Ivka14 Online Ivka14 komentáře u knih

Bylo to zajímavé a zároveň trochu nudné. Dlouho jsem si tuto knihu chtěla přečíst, ale bohužel mě nebavila tak, jak jsem si myslela. Rozhodně to bylo dobře napsané, ale někdy těžké následovat. Hlavně tam, kde bylo mnoho postav a ne všechny byly pro příběh nezbytné.

16.04.2024 3 z 5

Dlouhá trať Dlouhá trať Viktorie Hanišová

Dlouhá trať je sbírka sedmi povídek, které propojuje téma sebevraždy, takže počítejte s velmi silným čtením. Kromě dvou povídek mě všechny naprosto dostaly. Myslím si, že nemá cenu o každé povídce psát něco zvlášť, tak jen vypíšu ty, které za mě byly top (takže skoro všechny): Vrátíš se?, Zbytečný člověk, Pozůstalost, Díra, Brácho.

15.02.2024 4 z 5

Americký král Americký král Sierra Simone

Navzdory všemu, co na ně v této trilogii bylo vrženo, jsem nikdy neviděla tak silný milostný příběh mezi těmito třemi protagonisty. Sierra popsala vášeň, kterou k sobě měli, jak nesmírně se milovali, tak krásnými slovy, že si ty tři nemůžete nezamilovat sami.

Trilogie Nový Kamelot vás vezme na dlouhou a nečekanou cestu, ale na všech těch stránkách jsou pohřbeny tři krásné milostné příběhy, které se spojily v jeden. Velmi moderní a volné převyprávění krále Artuše.

A poslední čtvrtinu knihy jsem ani nedýchala! Byla to fakt jízda (ale chápu, že ne pro každého)

11.09.2023 5 z 5

Hlava plná lásky Hlava plná lásky Ali Hazelwood

Tato kniha mě opravdu bavila a doslova jsem ji prolétla. Nemohla jsem se od děje odtrhnout.
Byly tam některé věci, které mě vyvedly z míry, jako neustálá fakta a odkazy Marie Curie. Jelikož jsem ji četla v angličtině, někdy jsem s tímhle měla problém.

Obecně je styl psaní velmi příjemný a snadno se čte. Líbily se mi postavy a jejich dynamika.

06.08.2023 4 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Miluji způsob, jakým jsem vždy vtahována do knih autorky. Cítím každou jednotlivou věc, kterou postavy cítí, od velkých srdcervoucích zrad až po malé okamžiky sourozenecké hrdosti. TJR nejen přiměje čtenáře sympatizovat s postavami, ale vcítit se do nich, a to je to, co dělá čtení jejích knih opravdu skvělým zážitkem.

Postavy (upřímně si nemůžu vybrat oblíbenou - všechny jsou skvělé), úžasné prostředí (tento příběh mě přiměl k surfování - a nesnáším oceán/pláž). Z toho všeho je nezapomenutelný příběh.

Taylor Jenkins Reid je opravdu momentálně moje nejoblíbenější spisovatelka a ke knize se ráda někdy v budoucnu vrátím (dávám tomu tak rok, než si ji přečtu znovu).

04.08.2023 5 z 5

Tak daleko, tak blízko Tak daleko, tak blízko Michaela Zindelová

Tohle nebylo vůbec špatné! Neměla jsem v podstatě žádné očekávání, a dostala velmi čtivý příběh. Zkušenost odchodu do zahraniční za partnerem a života v cizí zemi bylo velmi dobře vykreslené. Začalo to dobrodružně, ale poté se to zlomilo, nečekala jsem, že příběh dojde až do takové situace.

29.06.2023 3 z 5

Pustina Pustina Stina Jackson

Jedná se o dobře napsaný a přeložený. Postavy jsou tak dobře vykreslené, že jsem cítila Livino zoufalství a strach. Autorka vystihla pocit temné, chladné zimy. Liam a Liv jsou oba uvězněni a ovládáni panovačnými členy rodiny, toto a láska k jejich dětem jsou zde klíčovým bodem.

29.06.2023 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Tohle je čtení za 5 hvězdiček, ale protože mi konec přišel uspěchaný a nedodělaný strhávám jednu hvězdičku. Chápu, že je to dále možná na lidské představivosti, ale já bych ráda věděla, jak kniha dopadla. Celkově se mi tento svižný thriller hodně líbil.

