Ivulka432 Ivulka432 komentáře u knih

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Hluboký příběh o velké lásce, ztrátě vlastních dětí, zbabělosti, ale i odpuštění odehrávající se pro nás v naprosto exotickém prostředí Nigérie. Doporučuji.

02.03.2019 5 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

V knize leží odpovědi na otázky - jak taková šikovná a soběstačná žena se mohla stát vylekanou a nesvéprávnou bytostí pod dohledem na povrchu velmi sympatického a empatického muže, ve skutečnosti doma a v soukromí absolutního psychopata. Konec stejně jako v pohádkách dobrý - mně se kniha líbila a dobře se četla.

22.02.2019 5 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Výborná kniha. Autoři s velkou lehkostí a jemností v jedné kapitole umějí střídat minulost s budoucností a s každou další kapitolou se knížka nechce odložit, ale člověk je nucen pokračovat ve čtení dál a dál. Bravurně a pravdivě popsáno "magnetické a přitažlivé charisma" sociopata. Super kniha - 5*

01.09.2018 5 z 5

Mrtvý v kostele Mrtvý v kostele Nadine Matheson

Opět půjdu "proti proudu". První díl se mi líbil, tenhle mi přišel "dlouhý a utahaný" a já se už těšila na konec. Musím přiznat, že jsem se občas ztrácela i ve jménech. Na přebalu píšou "pro čtenáře a čtenářky A.Marsons či P.Gibney" - podle mého tato autorka jim "nesahá ani po kotníky". S největší pravděpodobností si další díl ráda nechám ujít - 3*.

30.09.2023 3 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Jennifer Hillier

Už rozumím tomu, proč je tato knížka prakticky nesehnatelná na pultech knihkupectví či volně k prodeji. Výborná prvotina autorky! Ač se zdá vše prakticky od začátku jasné, konec nečekaný - nikomu nevěřit! Doporučuji 5* - škoda, že zde není pokračování knihy, které by prý mělo následovat...

10.07.2022 5 z 5

Trofej Trofej Darby Kane (p)

Zbytečně rozvleklé a rozvláčné, absolutně to ztrácí "šťávu", byť je příběh vystavěn na zajímavé pointě. Naprosto by stačilo 200 stran místo 406 - 3*.

13.03.2022 3 z 5

Jsem zpět Jsem zpět Brenda Novak

Za mě výborné čtení. Propracovaně popsáno chování a jednání psychopatů. Amarok i Evelyn jsou sympaťáci. Už aby bylo pokračování.

31.03.2020 5 z 5

Matematika zločinu Matematika zločinu Magdaléna Sodomková

Přečteno na jeden zátah! Kdo se setkal s českou s justicí a českým soudním systémem naprosto přesně ví, o čem se v knize mluví. Pojednává o zkorumpovanosti a prohnilosti justice, ale i cenzuře Českého rozhlasu - a dnešní době oligarchizace médií našimi čelními představiteli státu. Kniha ale pojednává i o tom, jak fungují naši soudní znalci, kteří prakticky stejně jako soudci jsou neodvolatelní. Za mě výborné čtení!

20.03.2020 5 z 5

Musíme si promluvit o Kevinovi Musíme si promluvit o Kevinovi Lionel Shriver

Těžká kniha. Průvodce snažící se mapovat mysl náctiletého vraha a jeho rodiny a hledající odpověď na otázku PROČ?. Kniha se špatně popisuje - každý si musí o Kevinovi a jeho rodině udělat vlastní obrázek. Pro mě místy zbytečně zdlouhavý popis nevážící se k podstatě problému - díky tomu 3,5*.

30.08.2019 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná T. J. Brearton

Souhlasím níže s Jamra - čím více mi přibývalo stránek tím méně mě kniha bavila. Takové nemastné neslané, kniha vámi "proteče" a zítra z ní člověk neví absolutně nic. Normálně se nedívám na konec knihy, ale zde jsem se musela podívat, neboť jsem nebyla schopna tu roztahanost urychleně dočíst. Sotva 2*.

06.08.2019 2 z 5

Beze svědků Beze svědků Lisa Jewell

Výborné čtení, mohu jen doporučit. Nechci prozradit zápletku, neboť je pěkná, dlouho jsem nevěděla, kdo způsobil, že se Ellie ztratila. Ale jeden pěkný citát z knihy: „člověk, který nedokáže milovat, ale zoufale potřebuje být milovaný, je svému okolí opravdu nebezpečný“. Za mě 5*!

19.07.2019 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Děj rozjetý na několika frontách najednou. Krátké kapitoly dodávají na dramatičnosti a člověk musí pořád pokračovat ve čtení a nevadí ani 566 stran. Opět skvělá detektivka, nečekané zvraty, už aby bylo slibované pokračování!

14.05.2019 5 z 5

Bahnitá pole Bahnitá pole Hillary Jordan

Ze začátku mi kniha připadala těžkopádná. Později mi vyprávění příběhu, který vyprávějí jednotlivé postavy po svém a svým jazykem, připadalo čím dál zajímavější a poutavější. Je to jako s lidmi – ne každý je nám stejně příjemný a sympatický. Je to příběh popisující devastaci lidí a lidských duší, jak z 1., tak z 2. světové války, ale i příběh o rasové nenávisti v jižanském Mississippi koncem 40. let 20. století.

14.04.2019 4 z 5

Tajemství krve Tajemství krve J. T. Ellison

A mně se to líbilo! Ano, ze začátku jsem si říkala, že nechci číst knihu o leukémii dítěte, ale pro prvních 50.stranách se to "rozjede" a musela jsem neustále číst. Ano, je to smyšlené, nereálné, ale která kniha či thriller je reálná? :-) Za mě čtivé - ráda doporučuji k přečtení - 5*.

21.11.2023 5 z 5

Sen o šicím stroji Sen o šicím stroji Bianca Pitzorno

Příběh byl hezký, ale přišlo mi, že autorka "neumí psát" - opakuje se a zkrátka text neplynul lehce a "nejel jako správně namazaný stroj", ale drhnul, na mě i nekonečně dlouhé kapitoly. Za mě - 3 * za příběh.

21.11.2023 3 z 5

Když přišlo zlo Když přišlo zlo Ivar Leon Menger

Jednohubka na jeden večer, moc povedené - doporučuji!

27.08.2023 5 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Ze čtení mám rozporuplné pocity, jak tady již někdo zmínil. Na jednu stranu musím souhlasit s přístupem k životu a životními názory Božidary, na druhou stranu z čeho žila? 30 let jezdila a každého půl roku žila v Portugalku a zbytek roku v Čechách prý investovala do bitconu?! Měla důchod asi nee a v 60 asi už vůbec nee?! Proč se stále u Milady zdůrazňovalo, že je ve 40 stará? Jinak relativně čtivé možná moc uspěchaný konec 3,5*.

07.05.2023 4 z 5

Umění smrti Umění smrti David Fennell

Mně se knížka líbila, i když musím přiznat, že jsem se ze začátku ztrácela ve jménech! Jinak příběh neotřelý a vyšetřování svižné. Doporučuji - 4,5*

02.05.2023 5 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

Pro mě výborný thriller propracovaný do nejmenších detailů. Graduje a graduje. Doporučuji!

28.03.2020 5 z 5

Lháři, lháři Lháři, lháři Sarah Flint

Mám pocit, že ze všech tří knih tato byla nejlepší a nepropracovanější. Moc se těším na další díly s Charlie a Hunterem! Velmi hezká a čtivá detektivka.

04.11.2019 5 z 5