Královské námluvy

Královské námluvy https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345222/bmid_kralovske-namluvy-m68-345222.jpg 4 28 10

Už svým příchodem na svět se prvorozená dcera polského krále Anna stane otcovým nástrojem k upevnění moci. Když dívka doroste, vítězí nad nedostatkem ženského půvabu její moudrost a dobrota srdce. Než její manžel Ferdinand Habsburský pochopí, jak vzácnou ženu si vzal vlastně z donucení, musí Anna na pražském královském dvoře snést mnoho příkoří.... celý text

frantisek0724
10.03.2023 3 z 5

Trocha historie nikdy neuškodí, zvláště když jde o tu naší, českou. V období Jagelonců zela u mě dosud poměrně značná mezera,kterou jsem románem Královské námluvy částečně, byť nepatrně,zacelil. Román je to útlý a stručný-obsahem i po jazykové stránce. Možná i díky autorčinu střídmému vyjadřování se to hezky četlo. Jednoduchý příběh na jeden dlouhý zimní večer.

Morana107
16.07.2020 4 z 5

Vážně velmi poutavě napsaný román, i domluvené manželství může být šťastné. Karel a Ferdinand, velmi mocní bratři své doby, oba stvořili velké impérium, dokonce se říká, že oba byli poměrně věrní, promítlo se to na počtech dětí, jenž oba splodili. Lásku Anny a Ferdinanda nám může v Praze dodnes připomínat Letohrádek královny Anny, který nechal pro ni vystavět. Ráda se ke knize zase jednou vrátím.

RendyaDav
12.01.2020 5 z 5

Jo jo toto je moje oblíbené čtení , když se chci vrátit zpět do minulosti...Historie,drama,romantika-krásný román...

katka134
29.01.2018 5 z 5

Opravdu poutavě napsaný historický příběh na základě skutečných událostí. V tom je paní spisovatelka dokonalá, že dokáže z historických faktů stvořit tak příjemné čtení.

jahlina
19.12.2017 4 z 5

Knížka se četla skoro sama. Mám ráda podobné historicky laděné příběhy. A tenhle je opravdu hezký. I domluvené manželství je nakonec šťastné.

ritz
31.08.2017 5 z 5

Přesně můj šálek kávy - historické romány fakt miluju.
Krásně napsané, zajímavý osud královny.

Fanttastica
23.08.2017 5 z 5

Krásná knížka jako všechny od Jaroslavy Černé. Dějepis zbožňuji a Habsburkobé jsou mým nejoblíbenějším panovnickým rodem. Doporučuji všem, kteří jsou blázni do historie. :D

Mruskulka
25.07.2017 5 z 5

Historický román o Anně a Ferdinandovi je krásným příběhem dívky, která se po zkušenosti z dětství nechce zamilovat a ani se vdát. Nakonec si Ferdinanda vzala a zamilovala se. Prožili spolu krásný život, za který mu porodila mnoho dětí. To poslední se ji však stalo osudným.

alnahu
02.06.2017 4 z 5

Další krásný historický příběh ,tentokrát o Anně Jagellonské –královně české ,uherské a římské a její životní příběh Ferdinandem Habsburským .Po počátečních nedorozuměních ,bylo jejich manželství šťastné. Anna zemřela při porodu patnáctého dítěte, Ferdinand se již nikdy neoženil .Na její počest nechal postavit na Pražském hradě letohrádek - královny Anny ,ona se však jeho dostavby již nedočkala. Opět pěkné čtení z dějin, napsaný čtivě ,pro všechny čtenáře.

Antoaneta
20.08.2014 5 z 5

Nádherný příběh Anny a jejího manžela,knihu jsem přečetla jedním dechem za sebe doporučuji rozhodně stojí za přečtení-milovníci historie si přijdou na své- nechybí i romantika a láska opravdu moc příjemné čtení.