j287 j287 komentáře u knih

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Bohužel jsem očekávala cestopis a nevšední informace o procestovaných zemích, ale jedná se spíše o autorčin deník a osobní pocity na cestách. Z tohoto důvodu mě kniha moc nenadchla, ale věřím, že si své čtenáře určitě najde. Přitahuje hlavně známým jménem herečky.

17.07.2022 2 z 5

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Skvěle a vtipně napsané. Kniha motivuje k tomu, zvednou zadek a začít si plnit své sny bez výmluv. Uvědomění, že člověk není středobodem vesmíru, a že i ostatní mají své problémy. Když se odpojil Rosťa, Monika mu to nakonec neměla za zlé a byla mu naopak vděčná, jak jí na začátku pomohl.. Tohle byla nejpůsobivější část příběhu.

15.04.2019 5 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Nedokážu pochopit, jak může chytrá a samostatná žena se sebou nechat takto manipulovat. Příběh je sice fikce, v některých částech je to dost evidentní, ale věřím, že se něco podobného může stát i v životě. Kniha je celkem čtivá a napsaná s humorem. Taková lehčí oddechovka na večer.

17.07.2017 4 z 5

Mazl tov Mazl tov Margot Vanderstraeten

Autorka dává nahlédnout nejen do uzavřeného židovského světa, ale také do světa Belgičanů, kde se prolíná mnoho jazyků a kultur. Zamýšlí se nad věcmi, které mě nikdy nenapadly řešit, např. že před synagou nikdy neuvidíte stát rakev jako před kostelem atd.. Při četbě se dozvíte spoustu zajímavých informací, procestujete Antwerpy, Izrael i New York. Seznámíte se s mnoha povahami i náboženstvím. Za mě určitě stojí za to si knihu přečíst. Kdybych měla vše shrnout do jedné věty: "I když jsme každý jiný, všichni jsme lidé."

12.08.2020 5 z 5

Smrtící byznys Smrtící byznys Hana Hindráková

I když je příběh jenom fikce, je inspirován skutečností a to mě celkem šokovalo. Neměla jsem tušení, že se ve světě něco takového děje a nechápu, jak farmaceutické firmy můžou vydělávat na úkor životů jiných...

30.11.2017 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Knihu jsem přečetla, protože dělám v knihovně a všichni z ní byli nadšení, tak jsem chtěla vědět o co jde. Absolutně nechápu, z čeho byli všichni tak nadšení a proč na ni bylo desítky rezervací. Není zde vůbec žádný děj, jen erotické popisy. Druhý díl jsem četla čistě z profesního hlediska a chtěla přečíst do konce, ale to se mi už nepodařilo, protože mě to opravdu nebavilo, i když jsem se snažila. Asi poprvé v tomto případě můžu říct, že film byl lepší než kniha, protože vynechal sáhodlouhé popisy a vše zkrátil na minimum.

09.08.2015 2 z 5

Rusko sužuje pandemie Rusko sužuje pandemie Jana Vagnerová

Mě se kniha celkem líbila. Nepotřebuji v trileru spoustu krve a mrtvol, spíš jsem ocenila, že vše dobře dopadlo. (I když ve skutečnosti by byla chata už obsazená, nebo tam nebyla vůbec.) Podle mě napětí nechybělo a děj byl čtivý, až na někdy zbytečné a zdlouhavé popisy, ty jsem občas přeskakovala. Jinak bych knihu doporučila, už jenom kvůli námětu. Pokud by vyšel druhý díl, tak bych ráda věděla, jak vše bude pokračovat a jak se vyvrbí vztahy mezi lidmi, kteří jsou nuceni spolu žít chtě nechtě.

09.08.2015 4 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Útlá kniha na zamyšlení o smyslu života. Až tváří v tvář smrti si člověk uvědomí, co je opravdu důležité a co ne.. že občas lpíme na zbytečnostech. Dělejme, co máme rádi, a neodkládejme to na někdy příště, protože to příště už nemusí příjít.

02.12.2023 3 z 5

Myslím, že to co zažil pan Etzler za těch pár let v Číně (a nejen tam), nezažije většina lidí za celý život. Nedávám 5 hvězdiček jenom kvůli tom, že zhruba v půlce mě kniha přestala bavit, následovaly další a další podobné reportáže a děj se moc neposouval, až po příjezd do Nepálu a dokumentování olympijské pochodně.. Protože mám ráda hory (podobně jako autor), už se pro změnu nešlo od čtení odtrhnout a zůstalo to až do konce. Spousta nových a zajímavých informací, o kterých jsem až do teď neměla ani tušení. Děkuji za tuto knihu. PS: Nevíte náhodou někdo, kde se dá sehnat dokument Nebe?

17.07.2022 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Téma koncentračních táborů bylo v knižních publikacích zpracováno mnohokrát, avšak v této knize můžeme nahlédnout na Osvětim z jiného pohledu, z pohledu fotografa. Příběh, který vypráví a skutečně se stal, je velmi osobitý a lidský v tomto nelidském prostředí. Wilhelm Brasse plní rozkazy nacistů proti své vůli, jako všichni vězni, protože chce přežít. Napříč tomu nikdy nezradí svou vlast, neztratí svou hrdost a neodmítne pomoc ostatním, pokud to je v jeho silách. Přidá se k odboji a snaží se uchovat snímky, které dokumentují všechny hrůzy, i kdyby ho to mělo stát život. Kniha je napsaná poutavým způsobem bez známek sebelítosti, navíc doplněná autentickými snímky, které se dochovaly. Určitě doporučuji přečíst všem, které toto téma zajímá.

