jahlina jahlina komentáře u knih

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Tak tahle detektivka mě celkem nadchla. Nesympatická Kim Stoneová mi byla velmi sympatická, příběh je napsaný čtivě, děj má spád a rozuzlení je překvapivé. Určitě si ráda přečtu další knížky ze série.

27.01.2018 5 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Příjemné čtení o lásce, o náhodě, o tom že člověk by měl žít každý den svého života. Nic víc, nic míň.

23.01.2018 3 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Dobré stejně jako předchozí díly. Ničím nepřekvapilo, bavila jsem se stejně.

14.01.2018 4 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Dobré počtení, u kterého jsem se zasmála, ale ničím novým mě nepřekvapilo.

13.01.2018 3 z 5

Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Perchta z Rožmberka - prokletí Bílé paní Jaroslava Černá

Moc smutný příběh. Četla jsem jedním dechem, nemohla jsem se odtrhnout.

08.01.2018 5 z 5

Ladič Ladič Anna Vovsová

Knížka mě pohltila hned od začátku. Bavilo mě postupné odkryvání osudů jednotlivých postav. Tušila jsem, kam to směřuje, ale stejně mě zvědavost hnala ve čtení dál.

06.01.2018 4 z 5

Případ pohřešovaného Případ pohřešovaného Dror Mišani

Trochu netradiční detektivka, která mě však velmi zaujala a udržela v napětí až do konce. Pokračování příště by mě docela zajímalo.

05.01.2018 4 z 5

Zapomeň na minulost Zapomeň na minulost Magda Váňová

Četla se výborně.

30.12.2017 4 z 5

Královské námluvy Královské námluvy Jaroslava Černá

Knížka se četla skoro sama. Mám ráda podobné historicky laděné příběhy. A tenhle je opravdu hezký. I domluvené manželství je nakonec šťastné.

19.12.2017 4 z 5

Milé, čtivé, vtipné.

26.11.2017

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Měla jsem trochu problém, protože jsem tuhle knížku začala číst po Haně od Mornštajnové, a tak mi ten první příběh přišel dost přitažený za vlasy. Ale nakonec se mi líbil asi nejvíc. Jedná se o nenáročné čtení, s kterého dýchá atmosféra amerických vánočních filmů. O Vánocích je prostě možné všechno, protože je to čas zázraků.

17.11.2017 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nemám slov. Kniha mě chytila a už nepustila. Napsané velmi čtivě. Emoce mnou cloumali - smutek, vztek, lítost... Oceňuji odlehčený závěr.

05.11.2017 5 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Sedl mi styl vyprávění, opravdu jsem byla napnutá, jak to nakonec bylo. Konec jako u Bábovek takový neukončený, ale nemám s tím problém. Každopádně jsem si čtení užila.

29.10.2017 5 z 5

Žhavý hrob Žhavý hrob Yrsa Sigurðardóttir

Napínavý příběh čtivě napsaný. Hlavní postava právnička Tóra zase neměla lehkou práci, ale nakonec pravda vyšla najevo.

25.10.2017 4 z 5

Dívky nalehko Dívky nalehko Iva Procházková

Ze začátku jsem se ztrácela v postavách. Ale, jak jsem se chytla, tak už to bylo dobrý. Kdo je pachatel jsem netušila. Podezřelých bylo dostatek a jejich okruh se dle zjištěných okolností měnil.

18.10.2017 4 z 5

Dobré duše Dobré duše Irena Obermannová

Je to místy humorné čtení, které se zhruba od poloviny stává celkem napínavé nedovolující se odtrhnout…Za mě tedy spokojenost. Rozhodně jsem se nenudila. Vývoj osobnosti hlavní hrdinky mě bavil a některé trochu možná za vlasy přitažené okolnosti vyšetřování mě nerušily.

30.09.2017 4 z 5

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Čtivě napsaná povídka, zajímavé rozuzlení, které vlastně definitivní vysvětlení nedává. Věřím, že filmové zpracování by mohlo přinést mrazení v zádech. Ale knížce se to nepodařilo. Asi nemám tak bujnou fantazii a nebo by to muselo být trochu delší.

28.09.2017 4 z 5

Trojhra Trojhra Blanka Hošková

Četlo se dobře, ale čekala jsem víc. Závěr mohl být asi trochu víc vygradovaný. Nicméně se nebudu bránit zkusit ještě něco dalšího od této autorky.

26.09.2017 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Knížka se mi četla celkem dobře. Nesympatizovala jsem s žádnou z postav. Je zde skvěle vykreslená sourozenecká rivalita, snaha se zalíbit v očích rodiče, která přetrvává až do dospělosti.

23.09.2017 4 z 5

Bláto a mršiny Bláto a mršiny Ann Granger

Nečetlo se špatně, chvílemi jsem, ale měla pocit, že to vůbec neodsejpá. Rozuzlení také nebylo moc překvapivé.

14.09.2017 3 z 5