to vlastně skončilo?
Je velká škoda, že kniha byla komiksem, myslím, že jí to uškodilo a že by byla mnohem čtivější a konzistentnější, kdyby to byla klasická kniha.

Lazy
29.11.2015 3 z 5

Tak podruhé, první komentář se asi ztratil mezi řádky. Upřímně mě celou dobu sral Tom A Tommy. Jeden kopie Harryho Trotla, která by používala kouzelnou hůlku jako anální kolík a starej, to nemá cenu rozebírat, ale tak trochu sráč. Nebyl jsem nadšenej. Ale ke konci, po vyhledání nějakých informací, jsem musel uznat, že ta kniha byla dobrá. Hlavně svým vypravěčsko vzdělávacím charakterem. Možná se dostanu i k dalšímu booku.

RaptoR
14.10.2015 4 z 5

Super městská fantasy. Více v odkazech na recenze.

borknagar
03.10.2015 4 z 5

Báječný vstup do světa Tommyho Taylora. Povedený komiks, který po vlažném úvodu člověka chytne a nepustí. Krásná kresba a celkový vzhled komiksu napomáhá proniknout do příběhu, který není jen obyčejným příběhem. Těším se na další díl, který CREW vydá snad co nejdříve.....

Taklamakan
27.09.2015 5 z 5

Super, konečně tenhle klenot vychází v češtině.

komiksy Vertigo Comics

Autoři knihy