01.07.2016 5 z 5

Stala jsem se moderní otrokyní Stala jsem se moderní otrokyní Jana Klimešová

Knihu jsem přečetla za jeden víkend, pořád mě zajímalo, co bude dál a takové napětí mám ráda. Nesoudím teď rozhodnutí hlavní hrdinky, ale atraktivnost pro čtenáře a jedná se opravdu o čtivý příběh ze života. Doporučila bych všem, co rádi cestují a tíhnou k napínavým dějům podle skutečné události.

30.03.2022 5 z 5

Život v dodávce - Náš příběh Život v dodávce - Náš příběh Forest Trenz

Zajimavá dobrodružná kniha s nevšedními zážitky, co by chtěl mít na svém bucket listu asi každý.. Mimo jiné, se čtenář na konci dozví rady a tipy, jak si sám sestavit obytnou dodávku i s fotografiemi. Nejvíce mě zasáhl příběh "kozenky" se zlomenou nohou, kterou Forest zachránil a takových příběhů ze života je v knize spousta. Určitě stojí za přečtení.

15.12.2020 5 z 5

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Po přečtení knihy jsem byla trochu zklamaná, že se nejedná o poustevníka v pravém slova smyslu, člověk, co žije kousek od civilizace a vykrádá ostatní kvůli jídlu, není podle mě "poustevník". Nicméně Michael Finkel dobře vylíčil jeho dětství, doplnil názory více psychologů atd. Utvořil tak co nejbližší obrázek člověka, co žil 27 let sám. Kniha rozhodně nebyla nudná a stojí za přečení. Subjektivní obrázek o hlavní postavě si pak utvoří každý čtenář osobně.

12.11.2020 3 z 5

Hlavně to nikomu neříkej Hlavně to nikomu neříkej Miroslava Varáčková

Kniha vás šokuje i pohorší, ale takový je už prostě život. Jelikož jsem si kdysi taky prošla šikanou, tak vím, jak otížné je se potom zvednou zpátky a začít si věřit... Hlavní hrdinka prožije peklo, jak v dětsví tak rovněž ve škole se spolužáky, ale ukazuje se, že vždycky stojí za to žít dál.. Knihu bych doporučila všem teenagerům, kteří si porochází podobnou situací i "tyranům", kteří si ji bohužel nikdy nepřečtou a prostě všem, kterým není lhostejné jejich okolí.

17.07.2017 5 z 5

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Knihu můžu jen doporučit. Čtivá a záživná. Obdivuju, co vše jsou lékaři ochotni obětovat a podstoupit pro pomoc ostatním. Škoda, že zatím není žádné pokračování.

27.08.2015 4 z 5

Ztracená v Galábii Ztracená v Galábii Marie Formáčková

Prostě do té stejné řeky budou stále vstupovat.. Láska byla je a bude vždy slepá.

30.03.2022 4 z 5

Slzy africké lásky Slzy africké lásky Mirka Manáková

Kniha se dobře četla, trvalo mi to jen dva dny. Ale je to spíše pohádka pro dospělé, já mám raději žánry podle skutečné události, i tak věřím, že si své čtenáře najde.

14.08.2020 4 z 5

Deník saúdské manželky Deník saúdské manželky Soňa Bulbeck

Vtipně podaný příběh v podobě deníku. Slovenka, která se provdá do Saudské Arábie, líčí radosti i strasti všedních dní ze života falešených beduínů a nastíní dokonce i napínavou detetivní zápletku. Kniha vyvrací případy, kdy se cizinka vdá do muslimské země a je tam nešťastná, protože ji manžel i jeho rodina tyranizují. Určitě stojí za přečtení.

13.04.2019 5 z 5

Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Moje bejby Amerika - Co vám nikdo neřekne o životě v cizině Jana LeBlanc

Zajímavé postřehy z rozdílných kultur. Nápsáno humorně a s nadhledem. Zaujal mě postřeh, jak Češi oproti Američánům začínají otázku slovíčkem "Ne" jakoby dopředu očekávali negativní odpověď. Např. "Nemáte náhodou mléko?" "Nevíte kolik je hodin?" I v restauraci, když se jídlo vůbec nepovede, v tichosti zaplatíme a odejdeme atd.. Což je bohužel pravda. Takových postřehů je v knize spusta a určitě stojí za to si ji přečíst. Také potěší, že máme v Čechách i pár výhod oproti Americe, např. placenou mateřskou.. Autorka žádné zemi "nenadržuje" a píše vše, jak to vidí kolem sebe a momentálně cítí.

04.02.2019 5 z 5

Naděje na konci světa Naděje na konci světa Sarah Lark (p)

Zajímavý příběh v knize je podáván na skutečném historickém pozadí, které měla autorka ověřené. Příběh byl zajímavý, ale popisné pasáže historie už míň. Občas jsem to v četbě přeskakovala a nakonec dočetla do konce, ale že bych se od knihy nemohla odtrhnout se říct nedá.

16.10.2017 3 z 5