Tato kniha byla děsivá. Lucinda Berry odvedla svou práci až příliš dobře. Příběhy o dětech, jako je Janie, mě vždy dostanou. Jak byste měli reagovat, když se dítě chová tímto způsobem? Existuje tolik věcí, morálních a etických, které vám nedovolují racionalizovat tyto typy situací, a autorka odvedla tak dobrou práci, když vylíčila postavy Hannah a Chrise.

12.06.2023 4 z 5

Přiveď mě zpátky Přiveď mě zpátky B. A. Paris (p)

Kniha ve mně vyvolala touhu číst až do konce, přestože Finn mi přišel velmi sobecký a nesympatický chlap, a proto mě zajímalo, proč má tak věrné přátele. Brzy jsem tušila, co se vlastně děje, a na konci knihy jsem zjistila, že jsem měla pravdu. Na konci je dlouhý email, který vše vysvětluje...Myslím, že by bylo lepší najít jiný způsob, jak odhalit, co se dělo.

I když jsem to tajemství tušila, doufala jsem, že by mohlo existovat přijatelné vysvětlení toho, jak se všechno stalo. Vysvětlení, které nám dává vědět, jak by k tomu mohlo dojít způsobem, který se zdá být pochopitelný. Ale místo toho dostáváme rozuzlení, které je plné děr, protože si nemyslím, že to, co se stalo, by se dalo tak snadno odvést.

28.04.2023 3 z 5

Nebe po bouři Nebe po bouři Sabaa Tahir

Tato kniha ve mně vyvolala tolik emocí! Štěstí, radost, smutek, smutek, strach, mnohem víc! Sabaa Tahir má opravdu kouzlo, že tyto věci během čtení pocítíte.

Příběh měl silnou zápletku a neuvěřitelný vývoj postav. Byly tam dějové zvraty, které nikdo neviděl přicházet, a kniha byla tak dobrá, že pro mě bylo těžké se od ní odtrhnout. Když se podíváte na knihy v sérii, můžete skutečně vidět, jak každá postava vyspěla a stala se odvážnější. Bylo neuvěřitelné vidět jejich růst.

Jsem ráda, že se jim i přes jejich zlomená srdce podařilo něco změnit a najít v nějaké podobě štěstí!

14.04.2023 5 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Téma Aspergerův syndrom, kterým se tato kniha zabývá, je zpracováno precizně a pečlivě. Krátké kapitoly a zajímavé postřehy mě nutily číst dál a dál. Musím říct, že jsem konec trochu čekala, ale i tak mě knih zaujala a bavila.

18.03.2023 3 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

(SPOILER) Tohle byla jízda. První polovina této knihy byla dost pomalá a trochu zmatená, co se týče děje, protože se míhala mezi minulostí a přítomností. Greer se setkává s Ashem, když jí je 16 a oba vědí, že mají něco zvláštního. Ale uplyne deset let, než se Ash stane prezidentem Spojených států a znovu se shledá s Greerem, aby měl šanci na lásku. Embry je však také někdo, kdo má minulost s Greerem, ale shodou okolností je také viceprezidentem a blízkým přítelem Ashe.

Zpočátku mě to zas tak nebavilo, byla jsem trochu zmatená, ale jakmile byly všechny tři postavy součástí zápletky a museli přijít na to, jak zajistit, aby vztah fungoval, byla jsem uchvácena. Bylo to velmi žhavé a byla jsem natěšena nad tím, jak tyto tři postavy vytvoří vztah.

A ten konec! Rozhodně se těším, až tuto sérii přečtu a uvidím, jak další drama se rozvine!

12.03.2023 4 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Mladý nigerijský pár se zoufale snaží mít dítě, doufají, že syna, aby splnil očekávání rodiny a společnosti. Příběh odráží kulturu, ve které je ženská role vnímána jako plození dítěte svému manželovi ve společnosti, kde je více manželek přijatelné, zvláště pokud první žena neměla dítě. Společnost, kde členové rodiny mají na vztah tohoto páru velký vliv. Je zajímavé, kam až Akin a Yejide zacházejí a zoufalství se odráží v některých věcech, které dělají.

Bylo tam pár zvratů, které jsem nečekala. Pořád jsem si říkala, co se ještě může stát. Je to rozhodně poučná zkušenost vrhající světlo na nestálou politickou situaci doby, kulturu, postavení žen, důležitost syna nebo mít mnoho dětí v této společnosti.
Knihu jsem nemohla odložit a určitě na tenhle příběh nezapomenu.

24.01.2023 5 z 5

Za pět let Za pět let Rebecca Serle

(SPOILER) Opravdu jsem čekala nějakou klišé romantickou knihu. Tohle ne. Líbilo se mi to, ale chyběla tam ta romantická část. Nemilovala Davida a ta věc s Aaronem pro mě byla jen matoucí. A mám tolik nezodpovězených otázek.

Proč neřekla Bell o svém snu? Proč se tak chovala? Chovala se, jako by znala Aarona lépe než Bell. Pro mě byla hlavní postava sobecká a nesedla mi.

09.09.2022 3 z 5

Dům v blankytně modrém moři Dům v blankytně modrém moři TJ Klune (p)

(SPOILER) Stručně řečeno: tato kniha je o bezpodmínečné lásce a respektování odlišností druhých. Je to sladký, chytrý, zábavný a také potěšující příběh, který vás uchvátí od první kapitoly.

Linus Baker je tichý a osamělý muž, který pracuje jako případový pracovník na Oddělení pro kouzelnou mládež a vždy se řídí pravidly a dělá to, co vláda nařídí.

Ale když je povolán vedením na naléhavou schůzku, uvědomí si, že se jeho jednoduchý život navždy změní.

Sbalí si tašku a v doprovodu své kočky jede na ostrov, kde si uvědomí, že ty děti jsou silné, zvláštní, odlišné, ale stále jsou to děti. Stále hledají lásku, soucit. Stále je potřeba o ně pečovat, vychovávat je, vychovávat, léčit. A jejich mistr záhadný a také okouzlující Arthur se s nimi dokáže spojit. Dělá úžasnou práci a děti ho také milují.

Linus poprvé poruší všechna svá pravidla, vcítí se do těchto dětí a otevírá jim své srdce. A poprvé není sám nebo nemusí žít docela, jednoduchý, osamělý život, když otevře své srdce a duši bezpodmínečné lásce!

Kdybych mohla, tak knize dám i více hvězdiček. Ráda se ke knize vrátím a přečtu si ji ráda znovu.

07.08.2022 5 z 5

Můj policista Můj policista Bethan Roberts

Samozřejmě, že jsem knihu přečetla jen proto, že Harry Styles bude hrát hlavního hrdinu ve filmu. Toma.

Knihu jsem ji moc užila a těším se na filmové vydán.

12.03.2022 4 z 5

Kuře melancholik Kuře melancholik Josef Karel Šlejhar

Nevím, co jsem čekala, ale určitě ne tohle. Krutost, beznaděj, bolest, smutek, utrpení, násilí, týrání, sobectví, surovost, bezcitnost, lhostejnost, nenávist... koncentrované zlo. Prostě naturalismus, jak má být.

Kniha byla napsaná skvěle, rychle se četla a jen tak rychle ji nezapomenu. Skvělá volba k maturitě.

13.02.2022 4 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kdybych knihu neměla na seznamu povinné četby, tak ji nečtu. Neříkám, že kniha a děj je špatný. Jen to asi není můj šálek kávy..

14.12.2021 3 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Povedená a strhující kniha, ze které mi běhal mráz po zádech, ale přesto jsem ji nemohla odložit. Pan Kopfringl se zdá, jako sympatický muž, který miluje svoji dceru a děti nade vše....Musím říct, že jsem vůbec nečekala, co se stane.
Na filmové zpracování nemám asi odvahu se podívat. Kniha je traumatizující dost :D

22.11.2021 4 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Pro mě to je jen povinná četba k maturitě. Neříkám, že mě to nebavilo, ale taky neříkám, že je to nejlepší knížka, kterou jsem k maturitě četla.
Příběh zajímavý, možná jsem ještě moc mladá na to, aby mě příběh o starci nějak poznamenal.

16.11.2021 3 z 5